پتنت اپلیکیشن ضد سرقت اپل برای آیفون ۲۰۱۸ ثبت شد

پتنت اپلیکیشن ضد سرقت اپل برای آیفون ۲۰۱۸ ثبت شد
  • 1395/6/6
  • زهرا معبودی
  • 0

هنوز آیفون ۲۰۱۷ در مراسم اواخر شهریور معرفی نشده که خبرهایی از نسل جدید آیفون به گوش می رسد که بسیار جالب است. به این فکر کنید که گوشی آیفون بتواند در مقابل دزدها عکس العمل های جالب از خود نشان دهد و از این طریق بتواند جلوی دزدیده شدن خود را بگیرد!

در واقع این یک رویا نیست. با توجه به اخباری که اخیرا توسط اپل اینسایدر نشر شده است، احتمالا در آینده شاهد چنین ویژگی هایی برای اپل خواهیم بود چرا که این شرکت در روز پنج شنبه پتنت اپلیکیشن محافظتی آیفون جدید خود را به ثبت رسانده و گویا قصد دارد حسابی روی آن کار کند.

Your next iPhone might be able to protect itself from thieves

به گزارش گویا آی تی  در این ایده در واقع گوشی آیفون قرار نیست سارق را ضربه فنی کند بلکه با روش های نرم افزاری سعی می کند اطلاعاتی از فرد سارق را به صاحب خود مخابره کند. مثلا زمانی که فرد دکمه این گوشی را بفشارد، آیفون می تواند از وی تصویر هایی در قالب فیلم و عکس ذخیره کند و حتی صدای وی را ذخیره کند و برای صاحبش ارسال کند.

این ویژگی ها به طور ضعیف و یا محدود هم اکنون در برخی اپلیکیشن های محافظتی وجود دارد اما اینکه اپل این طرح را ثبت کرده به معنی این است که طرحی جدید و کاربردی تر در برنامه خود دارد بنابراین باید منتظر سال آینده در همین ایام باشیم تا خبرهای جدید آیفون ۲۰۱۸ ما را در مورد ویژگی های حفاظتی آیفون جدید، مطلع کند.

Your next iPhone might be able to protect itself from thieves

نظر شما در مورد اقدامات سریع اپل چیست؟ آیا واقعا این روزها به داشتن چنین امکانات امنینی برای گوشی های هوشمند احتیاج داریم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید و با اشتراک گذاری این متن در شبکه های اجتماعی، اولین کسی باشید که در مورد آیفون سال آینده اپل خبرهایی تبادل می کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *