فضا چه بویی دارد؟

فضا چه بویی دارد؟
  • 1396/8/7
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

به تازگی، اسکات کلی، کسی که در سال ۲۰۱۵ توانست رکورد طولانی ترین مأموریت فضایی را از آنِ خود کند، در حساب توئیتر خود ویدئویی منتشر کرده و به واسطه ی آن از کاربران خواسته که پرسش هایشان را از او بپرسند تا او در اولین فرصت پاسخ دهد. دو مورد از پرسش ها و البته پاسخ های آن ها از سوی اسکات کلی جالب تر از دیگران بودند.

گویا آی تی – به تازگی، اسکات کلی، کسی که در سال ۲۰۱۵ توانست رکورد طولانی ترین مأموریت فضایی را از آنِ خود کند، در حساب توئیتر خود ویدئویی منتشر کرده و به واسطه ی آن از کاربران خواسته که پرسش هایشان را از او بپرسند تا او در اولین فرصت پاسخ دهد. دو مورد از پرسش ها و البته پاسخ های آن ها از سوی اسکات کلی جالب تر از دیگران بودند. یک پرسش در مورد این بود که بدترین اتفاقی که ممکن است در فضا برای یک فضا نورد رخ دهد چه اتفاقی است؟ پاسخ اسکات به این پرسش، چیزی نبوده است جز مرگ عزیزان. او بر آن است که آن هنگام که انسان در حال سفر در فضا است بدترین اتفاق مرگ عزیزان است زیرا در آن وضعیت نمی توان به نزد آن ها رفت.
دومین پرسش، که جالب تر از پرسش اول است، در باب «بوی فضا» بوده است. اسکات اینگونه به این پرسش پاسخ داده که در داخل ایستگاه بوی زباله به مشام می رسد و در کلیتِ جوِ حاکم، بوی فلز سوخته.
گفنتی است که اسکات در حال حاضر هنوز در حال پاسخ گفتن به مردم عادی است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *