آموزش ایجاد فیلترهای Clarendon و Amaro اینستاگرام در تصاویر فوتوشاپ

آموزش ایجاد فیلترهای Clarendon و Amaro  اینستاگرام در تصاویر فوتوشاپ
  • 1396/3/15
  • زهرا معبودی
  • 0

اگر شما هم از کاربران اینستاگرام هستید به احتمال زیاد بارها با فیلترهای آن خودتان را سرگرم کرده اید. فیلتر هایی که در این شبکه اجتماعی وجود دارند تقریبا خاص هستند. این فیلتر ها به راحتی یک ضربه بر روی فیلتر مورد نظر روی تصویر اعمال می شوند اما اگر بخواهید این فیلتر ها را روی فوتوشاپ هم پیاده کنید کمی باید با تنظیمات آن کار کنید. در اینستاگرام چند فیلتر مشهور وجود دارد که تجربه شده کاربران بیشتر از آن استقبال کرده اند. در این مقاله قصد داریم روش های ایجاد فیلترهای این شبکه را روی فوتوشاپ به شما توضیح بدهیم. با گویا آی تی همراهی کنید.

فیلتر Clarendon

این یکی از پر مخاطب ترین فیلتر هاست که در اینستاگرام وجود دارد. به تصویر زیر نگاه کنید تا شیوه تاثیر این فیلتر را بشناسید:

Clarendonدر این فیلتر، تصاویر به گونه ای تغییر می کنند که نسبت به عکس ابتدایی، دارای رنگ های پر رنگ تری برای رنگ های پر رنگ و صحنه ای کم رنگ تر برای رنگ های کم رنگ تر هستند. در واقع این فیلتر محیط تیره را تیره تر و محیط روشن تر را شفاف تر می سازد.

در این فیلتر رنگ غالب در میان تمام رنگ ها نیز شناسایی می شود. برای اینکه این فیلتر را در فوتوشاپ پیاده سازی کنید کافی است که گام های زیر را دنبال کنید:

ابتدا از قابلیت Gaussian Blur برای انتخاب رنگ غالب استفاده کنید. این گزینه در منوی Filter و سپس Blur قابل دسترسی است. بدین صورت می توانید میزان تاری و شفافی تصویر را هم مشخص کنید. اگر بخواهید رنگی را جایگزین رنگی دیگر کنید یا اینکه مثل این افکت، رنگ غالبی انتخاب کنید و جای سایر رنگ هایی که می شناسید ایجاد کنید، بهتر است که با ابزار قطره چکان کد رنگ را پیدا کرده و یادداشت کنید. حالا باید این رنگ را جایگزین رنگ دیگری کنید. برای این کار  Layer و New Adjusment Layer گزینه‌ی Photo Filter را دنبال کنید. در این جا برای کد رنگ مورد نظری که می خواهید آن را تغییر دهید، کد رنگ جدید را قرار دهید که قبلا آن را کپی کرده بودید. Density را هم به میزانی که دوست دارید تنظیم کنید که در واقع تراکم رنگ را به شما نمایش می دهد. بعد از انجام کارهای فوق آخرین کاری که باید کنید این است که به مسیر  Layer -> New Adjustment Layer -> Photo Filter بروید و از آن جا گزینه Saturation را بین ۱۰ تا ۱۵ تنظیم کنید که میزان اشباع رنگ را نشان می دهد. بدیت ترتیب تنظیمات را اوکی کرده و از عکس خود یک خروجی بگیرید!

فیلتر Amaro

من فیلتر Amaro  را بیش از هر فیلتر دیگری در اینستاگرام دوست دارم. به تصویر زیر نگاه کنید تا متوجه تغییرات این فیلتر بشوید:

فیلتر Amaro

این فیلتر در واقع از سینما و فیلم و تصاویر سینمایی گرفته شده است. نور دهی اصل اولیه کار در این تصویر و افکت است. فیلتر Amaro  لبه های تصویر را با نوردهی کمتر تاریک کرده و عمق و مرکز را شفاف تر می کند. اگر بخواهید در فوتوشاپ این فیلتر را ایجاد کنید مسیر Image -> Adjusments -> Brightness/Contrast را دنبال کنید. در این بخش گزینه ای قابل تنظیم مشاهده می شود که رقم های آن را بهتر است در محدوده ۶۰ و ۱۲ انتخاب کنید. بعد از این باید Solid Color را تنظیم کنید. برای تنظیم این مورد باید به مسیر Laye رفته و یک Laye جدید ایجاد کنید. New Fill Layer این کار را برای شما انجام می دهد. برای این مورد باید یا از کد رنگ #fef7d9 استفاده کنید یا از رنگ زرد کمرنگ استفاده کنید.

در بخش Blending mode باید یک تنظیم دیگر انجام دهید. این گزینه را در زیر منوی لایه ها بجویید و بعد از پیدا کردن و باز کردن آن،  Normal به Multiply تغییر دهید. حاصل تن رنگ زرد تیره را دارد که باید تصویر را همسطح کنید، Flattern را روی تصویر اعمال کرده و بعد مسیر Image -> Adjusments -> Levels را دنبال کنید. در اینجا در میان منوی پایین، کانال آبی را انتخاب کنید و در آن جا یک کانال ابی ایجاد کنید و سطح رقم را از صفر تا ۱۱۷ بکشید. برای اینکه کنتراست را تنظیم کنید هم می توانید از مسیر Image-> Adjusments-> Color Balance این کار را انجام دهید و تصویر خود را به افکت اینستاگرام شبیه تر کنید.

آخرین کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که باید، لبه ها را تاریک کنید. در واقع تا این مرحله شما کل عکس را شفاف کرده و حالا می خواهید لبه را تاریک کنید تا دقیقا آن چه در اینستاگرام می بینید را روی تصویر خود پیاده کنید. بدین منظور باید از طریق Filter گزینه Camera Raw Filter را مورد انتخاب قرار داده و آن را باز کنید. در زیر تبی با عنوان Lens Correction به دنبال عبارت  Vignetting باشید. با این کار، Amount و Midpoint را می بینید که باید انقدر این دو را دست کاری کنید تا بتوانید آن چه را که می خواهید در خروجی مشاهده کنید.

بدین صورت می توانید دو افکت مهم اینستاگرام را روی فوتوشاپ پیاده سازی کنید اما اگر واقعا حوصله انجام تنظیمات وقت گیر فوتوشاپ را ندارید می توانید تصویر خود را در اینستاگرام تنها با یک کلیک، تغییر دهید و نتیجه را ذخیره کنید، بدین صورت نیازی نیست که این کار را در فوتوشاپ و با دردسرهای فراوان انجام دهید مخصوصا اگر مثل من از افرادی هستید که به طور کلی از فوتوشاپ سر در نمی آوردید.

شما این فیلتر ها را تا کنون در کدام اپلیکیشن ها دیده اید؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و به ما بگویید کدام نرم افزارهای ویرایش گر عکس این فرصت را برای شما ایجاد می کنند که این فیلتر های حرفه ای را روی تصاویر آن هم با یک کلیک اعمال کنید. این مقاله را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *