آیفون ۱۳ با نمایشگر کم مصرف LTPO معرفی شود

آیفون ۱۳ با نمایشگر کم مصرف LTPO معرفی شود
  • 1399/8/23
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

به احتمال زیاد حداقل دو مدل از گوشی‌های آیفون ۲۰۲۱ اپل با نمایشگر اولد کم مصرف با فناوری «LPTO» به بازار عرضه خواهند شد. اپل قصد دارد سال آینده ۴ مدل گوشی هوشمند آیفون ۱۳ به بازار عرضه کند. ظاهرا دو مدل بالارده از بین این چهار نسخه از نمایشگر با فناوری LTPO بهره خواهند برد.

به احتمال زیاد سری آیفون 13 با نمایشگر کم مصرف LTPO معرفی شود

طبق تحقیقات انجام شده،«ال‌جی دیسپلی قصد دارد حجم تولید نمایشگرهای اولد مربوط به اپل را افزایش دهد و در حال برنامه ریزی تولید نمایشگر با فناوری LPTO است که از ترانزیستورهای لایه نازک موسوم به «TFT» بهره می‌برد. تجهیزات مربوط به فناوری LTPO به خطوط تولید اضافه می‌شوند تا نمایشگر اولد مورد نیاز برای گوشی‌های آیفون سال آینده را تامین کنند. نمایشگرهایی که بعد از ماه می (خردادماه) تولید ‌شوند، احتمالا در آیفون‌های ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.»

مزایای نمایشگرهای با فناوری LTPO

نمایشگرهایی که با فناوری LTPO تولید می‌شوند:

۱-نسبت به نمایشگرهای فعلی کم مصرف‌تر هستند، به همین دلیل می‌توانند به طول عمر بیشتر باتری دستگاه کمک ‌کنند.

۲-با این فناوری، امکان اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی همچون «ProMotion» یا نمایشگر همیشه روشن به گوشی‌های آیفون اپل فراهم خواهد شد.

۳-فناوری LTPO نرخ بروزرسانی نمایشگر را در زمان‌هایی که دستگاه غیر فعال است تا یک هرتز کاهش می‌دهد که به مصرف بهینه باتری کمک می‌‌‌کند.

پیش از معرفی گوشی‌های سری آیفون ۱۲ شایعه شده بود اپل قصد دارد موبایل‌های جدید را با ویژگی ProMotion به بازار عرضه کند؛ اما به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد طول عمر باتری مطرح بود، چنین اتفاقی نیفتاد.

به احتمال زیاد سری آیفون 13 با نمایشگر کم مصرف LTPO معرفی شود

در حال حاضر اپل واچ سری ۵ و سری ۶ از نمایشگر با فناوری LTPO بهره می‌برند. به همین دلیل با وجودی که مجهز به نمایشگر همیشه روشن هستند، طول عمر باتری خوبی دارند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *