۹ عیب تیوولی

۹ عیب تیوولی
 • 1399/3/11
 • فربد محمدی
 • 0

اگر سریال “بریکینگ بد” را دیده باشید و والتر واید را می‌شناسید، پس برای شما جالب خواهد بود که بدانید ماشین او تیوولی است. تیوولی ماشینی است که نظرات درباره آن مختلف است. عده‌ای آن را با توجه به قیمت، ظاهر و آپشن‌های دیگر ماشین خوبی می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را جهت خرید توصیه نمی‌کنند. در این مطلب ما به شما معایب سانگ یانگ تیوولی را خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

خودرو تیوولی متعلق به کشور کره جنوبی و ساخت کمپانی سانگ یانگ است و یک خودروی شاسی بلند است که توانست طرفداران زیادی در کره و سپس در کشورهای دیگر به دست آورد. در ایران هم عده زیادی از این خودروی کره‌ای خوششان می‌آید. این خودرو معایب و محاسنی دارد. دانستن معایب خودروی تیوولی باعث خواهد شد تا در هنگام خرید آن بیشتر فکر کنید.

 1. کیفیت پایین سواری

همگی ما دوست داریم یک ماشین راحت برای سفرهای خود داشته باشیم و انتظار ما از خودروهای شاسی‌بلند در این زمینه و به خصوص سفرهای برون شهری بیشتر است.  باید بدانید که ماشین تیوولی برخلاف تصور شما آنچنان هم ماشین راحتی نیست ، رانندگی با آن چندان لذت‌بخش نیست و شما در هنگام رانندگی به دلیل ضعف در پیشرانه هیجان کافی را با این خودرو تجربه نخواهید کرد. تیوولی ازآنچه که در ذهن شماست سروصدای بیشتری دارد و در سرعت‌های پایین شمارا کلافه می‌کند.

این ماشین در دست‌اندازها به‌اندازه کافی خوب عمل نمی‌کند و شمارا به شکل نرم و راحت از آن‌ها عبور نخواهد داد و گاهی اوقات صدای موتور در سرعت‌های بالا واقعاً اذیت کننده می‌شود. در یک کلام می توان گفت که تیوولی از عایق بندی صوتی مناسبی برخوردار نیست و این مساله به خصوص در مقایسه با خودرو های خارجی دیگر ممکن است شما را آزار دهد.

 1. طراحی داخلی

مشکل طراحی داخلی ماشین تیوولی کیفیت پایین مواد آن است. در نگاه اول شاید پلاستیک‌های بکار رفته در داخل ماشین جالب به نظر برسند اما پس از مدتی دیدگاهتان به‌طور کامل تغییر خواهد یافت. به‌مرور خواهید فهمید که کیفیت مواد به‌کاررفته در اتاقک تیوولی بسیار پایین است و به‌مرورزمان و با نور آفتاب رنگ خود را از دست می‌دهند. این قطعات همچنین به دلیل کیفیت پایین به زودی به صدا خواهند افتاد .

وقتی دست خود را روی داشبورد خودرو تیوولی می‌کشید به‌راحتی می‌توانید بفهمید که مواد بکار رفته در آن دارای کیفیت بسیار پایین‌تری از ماشین‌های نیسان یا تویوتا هست. البته شاید برای همین موضوع است که قیمت این خودرو ارزان‌تر از بقیه است.

 1. میدان دید ضعیف در پشت

به علت شیشه پشت نسبتاً کوچک در ماشین تیوولی ، دید شما در پشت کمتر از جلو است. این موضوع می‌تواند درزمانی که دنده‌عقب می‌گیرید و می‌خواهید به عقب حرکت کنید شمارا اذیت کند. البته این مشکل چندان بزرگی نیست چون وجود دوربین‌های دید عقب و سنسورهای پارک کردن این مشکل را رفع می‌کنند ولی به‌هرحال این مشکل در قبال خودروی تیوولی وجود دارد. برای مقابله با این مشکل حتما سعی کنید از دوربین های خودرو برای حرکت با دنده عقب و یا پارک خودرو کمک بگیرید.

 1. صندوق‌عقب کوچک

باید اذعان کرد که صندلی‌ها و فضای عقب ماشین سانگ یانگ تیوولی ازجمله محاسن این ماشین است اما صندوق‌عقب این ماشین برای یک خودروی شاسی‌بلند کمی کوچک است. اگر آن‌ها را با ماشین‌های گران‌تری مقایسه کنید خواهید دید که صندوق‌عقب بزرگی ندارید. اگر جزء کسانی هستید که هنگام سفر بار زیادی با خود می‌برید، پس تیوولی ماشین مناسبی برای شما نخواهد بود. در این شرایط شاید نیاز باشد که از بار بند برای حمل بار مسافرتی خود استفاده کنید . در صورتی که تصمیم به استفاده از باربند بگیرید با توجه به شرایط پیشرانه نه چندان قوی به احتمال زیاد مشکل توان حرکتی و شتاب خودروی شما دو چندان خواهد شد .

 1. امنیت و قابلیت اطمینان

یکی دیگر از معایب خودروی تیوولی ایمنی نه‌چندان بالای آن است.اگرچه تیوولی دارای تجهیزات ایمنی استانداری است اما نتوانسته است در تست‌های ایمنی که توسط موسسه‌های معتبر گرفته‌شده است، نمره بالایی بگیرد.

موسسه NCAP اروپا(مرکز آزمودن تصادف و ایمنی خودرو) به ماشین تیوولی امتیاز پایینی درزمینه ایمنی داده است. هر چند که این موسسه در سال ۲۰۱۶ به تیوولی از پنج ستاره، چهار ستاره داد اما اکنون ایمنی خودرو پایین‌تر آمده است. این ماشین درزمینه ایمنی کودکان نیز نمره چندان بالایی دریافت نکرده است.

البته باید گفت که خیلی از ماشین‌های معتبر از موسسه NCAP امتیاز پایینی را ایمنی دریافت می‌کنند.

 1. هزینه نسبتاً بالا در مسافت‌های طولانی

خودرو تیوولی ماشینی است که در مسافت‌های طولانی خرج نسبتاً زیادی روی دست شما می‌گذارد و این به دلیل پیشرانه ضعیف آن است. شما باید برای مسافت‌های طولانی بنزین بیشتری مصرف کنید. اگر در این مورد شرکت سانگ یانگ اندکی بیشتر بر روی پیشرانه سرمایه گذاری کرده بود به طور قطع می توانست رضایت مشتریان را بیشتر جلب نماید.

 1. انعطاف صندلی

صندلی مسافر در جلو دارای انعطاف‌پذیری چندان بالایی نیست. صندلی‌های عقب را هم نمی‌توان چندان جلو برد تا فضا برای صندوق‌عقب بازتر شود.

 1. کیفیت پایین سیستم‌های رادیویی و ماهواره ای

مانند کیفیت مواد به‌کاررفته در طراحی داخلی ، سیستم‌های تصویری و رادیویی هرچند که همگی به‌خوبی کار می‌کنند اما در مقایسه با ماشین‌های استاندارد دیگر، کیفیت آن‌ها پایین‌تر است. صفحه لمسی درون این خودرو نیز چندان بزرگ نیست و همین موضوع می‌تواند باعث اذیت شدن کاربران خودرو داشته باشد.

 1. موتور ضعیف

ماشین تیوولی ظاهر جذابی دارد و خیلی‌ها با دیدن آن فکر می‌کنند که حتماً موتور آن‌هم قدرتمند است و شتاب و سرعت زیادی دارد. برخلاف این تصور اما خودروی تیوولی دارای پیشرانه ضعیفی است و از این لحاظ چنگی به دل نمی‌زند.

کلام آخر

سانگ یانگ تیوولی را با توجه به قیمت و دیگر آپشن های آن می‌توان ماشین مقرون به‌صرفه‌ای دانست اما این ماشین معایبی نیز دارد که باید به آنها نیز فکر کرد. در بالا این عیب ها برای شما آورده شد تا با آگاهی کامل اقدام به خرید تیوولی کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *