ابزارک، کامل ترین اپلیکیشن ابزارهای کاربردی اندروید

ابزارک، کامل ترین اپلیکیشن ابزارهای کاربردی اندروید
  • 1395/10/8
  • زهرا معبودی
  • 1

بارها گفته ایم که گوشی ها و تبلت های هوشمند به منزله ی یک ابزار کامل برای کمک رسانی به عرصه های مختلف زندگی به شمار می آیند. گوشی ها به کمک اپلیکیشن های مخصوص به خود می توانند انتظارات شما را از کاربرد وسیع خود برآورده کنند. بهترین راه این است که ابزارهای کاربردی و مورد نیازتان را به صورت یک جا در اختیار داشته باشید و آن ها را مدیریت کنید. گویا آی تی امروز، به شما یک جعبه ابزار اندرویدی معرفی می کند که با عنوان ابزارک شناخته می شود اما این ابزار کوچک در بردارنده ۳۳ ابزار پر کاربرد است که مطمئنا شما روزانه به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. بیایید این ابزارک را به صورت کامل تر بررسی کنیم.

ابتدا ابزارک را از کافه بازار دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود ابزارک اندرویدی

بعد از اینکه این نرم افزار را نصب کردید، که البته می توانید در کسری از دقیقه آن را نصب کنید. بعد از نصب بلافاصله آن را اجرا کنید و همراه با گویا آی تی، بخش های آن را بشناسید.

وقتی که این نرم افزار را باز می کنید بدون معطلی شما را به صفحه اصلی و بخش میزبانی ابزارها هدایت می کند. در این بخش شما می توانید ۳۳ نرم افزار مختلف و کاربردی را مشاهده کنید که همه با هم بعنوان یک جعبه ابزار همه فن حریف در جیب شما خواهد بود.

صفحه اول ابزارک

حالا یکی یکی ابزارها را با هم بررسی کرده و سعی می کنیم با توضیحی مختصر آن ها را به شما معرفی کنیم.

کنترل وزن

اگر می خواهید به وزن نرمال خود برسید باید بدانید میزان bmi شما چقدر است تا از طریق آن میزان اضافه وزن خود را محاسبه کنید. کافیست بخش و ابزار کنترل وزن این ابزار را باز کنید و اطلاعات خود را وارد آن کنید:

ابزار اندرویدی کنترل وزن

این برنامه به شما می گوید که به چه میزان اضافه وزن دارید و برای رسیدن به وزن مطلوب چقدر باید از وزن شما کاسته شود. همچنین اگر بخواهید میزان مصرف کالری روزانه خود را تنظیم کنید از بخش کالری روزانه می توانید از این ویژگی مطلع شوید.

فاصله شهر

فرض می کنیم که شما قصد دارید به یکی از استان های مجاور مسافرت کنید. برای این کار می توانید میزان سوخت مورد نیاز خود را از طریق تخمین مسافت توسط ابزارک اندرویدی محاسبه کنید. بخش فاصله شهر را باز کنید:

فاصله شهر ها در اندروید

همانطور که مشاهده می کنید می توانید فاصله بین شهرهای مختلف را به کیلومتر، از طریق این ابزار بدست آورید.

میانبر تماس

اگر با یکی از دوستان خود بیش از دیگران در تماس هستید و لازم است مدام به وی زنگ بزنید می توانید از بخش ایجاد میانبر تماس در ابزارک اندرویدی استفاده کنید. بدین منظور، روی این بخش کلیک کنید، تا وارد صفحه ایجاد میانبر شوید. در این بخش لیست شماره ها نمایش داده می شود. شما می توانید با جستجو، شماره مورد نظر را پیدا کنید و روی ان ضربه بزنید تا وارد مرحله نهایی ایجاد میانبر تماس شوید:

میانبر تماس در اندروید

در اینجا می توانید نام وی را تغییر دهید و برایش یک تصویر انتخاب کنید و در نهایت با فشردن دکمه ایجاد میانبر، یک میانبر از کاربر مورد نظر روی صفحه اصلی گوشی تان قرار دهید. حالا هر وقت بخواهید با او تماس بگیرید کافی است به میانبر مراجعه کنید.

مبدل عدد به حروف

ما هر چقدر هم که دانش اموز زرنگی بوده باشیم، می توانیم تا شمار مشخصی از اعداد را به حروف بخوانیم. اگر به اعداد چند رقمی برخورد می کنید و دوست دارید آن را به فارسی تبدیل کنید می توانید از بخش مبدل عدد به حروف استفاده کنید:

مبدل عدد به حرف

کافیست عدد مورد نظر را بنویسید و تبدیل را فشار دهید تا عدد به حروف تبدیل شود.

مبدل تاریخ

شاید گاهی لازم باشد که تاریخ های مختلف را به همدیگر تبدیل کنید. برای این کار ابزار خوبی در جعبه ابزارِ ابزارک دارید به نام مبدل تاریخ که این جعبه ابزار اندرویدی رایگان می تواند برای این کار به شما کمک کند:

مبدل تاریخ

در این بخش می توانید تاریخ مورد نظر را به شمسی، قمری و میلادی مشخص کنید و در نهایت آن را به تاریخ های دیگر تبدیل کنید.

قطب نما

اگر به کوهنوردی و یا کویر گردی علاقه دارید مطمئنا قطب نما از وسایل مورد نیاز و ضروری شماست. ابزارک در بردارنده یک ابزار به نام قطب نما است که به شما کمک می کند بهترین جهت یابی را داشته باشید. البته باید گوشی شما از سنسورهای لازم بهره مند باشد بنابراین قبل از اقدام به سفر این سرویس را تست کنید:

قطب نما

تراز

تراز هم یکی از ابزارهایی است که بیشتر در ساخت و ساز به کار می آید اما شاید کاربردی دیگر هم داشته باشد که اقشار خاصی با آن سرو کار داشته باشند. بدین منظور در ابزارک اندرویدی، یک ابزار به نام تراز گنجانده شده است:

تراز

در بخش نمایش منو که در انتها دیده می شود می توانید دو گزینه برای کالیبره کردن و تنظیمات را مشاهده کنید.

آینه

آینه نیز ابزاری است که می تواند به شما کمک کند خود را به خوبی در گوشی تان ببینید و در شرایط ضروری که آینه در دسترس ندارید از آن استفاده کنید.

تنظیمات صدا

هر چند در بخش تنظیمات گوشی خود می توانید صدای گوشی و تبلت خود را به خوبی تنظیم کنید اما می توانید از طریق ابزارک تنظیمات صدا در این سرویس کنترل خوب و سریعی روی صدای سیستم داشته باشید:

تنظیمات صدا

دفترچه یادداشت

اگر از آن جمله افرادی هستید که باید به طور مداوم دفترچه یادداشتی با خود داشته باشند تا چیزهایی در آن یادداشت کنند می توانید از ابزارک اندرویدی استفاده کرده و از بخش دفترچه یادداشت آن نیز استفاده کنید. دفترچه یادداشت

شما می توانید لیست یادداشت های قبلی خود را مشاهده کنید، آن ها را حذف کنید و یا اینکه با استفاده از دکمه + در انتهای صفحه، یک یادداشت جدید ایجاد کنید.

ماشین حساب

اگر هنوز نتوانسته اید با ماشین حساب گوشی خود ارتباط برقرار کنید می توانید از ماشین حساب در ابزارک استفاده کنید. ظاهر این ماشین حساب تفاوت چندانی با سایر ماشین حساب ها ندارد اما می تواند یک تجربه لذت بخش و جدید باشد:

ماشین حساب

کرنومتر

کاربرد کرنومتر بیشتر در زمان مدرسه و هنگام امتحان ورزش بر ما آشکار بوده است اما شاید لازم باشد گاهی از کرنومتر و زمان سنج استفاده کنید. برای این کار ابزارک در بر دارنده یک کرنومتر دیجیتالی است.

کرنومتر

اگر تیک عبارت ” تکان دادن برای شروع یا ثبت ” را بزنید، به محض شروع ثبت زمان، اگر گوشی را تکان دهید، یک رکورد جدید ایجاد می شود اما کرنومتر همچنان کار خود را انجام می دهد:

کرنومتر اندرویدی

جهان نما

ابزارک جهان نما که در این نرم افزار قرار دارد در واقع بخشی است که اطلاعات کاملی در مورد کشورهای مختلف در اختیارتان قرار می دهد اگر وارد این ابزارک شوید، لیست کشورها را مشاهده می کنید:

جهان نما

ما برای امتحان روی کشور آرژانتین ضربه زدیم تا وارد جزییات آن شویم که با صفحه زیر روبرو شدیم:

ابزارک شناختن کشورها

در این صفحه در ابتدا پرچم این کشور و اطلاعات تکمیلی آن را مشاهده کردیم. حالا اگر بخواهید این کشور را بیشتر بشناسید با فشردن دکمه ” مشاهده در ویکی پدیا ” می توانید به راحتی وارد صفحه اصلی این کشور در ویکی پدیا شوید و اطلاعات خود را تکمیل کنید. برای این منظور باید به اینترنت وصل باشید.

پلاک یاب

اگر روزی نیاز داشتید که از روی پلاک یک خودرو شهر مورد نظر آن را پیدا کنید می توانید از ابزار پلاک یاب در ابزارک اندرویدی استفاده کنید:

پلاک یاب

شما می توانید در ستون اول، استان و در ستون بعدی شهرستان های تحت پوشش استان مورد نظر را انتخاب و کد مورد نظر را مشاهده کنید.

کد ملی

همانطور که گاهی ممکن است پلاک خودرو ها را شناسایی کنید، لازم می شود که کد ملی افراد مورد نظر خود را نیز مشخص کنید. بدین منظور می توانید از ابزارک کد ملی استفاده کنید.

نقشه مترو

دوستانی که در تهران زندگی می کنند می توانند برای استفاده از مترو، از نقشه موجود در ابزارک که با مسیرهای مترو  مرتبط است استفاده کنند. در این نقشه خطوط با رنگ های مختلف نمایش داده شده است:

نقشه مترو

نقشه بی آر تی

اگر برای تردد در شهر تهران می توانید از مترو استفاده کنید ابتدا از این سرویس استفاده کنید در غیر اینصورت نقشه بی آر تی در ابزارک اندرویدی به شما کمک می کند که مسیر خطوط را به خوبی بشناسید و از آن برای جابجایی استفاده کنید:

نقشه بی آر تی

چراغ قوه

اگر یک شب در جایی تاریک مستقر بودید که نیاز به چراغ قوه داشتید، ابزارک چراغ قوه در این ابزار اندرویدی می تواند به شما کمک کند تا با رنگ های ملایم و جذاب، نور اطراف را تامین کنید. برای استفاده از چراغ قوه، روی این ابزار ضربه بزنید و وارد بخش تنظیمات آن شوید:

چراغ قوه اندرویدی

در این جا کافیست روی رنگ مورد نظر خود ضربه بزنید و بعد از تیک دار شدن آن، روی دایره بزرگ وسط فشار دهید تا کلیه نمایشگر شما به این رنگ منور شود و محیط را نورانی کند.

محل تماس

شاید جذاب ترین بخش این ابزارک اندرویدی، ابزار محل تماس باشد. اگر دوست دارید هنگامی که فرد با شما تماس می گیرد، اطلاعات مکان تماسی وی را بدانید کافیست که این ابزارک را فعال کنید:

محل تماس

همانطور که خود ابزارک می گوید، در صورتی که این بخش فعال باشد، هنگام زنگ خوردن گوشی، با یک پیغام محل تماس گیرنده به شما نمایش داده می شود.

لینک های مفید

در ابزارک بخشی وجود دارد که در بردارنده لینک های خواندنی است. البته امیدواریم که این بخش در حال تکمیل باشد چرا که لینک های مفید موجود در آن شامل بازیگران و فوتبالیست ها و البته فیلم های پر مخاطب است:

لینک های مفید

اگر روی هر کدام از موارد بالا ضربه بزنید به خوبی می توانید لیست مرتبط با هر موضوع را مشاهده کنید. زیر لیست ها، دارای اطلاعات جامعی هستند که از اینترنت هم می توانید برای تکمیل اطلاعات آن ها کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

اگر لازم دانستید که برخی برنامه های خود را از طریق اشتراک گذاری برای دیگران ارسال کنید می توانید از این بخش استفاده کنید. البته امکانات اندرویدی دیگر مثل shareit این کار را بهتر انجام می دهند:

اشتراک گذاری

لیست خرید

برخی از افراد به نوشتن لیست خرید عادت دارند. اگر شما هم از این دسته از افرادید در بخش ابزارک ها می توانید ابزار لیست خرید را مشاهده و از آن به سادگی استفاده کنید:

لیست خرید در اندروید

کافیست عنوان خرید خود را بنویسید و بعد روی + ضربه بزنید. خرید های شما زیر هم لیست می شوند اما با زدن روی سطل زباله می توانید آن ها را پاک کنید.

بارکد اسکنر

اگر لازم باشد که یک سری بارکد ها را اسکن کنید، بارکد اسکنر این ابزار می تواند به شما کمک کند که اطلاعات جامعی از آن محصول بدست آورید. برای این کار تست امروز من را مشاهده کنید:

بارکد اسکنر

بعد از اینکه بارکد روی پفک را اسکن کردم، اطلاعات ابتدایی از آن روی نمایشگر ظاهر شد. برای این منظور دو گزینه توسط برنامه ارائه شد، شامل جستجو در وب و جستجو محصول، که با فشردن جستجوی محصول، توانستم اطلاعات کامل تری از آن بدست بیاورم:

بارکد اسکنر

تایمر

اگر لازم باشد که تایمر خود را بکار بیندازید، می توانید با ابزارک اندرویدی یک تایمر با رابط کاربری متفاوت در اختیار داشته باشید:

تایمر

هر کدام از حلقه های بالا در بردارنده، ساعت، دقیقه و ثانیه هستند و بدین طریق می توانید به راحتی تایم مورد نظر را تنظیم و روی شروع ضربه بزنید.

اینترنت همراه

اگر می خواهید از اینترنت همراه استفاده کنید و نمی دانید سرویس دهنده های مختلف هر کدام، چه امکانات و پلن هایی دارند می توانید از بخش اینترنت همراه در ابزارک استفاده کنید. به محض باز کردن این بخش، ارائه دهندگان اینترنت همراه را مشاهده می کنید:

اینترنت همراه

در این جا برای تست ما روی ایرانسل کلیک کردیم. بسته های مختلف اینترنت همراه در ایرانسل به صورت زیر نمایش داده شد:

اینترنت همراه

خرید شارژ

حالا اگر بخواهید سیم کارت خود را شارژ کنید، می توانید از ابزارک خرید شارژ استفاده کنید. با فشردن این دکمه امکانات مختلف برای شارژ در اختیار شما قرار می گیرد که به هر روش که تمایل داشتید می توانید اکتفا کنید:

خرید شارژ

برای نمونه ما روی انتقال اعتبار ضربه زدیم تا متوجه شویم ابزارک چه چیزی در اختیارمان قرار می دهد که جز یک دستورالعمل کاربردی، سرویسی برای انتقال اعتبار در اختیارمان قرار نداد:

خرید شارژ

غذاهای سریع

اگر از آن جمله افراد هستید که به غذاهای سریع و آماده علاقه بیشتری دارید، ابزارک برای راحتی شما مجموعه ای از غذاها تدارک دیده که سریع آماده می شوند:

دستور پخت غذا در اندروید

برای نمونه روی خورش گوجه سبز ضربه زدیم. این ابزار دستور پخت آن را به طور کامل در اختیارمان قرار داد:

خورش گوجه سبز

پیامک مناسبتی

ابزارک به تناسب مناسبت های مختلف، شماری پیامک در اختیارتان قرار داده که می توانید آن ها را یا کپی کنید یا اینکه به راحتی با استفاده از بخش اشتراک گذاری به اشتراک بگذارید:

پیامک مناسبتی

هر چند این مناسبت ها محدود هستند اما پیام های هر کدام می تواند نیاز شما را بر آورده کند. برای نمونه ما روی کریسمس که به زودی منتظر آن هستیم، ضربه زدیم:

پیامک مناسبتی

یاد آور

اگر کمی فراموش کار هستید و کارهای مهمی در پیش دارید می توانید به سادگی از بخش یاد آور ابزارک استفاده کنید و رویدادهای خود را زمان بندی کنید:

 

یاد آور

بدین طریق، با مشخص کردن زمان هشدار، ابزارک یک هشدار برای شما ارسال می کند که می تواند از فراموش کاری تان جلوگیری کند:

گیاهان دارویی

در صورتی که به طب سنتی علاقه دارید می توانید لیستی از گیاهان دارویی را در نرم افزار اندرویدی ابزارک مشاهده کنید:

گیاهان دارویی

برای نمونه اگر روی هل ضربه بزنید می توانید جزییات آن را به صورت زیر مشاهده کنید:

گیاهان دارویی

بدین طریق می توانید از خواص دارو ها مطلع شوید.

چالش بینایی

در این بخش، تست هایی ارسال می شود که شما باید میزان دید خود را با آن هماهنگ کنید و در زمان مشخص شده تست را به پایان ببرید.

چالش بینایی

قبله نما

اگر در مکانی نا آشنا برای نماز خواندن با مشکل تعیین قبله مواجه شدید می توانید از قبله نمای ابزارک استفاده کنید:

قبله نما

ساعت جهانی 

در نهایت اگر بخواهید اختلاف ساعت مناطق مختلف جهان را شناسایی کنید می توانید از ابزارک ساعت جهانی استفاده کنید:

ساعت جهانی

همانطور که مشاهده می کنید اختلاف زمان ها به خوبی مشخص و ساعت دقیق فعلی هر کشور به درستی نمایش داده می شود

امیدواریم که از این ابزار لذت برده باشید و به عنوان یک همراه همیشه کاربردی آن را روی گوشی خود نصب کنید.

نظر شما در مورد امکانات این ابزار اندرویدی چیست؟ آیا ابزارک بهتر و جامع تری می شناسید که در کافه بازار بتوانید آن را پیدا کنید؟ در مورد تجربیات خود با ما صحبت کنید و با انتشار این مطلب روی شبکه های اجتماعی به دیگران کمک کنید تا ابزارهای کمکی و مفید و مورد نیاز خود را بیابند

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *