گوشی آیفون ۸ شرکت اپل به درگاه لایتنینگ و قابلیت شارژ سریع مجهز خواهد بود

گوشی آیفون ۸ شرکت اپل به درگاه لایتنینگ و قابلیت شارژ سریع مجهز خواهد بود
  • 1395/12/14
  • مقدم
  • 0

سردرگمی‌های زیادی پیرامون عرضه آیفون‌های جدید شرکت اپل با درگاه لایتنینگ وجود دارد و هنوز نمی‌دانیم که شرکت اپل در نهایت، این درگاه را از گوشی‌های آیفون کنار می‌گذارد یا خیر. اول از همه، یک گزارش توسط وال استریت ژورنال مبنی بر حذف این درگاه از گوشی‌های آیفون شرکت اپل منتشر شد و این نشریه، مدعی شده بود که آیفون‌های جدید به جای درگاه لایتنینگ از درگاه یواس‌بی Type-C استفاده می‌کند.

با این‌حال، مدتی بعد این شایعه تکذیب شد اما به‌تازگی، مینگ‌چی کو به عنوان یک تحلیل‌گر خوش‌نام در رابطه با پیش‌بینی قابلیت‌های آیفون‌های آینده شرکت اپل اعلام کرده است که این درگاه از آیفون‌ ۸ کنار گذاشته نمی‌شود. به جای آن، شرکت اپل روش دیگری را در نظر گرفته است که شارژ سریع را امکان‌پذیر خواهد بود. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با گویا آی‌تی همراه باشید.

مینگ‌چی کو اعلام کرد که این اتصال هم‌چنان در آیفون وجود خواهد داشت و شرکت اپل به جای حذف درگاه لایتنینگ، کابل شارژر را به همراه گوشی آیفون جدید شرکت اپل تغییر می‌دهد. بر همین اساس، یک طرف کابل از اتصال یواس‌بی Type-C استفاده می‌کند و به همین جهت، کابل شارژر گوشی‌های آیفون شرکت اپل از مزایای شارژ سریع‌تر با استفاده از این اتصال استفاده خواهد کرد.

مینگ‌چی کو بر این باور است که تمامی آیفون‌های جدید شرکت اپل که در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌شود، از فناوری برای انتقال انرژی با استفاده از اتصال یواس‌بی Type-C استفاده خواهد کرد. هم‌چنین، اطلاعاتی را در رابطه با تامین‌کننده تراشه‌های انتقال انرژی و قطعات لازم برای مدیریت انرژی انتقال یافته، منتشر شده است.

همان‌طور که در شایعات گذشته گفته شده است، شرکت اپل از یک باتری L شکل دو سلولی برای آیفون پرچم‌دار جدید خود استفاده می‌کند و این موضوع در افزایش سرعت شارژ در گوشی آیفون ۸ موثر خواهد بود. در نهایت، مینگ‌جی کو مدعی شده است که علی‌رغم افزایش سرعت شارژ با استفاده از یک کابل با اتصال یواس‌بی Type-C، سرعت تبادل اطلاعات به دلیل استفاده از درگاه لایتنینگ در آیفون شرکت اپل مانند گذشته خواهد بود و با تغییر قابل‌توجهی همراه نیست.

 البته در این رابطه اعلام شده است که افزایش سرعت تبادل اطلاعات با استفاده از کابل برای شرکت اپل در اولویت قرار ندارد زیرا این‌ روزها، کاربران بیشتر از فضای ابری برای تبادل اطلاعات خود استفاده می‌کنند و استفاده از کابل، دیگر چندان مرسوم نیست.

بنابر شایعات گذشته، آیفون ۸ شرکت اپل به یک نمایشگر لبه منحنی اولد با اندازه ۵٫۸ اینچ مجهز خواهد بود و به احتمال زیاد، آیفون جدید اپل از یک نمایشگر با استاندارد غیر مرسوم همانند گلکسی اس ۸ استفاده خواهد کرد. این موضوع باعث می‌شود تا عرضه آیفون پرچم‌دار جدید اپل با ابعادی مشابه با آیفون‌های قدیمی‌تر و یک نمایشگر با اندازه بزرگ‌تر امکان‌پذیر باشد. هرچند در برخی از شایعات آمده است که تنها ۵٫۱ یا ۵٫۲ اینچ از صفحه‌نمایش قابل استفاده خواهد بود.

به همراه افزایش اندازه نمایشگر، شایعاتی مبنی بر عرضه آیفون ۸ با یک دوربین دوگانه با چینش عمودی وجود دارد؛ برای مثال، می‌توان به چینش شاترهای فبلت هوآوی میت ۹ اشاره کرد که به صورت عمودی است. علاوه‌براین، آیفون پرچم‌دار جدید شرکت اپل به سه گیگابایت حافظه رم مجهز خواهد بود و از یک نمایشگر با رزولوشن بیشتر در مقایسه با مدل‌های قبلی استفاده می‌کند.

منبع: Phonearena

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *