سامسونگ گلکسی اس ۹ از ویژگی آیفون X کپی‌ برداری می‌کند!

سامسونگ گلکسی اس ۹ از ویژگی آیفون X کپی‌ برداری می‌کند!
  • 1396/8/7
  • زهرا معبودی
  • 0

پس از معرفی آیفون X (آیفون ۱۰)، اکنون سامسونگ به دنبال آن است تا یک حرکت نوآورانه برای مدل پرچمدار بعدی خود انجام دهد. آخرین شایعات نشان می‌دهند که سامسونگ گلکسی اس ۹ (Samsung Galaxy S9) ممکن است که یکی از ایده‌های اپل را قرض بگیرد.گویا آی تی: یکی از کاربران توییتر، Ice Universe، که تاکنون چندین بار از طرح‌ها و پروژه‌های مختلف سامسونگ در توییتر پرده برداشته است، نشان می‌دهد که این شرکت به دنبال نصب یک سنسور اسکن چهره سه بعدی در دوربین سلفی گلکسی اس ۹ است. در اولین نگاه به نظر می‌رسد که این سازنده کره‌ای قصد دارد، جا پای اپل بگذارد.

آیفون X فاقد سنسور اثر انگشت است، اما به جای آن، اپل از یک سیستم تشخیص چهره سه بعدی در این دستگاه استفاده کرد. روال کار بدین شکل است که یک ماژول به نام رومئو از چهره کاربر یک نقشه عمیق سه بعدی را مشخص کرده و سپس ماژولی به نام ژولیت دیتاهای جمع آوری شده را تجزیه و تحلیل می‌کند.

شایعات می گویند که سامسونگ نیز قصد دارد تا از همین روش برای گلکسی S9 استفاده کند. گوشی هوشمندی که بر اساس گفته برخی از منابع آگاه، باید در اولین ماه‌های سال ۲۰۱۸ رخ نشان دهد.

 Samsung Galaxy S9

تشخیص چهره ۳D سامسونگ کپی کردن از فیس آی دی اپل است؟!

این موضوع نمی‌تواند درست باشد؛ حتی اگر برخی اینگونه فکر کنند. سامسونگ به این ویژگی قبل از اپل اعتقاد داشته است. غول تکنولوژی کره پیش از این نیز از ویژگی تشخیص چهره استفاده کرده است.

گلکسی اس ۸ که در اوایل ماه آوریل (اردیبهشت) معرفی شد. با اسکنر عنبیه چشمی و ویژگی تشخیص چهره همراه است؛ هرچند که این ویژگی به پیشرفتگی فیس آی دی اپل نیست، اما با همان سرعتی که این ویژگی در آیفون X دارد، کار می‌کند.

سیستم‌های تشخیص چهره پیش از این هم به کار گرفته شده بود. مایکروسافت در گوشی کنار گذاشته شده لومیا ۹۵۰ ایکس ال که در اکتبر ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد، چنین ویژگی را بکار برد.

با این وجود، به نظر می‌رسد که سامسونگ در مسیر مشابهی با اپل، قدم می‌گذارد؛ هرچند که بسیاری از تحلیلگران معتقدند که سامسونگ هنوز مایل نیست تا سنسور اثر انگشت خود را رها کند. گفته می‌شود که این شرکت کره‌ای قصد دارد تا فابلیت گلکسی نوت ۹ را با سنسور اثر انگشت تعبیه شده در زیر نمایشگر آن به بازار عرضه کند.

این همان ویژگی خاصی است که اپل نتوانست در آیفون X آن را به کار بگیرد و در نهایت مجبور شد تا به طور خاص بر روی ویژگی فیس ای دی کار کند. نبرد بین سامسونگ و اپل و اتهام کپی‌برداری این دو شرکت از روی هم، پایانی ندارد!

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *