متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

هشدار امنیتی: تروجان SpyNote برای اندروید کشف شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
222

همه تا کنون بر این باور بوده اند که سیستم عامل اندروید به دلایل مختلف یک سیستم کاملا امنیتی است که راه را بر عبور هر نوع بد افزار می بندد البته این گفته تا حدودی در گذشته محقق شده اما خبرهای جدید هاکی از این است که کاربران اندروید نیز نباید چنان که باید به این موضوع خوش بین باشند چرا که یک تروجان اندرویدی به نام SpyNote در حال توسعه است و بدون هیچ هزینه ای در اختیار هکر ها قرار گرفته است. این تروجان قادر است بدون نیاز به روت کردن گوشی، سیستم های کاربران را مورد هدف قرار بدهد و اطلاعات آن ها را واکاوی کرده و سرقت کند. این اطلاعات شامل تمام داده های گوشی تلفن و یا تبلت اندرویدی کاربر می شود.

SpyNote

عناصر امنیتی هنوز نتوانسته اند مجرای توسعه و انتشار این تروجان را کشف کنند اما برخی از خبرها گویای این است که برخی کاربران متاسفانه قربانی این تروجان شده اند. از آن جا که بسیاری از کاربران، مجوز نصب اپلیکیشن از منابع نا آگاه را در گوشی خود فعال می کنند موجب ضربه دیدن از این بد افزارها می شوند اما برخی بد افزار ها حتی از سد گوگل پلی نیز می گذرند و نمی توان رسما جلوی آن ها را گرفت.

این نرم افزار قابلیت این را دارد که خود به خود به نسخه های پیشرفته ترش بروز رسانی شود و حتی می تواند سایر نرم افزار ها را هم به روز رسانی کند.

توصیه های امنیتی بر این استوار است که سعی کنید از نسخه های جدید اندرویدی و ورژن های جدید این سیستم عامل استفاده کنید چرا که این سیستم ها دارای امکاناتی نظیر Verify Apps و SafetyNet می باشند که می توانند کنترل خوبی روی اپلیکیشن ها داشته باشند و نرم افزارهای آلوده و مخرب را تشخیص و نسبت به ان ها اقدامات لازم را انجام دهند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همه تا کنون بر این باور بوده اند که سیستم عامل اندروید به دلایل مختلف یک سیستم کاملا امنیتی است که راه را بر عبور […]