چطور از صفحه آیفون ایکس اسکرین شات یا عکس بگیریم؟

چطور از صفحه آیفون ایکس اسکرین شات یا عکس بگیریم؟
  • 1396/8/20
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

اگر شما هم از آن دسته کاربران گوشی های آیفون هستید که برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش دو دکه Home و دکمه Power را فشار می دهید و حالا گوشی خود را به آیفون X ارتقا داده اید و نمی دانید که با حذف دکمه Home در این گوشی ها، چگونه باید از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید، توصیه می کنیم تا آموزش زیر را دنبال کنید.

گویا آی تی – برای ثبت اسکرین شات در گوشی های آیفون X ( آیفون ایکس )کافی است کاربر دکمه Power که در کنار گوشی قرار گرفته است را به همراه دکمه تنظیم صدا یا همان Volume برای چند لحظه فشار دهد تا از صفحه نمایش خود شات بگیرد.
البته لازم نیست مدت زمان پایین نگه داشتن این دکمه ها طولانی باشد چون در صورتی که این دو دکمه همزمان و به مدت طولانی پایین نگه داشته شوند، گوشی بر روی حالت Emergency قرار می گیرد و کاربر صدای بوق ممتد می شنود.

خبر خوب برای کاربران گوشی های آیفون این است که در نسخه جدید سیستم عامل iOS، یعنی iOS 11، قابلیت اسکرین شات بسیار قوی شده است و امکانات زیادی به آن اضافه شده است. در واقع کاربر می تواند تصاویری که بوسیله اسکرین شات گرفته است را ویرایش نماید و آن ها در فولدرهای جداگانه ذخیره نماید. برای اینکار کافی است کاربر بر روی آیکون تصویر که از طریق اسکرین شات آن را ثبت نموده است کلیک کند و ویرایش مد نظر خود را با استفاده از ابزار تعبیه شده بر روی آن انجام دهد. کاربر می تواند عکس های اسکرین شات خود را کراپ کند (کراپ: بریدن بخشی از عکس) و یا بر روی آن ها متنی را با استفاده از ابزار قلم یادداشت کند و همچنین می تواند با استفاده از ابزار ذره بین تصویر را بزرگ یا کوچک کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *