روش تقویت سیگنال های وای فای با ورق آلومینیومی

روش تقویت سیگنال های وای فای با ورق آلومینیومی
  • 1396/8/19
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

شاید شما هم برای تقویت سیگنال های وایرلس وای فای منزل یا محل کار خود استفاده از فویل آلومینیومی را امتحان کرده باشید. تحقیقات اخیر دانشمندان کالج دارتموث نشان می دهد که شما اقدام درستی انجام داده اید!

گویا آی تی – این محققان اخیراً پی برده اند که با استفاده از بارتابگرهای سیگنال چاپ سه بعدی شده که شامل یک لایه ی باریک فلز و پلاستیک هستند، می توانند با صرف هزینه ی کم و به گونه ای قابل توجه سیگنال های وایرلس را تقویت نمایند.
اساس آزمایش های صورت گرفته توسط این محققان، همان قرار دادن یک قوطی از جنس آلومینیوم در پشت روتر به منظور منحرف کردن سیگنال های آن می باشد. در این تحقیق از بازتابگرهایی استفاده شد که از طریق چاپ سه بعدی ساخته شده بودند.
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از این روش برای تقویت سیگنال های وایرلس مقرون به صرفه بودن آن است. هزینه ی ساخت بازتابگر در صورت در اختیار داشتن پرینتر سه بعدی تنها ۳۵ دلار است.
از دیگر مزایای این روش امکان هدایت و کنترل سیگنال های وایرلس در برخی از قسمت های فضای مورد نظر است. بدین ترتیب با تقویت سیگنال تنها در قسمت های مورد نظر، می توان امنیت را ارتقا داد و اطمینان حاصل کرد که افرادی که نمی خواهیم به سیگنال های ما دسترسی ندارند.
محققان دارتموث سعی دارند تا در مرحله ی بعدی از تحقیقات خود بازتابگری بسازند که از مواد متفاوتی ساخته شده باشد. این دانشمندان قصد دارند تا شی ای را بدین منظور تولید کنند که بتواند تغییر حالت بدهد و همزمان با تغییر حالت آن ساختار سیگنال های موجود در فضای مورد نظر نیز دگرگون گردد.
ممکن است نتوان با استفاده از این روش برد سیگنال های وایرلس را افزایش داد، اما بدون شک می توان با استفاده از آن در فضای مورد استفاده، سیگنال ها را تقویت نمود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *