اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟

اگر گوشی در آب افتاد چه کنیم؟
  • 1396/6/14
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

با وجود آن که هر ساله امکانات زیادی به گوشی های هوشمند اضافه می شود، اما در حال حاضر تنها برخی از آن ها خاصیت ضد آب دارند و باقی آن ها، در صورت افتادن در آب، ممکن است با مشکلاتی جدی روبه رو شوند. اما با این حال، برخی اصول و نکات وجود دارند که با رعایت آن ها می توان از آسیب به گوشیِ در آب افتاده جلوگیری کرد. در این نوشته قصد ما این است که به این نکات کاربردی بپردازیم. با گویا آی تی همراه باشید.

گویا آی تی – با وجود آن که هر ساله امکانات زیادی به گوشی های هوشمند اضافه می شود، اما در حال حاضر تنها برخی از آن ها خاصیت ضد آب دارند و باقی آن ها، در صورت افتادن در آب، ممکن است با مشکلاتی جدی روبه رو شوند. اما با این حال، برخی اصول و نکات وجود دارند که با رعایت آن ها می توان از آسیب به گوشیِ در آب افتاده جلوگیری کرد. در این نوشته قصد ما این است که به این نکات کاربردی بپردازیم. با گویا آی تی همراه باشید.

۱- گوشی را خاموش کنید:
اگر گوشی در آب افتاد، نخستین کاری که بایستی انجام دهید این است که آن را بیرون آورید و فوراً خاموش کنید. بهتر است به هیچ وجه آن را روشن نکنید. زمان روشن کردن گوشی را در ادامه ی همین نوشته، خواهید خواند.

۲- باتری، سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید:
در مرحله ی بعدی، بایستی باتری، سیم کارت و کارت حافظه را از گوشی خارج کنید. اگر گوشی از مدل هایی باشد که درب پشتی آن ها جهت خارج کردن باتری باز نمی شود، تنها سیم کارت و کارت حافظه جانبی را خارج کنید.

۳- گوشی را خشک کنید:
می توانید با استفاده از یک دستمال و یا حوله گوشی را خشک کنید، به گونه ای که یک قطره آب نیز بر سطح گوشی باقی نماند.

۴- گوشی را در کیسه ی برنج خام قرار دهید:
یکی از بهترین مکان هایی که می توانید گوشی را در آن جا قرار دهید تا رطوبت آن کشیده شود، ظرف یا کیسه ی برنج خام است. بنابراین گوشی خود را به مدت سه روز در یک کیسه یا ظرف برنج خام فرو کنید و در طول این مدت به هیچ وجه گوشی را از کیسه یا ظرف بیرون نکشید.

۵- گوشی را در میان ژل های سیلیکا قرار دهید:
در طول سه روزی که گوشی در کیسه ی برنج قرار دارد می توانید به دنبال ژل سیلیکا باشید. ژل سیلیکا همان بسته های کوچکی هستند که در برخی داروها و یا کفش وجود دارند. چند عدد از این ژل ها را در ظرفی بریزید و اجازه دهید گوشی سه روز دیگر در این ژل ها بماند.

۶- پس از این مراحل، گوشی را به شارژ زده و روشن کنید. سعی کنید تمامی قسمت های گوشی، خصوصاً بلندگو، لمس و دوربین های آن را بررسی کنید. به احتمال زیاد گوشی شما مشکلی نخواهد داشت.

سه نکته:
• به هیچ عنوان از مایکروویو برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید.
• از سشوار نیز برای خشک کردن استفاده نکنید، زیرا سشوار برای قطعات گوشی مضر است.
• در صورتی که همه ی مراحل بالا را انجام دادید اما باز هم گوشی روشن نشد، آن را به نزد نمایندگی ببرید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *