۶ راه هوشمندانه برای افزایش شهرت محصول در کمترین زمان ممکن

۶ راه هوشمندانه برای افزایش شهرت محصول در کمترین زمان ممکن
  • 1398/3/3
  • زهرا معبودی
  • 0

قبل از هر چیز می خواهم این آموزش را با یک آمار مهم شروع کنم چرا که کمک می کند با دقت بیشتری این مطلب را بخوانید. آیا می دانید که ۴۷ درصد از کسب و کار ها، برای خود هیچ گونه استراتژی شناساندن و ترویج و ارتقای محصول ندارند؟ گزارش کامل این امار را می توانید در این لینک بخوانید. به هر حال حتی اگر شما بهترین محصول، منحصر به فرد ترین محصول یا خدمات را داشته باشید باز هم نیاز به استراتژی هایی دارید تا به کمک آن بتوانید صدای خود را به گوش مشتریان برسانید و آن ها را برای خرید محصول یا استفاده از خدمات راغب تر کنید.

وقتی که محصول جدیدی دارید، این کار به مراتب سخت تر می شود چرا که ابتدا باید شناخت خوبی از مشتری ها و مخاطبین خود پیدا کنید. از سویی نیاز به یک بازاریابی مستقیم دارید تا سریع تر، بتوانید محصولات خود را به دید دیگران برسانید. در اصل، این بازاریابی باید واقعا موثر واقع شود.

در این مطلب می خواهم چند استراتژی را برای تان بیان کنم تا برای ترویج و شهرت محصولات تان استفاده کنید. البته قول نمی دهم تمام این روش ها برای شما موثر باشد. بر اساس رویکردی که دارید، باید حداقل یکی از این شیوه ها برای تان کار کرد داشته باشد.

بهترین شیوه ها برای تبلیغ و شهرت محصولات

 

استفاده از نفوذ اینفلوئنس مارکتینگ برای افزایش شهرت محصول

بگذارید روش های خود را از ساده ترین حالت ممکن شروع کنیم. اولین و ساده ترین شیوه برای تبلیغ محصول و افزایش شهرت محصول این است که آن را در جایی تبلیغ کنید که شمار زیادی از انواع مخاطبین قرار دارند.

از طرفی تبلیغ محصول با فردی که پیروان زیادی دارد می تواند مخاطبین و پیروانش را به این سو بکشاند که از محصول مورد نظر استفاده کنند و حداقل با این محصول در دست محبوب شان آشنا شوند.

طبق یک تحقیق ۳۳ درصد از افراد شرکت کننده اظهار داشتند که این مدل از تبلیغات توانسته روی تصمیمات خرید آن ها اثر مثبت بگذارد چرا که به راحتی می توانند به این شیوه اعتماد کنند.

 

میزبانی جوایز و مسابقات یک روش برای افزایش شهرت محصول

یکی دیگر از روش های افزایش شهرت محصول این است که در شبکه های اجتماعی ( به خصوص )، میزبان هدایای مسابقات و هدایا شوید. در این حالت شاید شرکت کننده اصلا نداند محصولی که قرار است به عنوان هدیه دریافت کند چیست بنابراین این کار موجب می شود که مشارکت کند و به محبوبیت محصول کمک کند. در این حالت معمولا اگر افراد از دوستان خود بخواهند که از محصولات و جوایز دیدن کنند، و آن ها را تگ کنند یا از هشتگ شما استفاده کنند خیلی سریع می توانید، رشد کنید و به راحتی محصولات خود را از طریق دیگران به دید دیگران برسانید.

میزبانی جوایز و مسابقات یک روش برای افزایش شهرت محصول 

اهرم تولید محتوا توسط کاربران روشی برای افزایش شهرت محصول

وقتی که تعدادی از افراد از محصولات شما استفاده می کنند و احتمالا راضی هستند احتمالا در مورد تجربه خود با دیگران صحبت خواهند کرد. اگر این صحبت ها و تمجید ها جایی مثل شبکه های اجتماعی نوشته شود و به دیگران توصیه شود که استفاده کنند، می تواند یک اهرم عالی برای تبلیغ و افزایش شهرت محصول شما باشد.

وقتی افراد به هر دلیلی تشویق شوند تا برای تمجید محصول شما مطلبی بنویسند، کمک می کنند تا هم شهرت محصول پیدا کنید و هم این که در پروسه برند سازی بهتر عمل خواهید کرد و خوشنامی تان به چشم خواهد آمد.

برای این کار می توان پلن های مختلف تعیین کرد و سریع به کمک علاقمندان موفق به تبلیغ محصول شد.

 

از رویداد ها برای معرفی و افزایش شهرت محصول استفاده کنید

تصور کنید که یک محصول یا ست و مجموعه ای از محصولات جدید دارید. بهترین راه برای شهرت آن ها ( به خصوص اگر محصولات شما جزو محصولات صنایع مادر است ) این است که یک رویداد و نشست برگزار کنید و در آن محصولات خود را معرفی کنید. بهتر است که در این رویداد مدعوین شما افراد موثر در صنعت شما باشند.

همچنین در این رویداد می توانید حتی محصولات قدیمی تر خود را نیز ارائه کنید و به افزایش فروش آن ها کمک کنید.

برخی از کسب و کارها هر ساله در انتهای سال جشنی بر پا می کنند و این اتفاق جالب را رقم می زنند و برای سال بعد فروش خوبی دارند.

از طرفی برخی انتهای هر هفته یا تعطیلات رسمی را برای این قضیه در نظر می گیرند. استراتژی مناسب برای محصول شما برای چه روزی بهتر پاسخگو است؟

البته یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این که اگر ابتدای کار هستید باید بدانید که این گونه رویداد ها ابتدا شما را متحمل هزینه های زیادی می کند. پس بهتر است که کار خود را با یک رویداد کوچک شروع کنید و در صورتی که پاسخگو بود یک نشست و همایش بزرگتر بگیرید.

 

استفاده از برنامه ارجاعی می تواند به شهرت محصولات بینجامد

برنامه ارجاعی می تواند روش ها و معنی های مختلف داشته باشد. یکی از ساده ترین شیوه ها این است که، از طرفداران و استفاده کنندگان از محصولات خود بخواهید که محصولات شما را تبلیغ کنند. در ازای این کار به او پاداش یا تخفیف دهید. بدین ترتیب اگر محصول شما از نوع محصولاتی باشد که دائما در مصرف است و یکبار مصرف است ( کالای مصرفی ) این گزینه می تواند حسابی برای تان سود داشته باشد. با این کار، هم مشتری اولیه تان را تشویق به با خود ماندن و استفاده از کالای تان می کنید و هم این که، برای تان مشتری های جدید به ارمغان می آورد.

البته نکته این است که آن چه که به مشتری پیشنهاد می دهید، باید آیتمی باشد که ارزش داشته باشد و شوق تلاش را در او بر انگیزاند.

استفاده از برنامه ارجاعی می تواند به شهرت محصولات بینجامد

استفاده از ایمیل تبلیغاتی قدیمی و موثر ترین راه برای تبلیغ محصول

طبق یک تحقیق بزرگ، ۵۹ درصد از شرکت کنندگان مدعی این بودند که تصمیمات خرید خود را بر اساس ایمیل های تبلیغاتی که دریافت می کنند انجام می دهند.

این شیوه می تواند یک روش عالی برای تبلیغ و افزایش شهرت محصول باشد در حالی که میزان هزینه ای که صرف می کنید به نسبت کمتر از تمام راه ها قبل  است.

تمام کاری که باید شما انجام دهید این است که یک عنوان ایمیلی جذاب بنویسید و در یک نیم صفحه به صورت شفاف بتوانید هدف محصول تان را به عرض مخاطب برسانید.

در ایمیل هایی که ارسال می کنید، می توانید، تخفیف ها و یا دد لاین هایی ایجاد کنید تا مشتری سریع تر به محصول تان واکنش نشان دهد.

در این میان ممکن است تمایل پیدا کنید تا لیست ایمیلی بخرید. هر چند این کار در کوتاه مدت بتواند برای تان فروش هایی به ارمغان آورد اما می تواند در طولانی مدت مخصوصا اگر به طور مکرر ایمیل ارسال می کنید، به شهرت برند خود آسیب بزنید.

بنابراین بهتر است که ایمیل های خود را به افرادی ارسال کنید که احساس می کنید به این محصول ربط دارند و ممکن است مشتاق باشند که آن محصول را خریداری کنند یا حداقل در مورد آن چیزی بدانند.

در قضیه ایمیل مارکتینگ شناخت مشتری ها و دسترسی به اطلاعات تماسی مشتریان بالقوه خیلی اهمیت دارد که البته جمع آوری این اطلاعات راحت نیست و زمان بر است.

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید این ۶ روش تنها ۶ شیوه از تبلیغات است که البته از میان جمعی از روش های تبلیغات محصول انتخاب شده است. متوجه هستید که برخی از این روش ها برای شما مناسب و برخی نا مناسب است. اما گاهی تلفیق این روش ها و شرکت در نمایشگاه های بازاریابی محصولات خاص به شما کمک می کند که در جمع کثیری از رقبا و مشتریان قرار بگیرید و قضاوت شوید.

هر ساله نمایشگاه های بزرگی در کشور برگزار می شود که صاحبین صنایع در آن شرکت می کنند و می توانند افزایش شهرت برند، افزایش شهرت محصول، لیست مشتریان بالقوه و غیره را در آن از آن خود کنند.

توصیه می شود به تناسب صنایعی که دارید از این نمایشگاه های سراسری اطلاع پیدا کنید و با رزرو غرفه ها، اقدام به حضوری موثر در میان افراد موفق قرار گیرید.

آیا در این باره نظری دارید؟

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *