چگونه با گوگل، سرعت اینترنت خود را تست کنیم؟

چگونه با گوگل، سرعت اینترنت خود را تست کنیم؟
  • 1395/7/7
  • زهرا معبودی
  • 0

زمانی که اسم گوگل شنیده می شود، اغلب به یاد کادر مستطیلی ای می افتند که محل جستجوی کلمات است اما سرویس دهی گوگل صرفا به نمایش نتایج جستجو به صورت لینک، عکس و غیره محدود نمی شود. حالا گوگل یک سری ترفند هایی دارد که می توانید از طریق آن چیزهای دیگری را متوجه شوید. مثلا کد کشورها، موقعیت جغرافیایی، وضعیت ارز و مواردی نظیر این را می توان در دسته این ترفند ها ذکر کرد.

اما امروز می خواهیم به شما یک ترفند یاد بدهیم که می توانید از طریق آن در موتور جستجوی گوگل، متوجه شوید که سرعت اینترنت تان چقدر است.

برای شروع وارد صفحه گوگل شوید و در کادر جستجو عبارت Speed Test را بنویسید و سرچ کنید.

وقتی این عبارت را سرچ کردید با صفحه ای نظیر زیر روبرو می شوید.

 

در کادری که مشخص شده در مورد سرعت اینترنت شما صحبت هایی به عمل آورده ولی برای سنجش دقیق تر از شما می خواهد که روی دکمه آبی رنگی به نام ‘Run Speed Test’  کلیک کنید. حتما این کار را انجام دهید و وارد مرحله بعدی شوید.

google-speed-test

نکته: توجه داشته باشید که هیچ گونه فایلی در حالت آپلود کردن و یا دانلود کردن نداشته باشید. این قطعا روی نتیجه تاثیر خواهد گذاشت بنابراین توصیه می کنیم که تمام این فرآیند ها را قبل از کار مورد بازبینی قرار دهید. لازم نیست فایل ها را کنسل کنید بلکه اگر آن ها را موقتا متوقف کنید بسیار عالی است.

 

وقتی که این کار را انجام دادید صفحه ای باز می شود که در آن به راحتی می توانید نهایت و حد اکثر سرعت دانلود یا آپلود خود را مشاهده کنید. البته اطلاعات اضافی دیگری نیز همچون سرور و نظیر آن در اختیارتان قرار می گیرد.

با توجه به رقمی که به شما نشان می دهد، نظر گوگل در مورد میزان سرعت شما نیز ارائه می شود. مثلا برای تستی که ما انجام داده ایم، نظر گوگل این است که سرعت ما خیلی کم است.

در عین حال می توانید دوباره این تست را انجام دهید و دوباره بررسی کنید که سرعتتان چقدر است.

google-speed-test

این یک ترفند خیلی خوب برای کسانی است که سرعت اینترنتشان به عنوان یک متغییر در نظر گرفته می شود و نیاز است هر چند مدت یکبار آن را تست کنند چرا که مطمئنا سرویسی قوی تر و مطمئن تر از گوگل نخواهند یافت.

نظر شما در مورد این ترفند گوگل چیست؟ آیا شما نیز تا کنون از این سرویس ها استفاده کرده اید؟ بهترین ابزار جایگزین گوگل برای سنجش سرعت اینترنت چیست ؟ نظر خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و با اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی، دیگران را از آن مطلع کنید.

منبع: addictivetips

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *