چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟

چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟
  • 1399/8/20
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

یکی از راه هایی که می توان برای حل مشکل ذخیره باتری استفاده کرد، Power Bank است. این یکی از بهترین راهکارها برای افزایش ظرفیت باتری گوشی آیفون شما است.

 

چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟

 

روش هایی برای تامین باتری گوشی شما برای زمانی که ذخیره انرژی آن به حداقل می رسد، وجود دارد. این امکان را به کاربر می دهد که ساعات بیشتری از باتری گوشی آیفون استفاده کند. در حالت عادی، باتری آیفون توان پاسخگویی برای انجام امور سنگین روزمره تا بیش از ۱۲ ساعت را دارا است، اما با به کارگیری این روش‌ها می‌توانید توان باتری آیفون را تا بیش از ۲۰ ساعت افزایش دهید.

در همین راستا، سه راهکار اساسی وجود دارد که می توان گفت روش های بسیار پیچیده‌ای نیز نیستند و شاید پیش از این نیز با آنها آشنا شده باشید؛ روش‌هایی از جمله بردن گوشی به حالت Air Plane، حالت Do Not Disturb و همچنین حالت Low Power.

۱-فعال کردن حالت Air Plane

  • کافی است Command Center آیفون را با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا نمایش دهید.
  •  آیکون مربوطه را که شکل یک هواپیما را دارد انتخاب کنید.

با فعال کردن این حالت در گوشی، همه ابزارهای ارتباطی گوشی هوشمند شما از جمله WiF، سیم کارت و بلوتوث غیر فعال می‌شو.د در نتیجه، شما هیچ گونه ارتباطی را نخواهید داشت. شما می توانید این حالت را زمانی که برای انجام کاری ضروری از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، اما نیاز به برقراری تماس ندارید، مفید است.

چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟

۲-فعال کردن حالت  Do Not Disturb

  •  کافی است Command Center آیفون را با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا نمایش دهید.
  • آیکون مربوطه را که شکل یک هلال ماه است را انتخاب کنید.

کار اصلی اینحالت، ساکت کردن همه تماس‌ها، اعلان‌ها و پیام‌هایی است که شما در هنگام قفل بودن گوشی خود دریافت می‌کنید.
هرچند در ابتدا و به نظر این گزینه تأثیری بر استفاده از انرژی باتری ندارد، واقعیت این است که این گزینه با غیرفعال کردن صدای اعلان‌ها و پیام‌ها تا حدی قابل توجه می‌تواند در ذخیره انرژی باتری سودمند باشد.

چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟

۳-فعال کردن حالت Low Power Mode

و اما این حالت گزینه‌ای است که مستقیم مربوط به ذخیره انرژی باتری گوشی هوشمند شما است. این گزینه در iOS 9 و بعد از آن قابل دسترسی است و از مسیر Settings> Battery قابل فعال سازی است.

با فعال کردن این گزینه، آیکون باتری در بالای صفحه گوشی به زرد رنگ و در عین حال، بسیاری از برنامه‌های پشت صحنه همچون Siri غیر فعال می‌شوند. همچنین ارتباطات WiFi به شکل محدود و مدیریت شده ممکن و برخی جلوه‌های بصری در آیفون نیز غیر فعال می‌شوند. این حالت منجر می‌شود که انرژی باتری آیفون شما تا حد بسیاری ذخیره شود و مدت زمان استفاده از آیفون نسبت به حالت عادی افزایش یابد.

چگونه از حداکثر توان باتری گوشی آیفون خود استفاده کنیم؟

 

همان‌گونه که در ابتدای مطلب گفته شد، این سه روش پیشنهادی به هیچ وجه کار پیچیده‌ای نیستند، اما همین موارد ساده و به نظر پیش پا افتاده می‌تواند تا حد زیادی نتیجه مطلوب و مورد نظر شما را برای ذخیره باتری گوشی آیفون را به دست آورد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *