متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

رونمایی از نخستین نیروگاه خورشیدی پرتابل ۲٫۵ کیلوواتی

12345 (بدون نظر)
Loading...
68

سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی توانسته است برای نخستین بار نیروگاه خورشیدی پرتابل ۲٫۵ کیلوواتی را در کشور طراحی و تولید نماید. این محصول در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی، عیسی کلانتری رونمایی شد.

گویا آی تی – رئیس پژوهشکده ی توسعه و برنامه ریزی سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی، نجف قراچورلو در مراسم رونمایی این نیروگاه خورشیدی گفت که ضرورت طراحی و ساخت سامانه ای که بتواند با استفاده از منابع انرژی قابل تجدید انرژی مورد نیاز خانوارها را تأمین کند و در ضمن قابل حمل و نقل نیز باشد، بسیار احساس می شود. سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی نیز به همین منظور این نیروگاه خورشیدی را طراحی و تولید نموده است.
وی مزایای این نیروگاه خورشیدی را قابلیت جا به جایی، قابلیت تأمین متوسط برق مورد نیاز یک خانوار، عدم نیاز به سوخت های فسیلی و وابسته نبودن به شبکه ی توزیع برق می داند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی توانسته است برای نخستین بار نیروگاه خورشیدی پرتابل ۲٫۵ کیلوواتی را در کشور طراحی و تولید نماید. این محصول […]