متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ساخت کامپیوترهای مایع

12345 (بدون نظر)
Loading...
61

محققان دانشگاه کارنگی ملون موفق شدند ماده ای جدید ابداع کنند که می تواند در آینده برای تولید کامپیوترهای مایع مورد استفاده قرار گیرد. این ماده در حقیقت نوعی ترازیستور مایع است و از آن می توان در درمان برخی از بیماری ها و همچنین طراحی برخی از ربات ها استفاده نمود.

گویا آی تی – این ماده آلیاژی است از جنس گالیوم و ایندیوم که در دمای محیط به صورت مایع است و می توان آن را در طراحی مدارهای الکترونیکی مایع مورد استفاده قرار داد.
تا پیش از این کشف تنها مواد مایعی که در صنعت برق مورد استفاده قرار می گرفتند، لوله های شیشه ای نرم و باریکی بودند که قابلیت انعطاف پذیری نداشتند.
دانشمندان بر این باورند که در آینده می توان با استفاده از این ترانزیستورهای مایع، رایانه های بسیار کوچکی طراحی نمود و از آن ها برای درمان برخی از مشکلات جسمی و بیماری هایی مانند اختلالات پس از سکته ی مغزی بهره برد.
علاوه بر این می توان از این کامپیوترهای مینیاتوری در برگرداندن کارکرد قسمت های آسیب دیده ی بدن انسان ها و حیوانات و احیای آن ها استفاده کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محققان دانشگاه کارنگی ملون موفق شدند ماده ای جدید ابداع کنند که می تواند در آینده برای تولید کامپیوترهای مایع مورد استفاده قرار گیرد. این […]