PubSace به عنوان پایگاه اطلاعاتی-تحقیقاتی ناسا معرفی شد

PubSace به عنوان پایگاه اطلاعاتی-تحقیقاتی ناسا معرفی شد
  • 1395/5/27
  • زهرا معبودی
  • 0

در این دنیای خاکی وقتی بخواهید در مورد چیزی تحقیق کنید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و از نهاد های مختلفی بخواهید به شما کمک کنند. اما زمانی که عاشق فضا باشید واقعا دستتان به خیلی از چیزها نمی رسد اما دوست دارید بدانید آن بالا بالا ها چه خبر است. ناسا معتبر ترین و حرفه ای ترین و علمی ترین نهادی است که سال هاست در حال کاووش در فضا است اما با توجه به اینکه طرفدارانش روز به روز بیشتر می شوند و تمایل دارند از نتایج تحقیقات این موسسه در فضا سر در بیاورند، دست به اقدامی واقعا مفید زده است که مطمئنا شما نیز از آن استقبال خواهید کرد. گاهی اوقات لازم است که ناسا هشدارهای مهمی به سرزمین انسان ها ارسال کند، برای مثال هشدار محققان ناسا در مورد تاثیر فضا بر مغز انسان چیزی بود که باید سریعا به گوش مردم می رسید اما نبود یک پایگاه اطلاع رسانی این موضوع را سخت کرده بود.

به گزارش گویا آی تی، ناسا طی یک خبر امروز اعلام داشت که برای علاقمندان به فضا یک سورس عالی از نتیجه تحقیقات جمع آوری کرده و به آنان دسترسی می دهد که از این تحقیقات و نتایج ناسا اطلاع پیدا کنند. این پورتال که توسط سازمان ملی فضانوردی آمریکا تدارک دیده شده PubSace نام دارد.

PubSace

بعد از این که وارد این پرتال شدید می توانید سری به مجموعه مقالات بزنید و از میان آن ها هر موضوعی را که دوست دارید جستجو کنید. استفاده از سرویس اطلاع رسانی ناسا موسوم به PubSace در حال حاضر رایگان است. شما تنها یک محدودیت درباره این سرویس دارید این است که مقالات منتشر شده را باید در بازه زمانی ۱ ساله از انتشار آن ها دانلود کنید که البته امیدواریم این سیاست تغییر کند. البته این اولین بار نیست که ناسا به دنبال بهبود زندگی مردم زمین است چرا که مدت ها پیش توسط گویا آی تی مطلبی منتشر شد که طی آن  ناسا با استفاده از تلفن های هوشمند قصد ایجاد شبکه ای برای هشدار زلزله، داشت که در این مورد موفق نیز عمل کرد.

مجله اینترنتی گویا آی تی معتقد است، راه اندازی این پورتال کمک می کند تا مردم دید بازتری در مورد فضا و فعالیت های ناسا داشته باشند و به راحتی علوم نجوم در میان مردم منتشر شود و نهادینه گردد. با این حساب انتظار داریم که تحقیقات بیشتری از سوی ناسا صورت گرفته و حتی بخش های پرسش و پاسخ کاربران نیز به زودی راه اندازی شود.

منبع: engadget

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *