گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر شرکت سامسونگ تا دو سال آینده به بازار عرضه نمی‌شود!

گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر شرکت سامسونگ تا دو سال آینده به بازار عرضه نمی‌شود!
  • 1396/1/16
  • مقدم
  • 1

اکنون که شرکت سامسونگ از گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود یعنی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رونمایی کرده است، این سازنده شناخته شده می‌تواند بر روی توسعه دیگر محصولات خود متمرکز شود. پس از معرفی گوشی‌های پرچم‌دار جدید سامسونگ، گلکسی نوت ۸ محصول دیگری است که این سازنده کره‌ای در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد کرد و با اینکه شاید این محصول به اندازه کافی به دلیل طراحی بدون حاشیه خود هیجان‌انگیز باشند، سامسونگ محصول دیگری را توسعه می‌دهد که بازار گوشی‌های هوشمند را به طور کامل متحول خواهد نمود. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

 

شرکت سامسونگ در حالی‌که توسعه گوشی‌های هوشمند بدون حاشیه خود را ادامه می‌دهد، بر روی گوشی‌های هوشمند دیگری کار می‌کند که از پنل آمولد انعطاف‌پذیر استفاده می‌کند و سری گلکسی X با تمرکز بر روی همین قابلیت، به یک صفحه‌نمایش قابل‌انعطاف مجهز خواهد بود.

 

شایعات پیشین از تولید نمونه‌های اولیه گوشی‌ تاشوی سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری میلادی حکایت داشت و گمان می‌رفت که شرکت سامسونگ در سال آینده، گوشی‌ تاشوی جدیدی را به بازار عرضه نماید. با این‌حال، مهندس ارشد سامسونگ دیسپلی مدعی است که گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر ممکن است تا سال ۲۰۱۹ به صورت گسترده به بازار عرضه نشود. دلیل این امر از سوی مهندس شرکت سامسونگ، “فروش قابل‌قبول گوشی‌های هوشمند با صفحه‌نمایش بدون بدون حاشیه عنوان شده است و به همین جهت، سامسونگ هم‌چنان وقت دارد تا به توسعه گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر خود ادامه می‌دهد. (فناوری لازم برای عرضه گوشی‌های هوشمند قابل‌انعطاف، هنوز آماده نشده است) و انتظار داریم که این فناوری در اواخر سال ۲۰۱۸ یا اوایل سال ۲۰۱۹ به رشد کافی برسد”.

گوشی‌ انعطاف‌پذیر

 

پیش‌بینی‌های صورت گرفته دیگر نشان می‌دهد که شرکت سامسونگ، در سال ۲۰۱۹ گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر خود را به بازار عرضه خواهد کرد. سامسونگ دیسپلی در حال‌حاضر به دلیل فروش نمایشگرهای بدون حاشیه خود، از سود عملیاتی ۲۰ درصدی آن‌ها رضایت دارد و به همین جهت، لازم نیست که خود را با نمایشگرهای انعطاف‌پذیر در حال‌حاضر به چالش بکشد. محصولات انعطاف‌پذیر شرکت سامسونگ زمانی به بازار عرضه می‌شود که روند تقاضا برای گوشی‌های هوشمند بدون حاشیه، آهسته شود و در حال‌حاضر، لزومی به عرضه آن‌ها وجود ندارد.

 

هم‌چنین، شرکت سامسونگ پیش از عرضه گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر خود به بازار، باید مشکلات فنی موجود در تولید و توسعه آن‌ها را برطرف نماید و به همین جهت، بازه زمانی دو ساله فرصت بسیار مناسبی است که این سازنده کره‌ای می‌تواند در جهت بهبود فناوری توسعه گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر از آن استفاده نماید و از طرفی با پیشرفت این فناوری، هزینه تولید گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر کاهش خواهد یافت؛ این موضوع می‌تواند در نهایت، منجر به کاهش قیمت نهایی گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر شود.

 

با اینکه شرکت سامسونگ تا سال ۲۰۱۹ گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر خود را به بازار عرضه نخواهد کرد، ممکن است یک مدل از آن‌را در حال‌حاضر توسعه داده باشد و به همین جهت، ممکن است گوشی انعطاف‌پذیر شرکت سامسونگ به تعدادی از شرکای تجاری این سازنده در نمایشگاه MWC به صورت محدود نشان داده شده باشد. البته شرکت سامسونگ، تنها سازنده‌ای نیست که به دنبال توسعه یک گوشی‌هوشمند انعطاف‌پذیر است و شرکت ال‌جی نیز در حال‌حاضر، چنین فناوری را توسعه می‌دهد. باید دید که کدام‌ شرکت در ابتدا، گوشی‌هوشمند انعطاف‌پذیر خود را به بازار عرضه خواهد کرد؛ هرچند، ممکن است ال‌جی نیز تا دو سال آینده، گوشی انعطاف‌پذیر خود را ارائه ندهد.

 

غیر از شرکت ال‌جی و سامسونگ، اپل، گوگل و مایکروسافت نیز با ال‌جی دیسپلی برای توسعه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر همکاری خواهند داشت و ممکن است چند سال دیگر محصولاتی با برند این سه شرکت با نمایشگر قابل انعطاف به بازار عرضه شود. در حال‌حاضر، جزئیات بیشتری پیرامون گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر سامسونگ وجود ندارد.

منبع: Korean Herald

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *