آیا تحقق رویای اینترنت سرعتی امکان پذیر است؟

آیا تحقق رویای اینترنت سرعتی امکان پذیر است؟
  • 1395/4/30
  • زهرا معبودی
  • 1

با توجه به اینکه در ایران اینترنت مقوله بسیار مهمی است، و بارها با نوع اینترنت های خارج از کشور مقایسه می شود،  مطلع شدیم که معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات و فناوری اطلاعات طی خبری اعلام کرده است که قصد داریم نوع اینترنت ایرانی ها را از حالت حجمی به سرعتی نظیر اینترنت های خارج از دنیا تغییر دهیم.

در این باره صادق عباسی شاهکوه در  صحبت هایش به نکته مهمی اشاره کرد: در طرح‌های معمول جهانی ارائه‌ی اینترنت موبایل به صورت حجمی متداول است اما اینترنت ثبات حجمی مرسوم نیست و خدمات اینترنت به صورت سرعتی عرضه ‌می‌شود. وی معتقد است : «محتوا با حجم بیشتر باید راحت‌تر به دست مردم برسد و محدودیت‌های حجم حذف شود. بر اساس نحوه‌ی مصرف کنونی مشترکان سرویس‌های حجیم بیشتر ویدیویی و داخلی است.»

 

اینترنت سرعتی در ایران

به نظر می رسد با این تصمیم و اجرایی شدن آن دغدغه کاربران در کار کردن با اینترنت نیز تغییر کند. بدین معنی که با کاهش و اتمام حجم بارها نیاز به شارژ کردن برای ادامه ی استفاده از سرویس وجود نخواهد داشت و رضایت کاربران افزایش خواهد یافت. کاربران کنونی علاوه بر هزینه سرعت لازم است که هزینه حجم، بازه ی سرویس گیری و غیره را پرداخت نمایند. ایشان مفتخر است که در تغییرات اخیر، برخی سرویس ها به صورت ساعتی ارائه شده که یک گام آنان را به هدف خود نزدیک ساخته است.

وی معتقد است : «محتوا با حجم بیشتر باید راحت‌تر به دست مردم برسد و محدودیت‌های حجم حذف شود. بر اساس نحوه‌ی مصرف کنونی مشترکان سرویس‌های حجیم بیشتر ویدیویی و داخلی است.»

طبق بیانات ایشان، ارائه دهنده گان اینترنت باید طی ۶ ماه آینده میزان محاسبه ترافیک داخلی و خارجی را برای کاربران و مشتریانشان به نمایش بگذارند.

درصورتی که این نهاد بتواند به گفته های خود عمل کند و این تغییرات ارزشمند را در سرویس دهی اینترنتی ایران اعمال کند، به نظر می رسد که بتوان به طور ویژه ای رضایت کاربران را به دنبال داشته باشد.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. اون ۶ ماه بشه ۱۰ سال نه سرعت اینترنت رو افزایش میدن نه قیمت رو کاهش
    نمونه بارز بی عدالتی شایدم دزدی نمی دونم ،مسئله تفاوت مصرف ترافیک داخلی و
    خارجی …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *