جلوگیری از صدمه دیدن تجهیزات الکترونیکی با محصول جدید شرکت Satechi

جلوگیری از صدمه دیدن تجهیزات الکترونیکی با محصول جدید شرکت Satechi
  • 1395/11/11
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

استاندارد جدید پورت USB که با نام Type-C شناخته می‌شود به خاطر توانایی‌ها و امکاناتی که دارد، رفته‌رفته تبدیل به استاندارد اصلی در تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها می‌شود. هر چند بسیاری از کابل‌های جدیدی که برای این پورت ساخته می‌شوند می‌توانند به تجهیزات گران‌قیمت شما مثل انواع ابزارهای سیار و نوت‌بوک‌ها صدمه بزنند.

گویا آی تی – شرکت Satechi به منظور جلوگیری از صدمه‌ دیدن ابزارهای گران‌قیمت کاربران اقدام به طراحی و ساخت یک دستگاه اندازه‌گیری مخصوص کرده که میزان دقیق انرژی موجود در کابل‌های یو‌اس‌بی Type-C را نشان می‌دهد.

نمایش دیجیتال ولتاژ کابل‌ها
طبق اظهارات شرکت این ابزار میزان ولتاژ، جریان و جریانی که در طی زمان اتصال کابل یو‌اس‌بی Type-C که به همان پورت متصل بوده و به ابزارها منتقل می‌شود را اندازه‌گیری می‌کند. اگر ادعای این شرکت واقعیت داشته باشند، این ابزار کوچک اما کاربردی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از وارد کردن صدمه‌های اتفاقی به تجهیزات الکترونیکی خواهد داشت. اگر چه خرید شارژرها و کابل‌های اصلی که از کیفیت بسیار عالی برخوردارند (به رغم قیمت بالا در دراز مدت به سود شما تمام خواهد شد) گزینه‌ی بهتری است اما از این ابزار هم می‌توان برای هدفی مشابه استفاده کرد.

در حال حاضر در وب‌سایت آمازون با مطالعه نظرات و بررسی‌های کاربران می‌توان جزئیات دقیقی درباره‌ی کابل‌های یو‌اس‌بی Type-C که شرکت‌های شخص ثالث عرضه می‌کنند می‌توان پیدا کرد؛ توصیه می‌کنیم اگر عزم‌تان را برای تهیه چنین کابل‌های جزم کرده‌اید حتما قبل از اقدام، بررسی‌های مذکور را به خوبی مطالعه کنید. برای مثال MacBook Pro جدید شرکت اپل دارای چند پورت یو‌اس‌‌بی Type-C است و اگر چه راهکارهای متعددی برای جلوگیری از وارد شدن صدمه به این نوت‌بوک در نظر گرفته شده اما گاهی اوقات پورت شارژ دستگاه، به خاطر بی‌کیفیت بودن کابل ممکن است از کار بیفتد که اصلا خبر خوبی نیست.

محصول جدید شرکت Satechi را با صرف هزینه‌ای معادل ۲۹٫۹۹ دلار می‌توان خریداری نمود. این شرکت هاب‌های یو‌اس‌بی Type-C مختلفی برای مک‌بوک‌های ۱۲ اینچی اپل هم تولید کرده است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *