قابلیت ارسال استوری برای همه کاربران توییتر فعال شد

قابلیت ارسال استوری برای همه کاربران توییتر فعال شد
  • 1399/8/28
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

در اسفند ماه سال گذشته توییتر به صورت آزمایشی قابلیت  «Fleets» را که کارکردی همچون استوری اینستاگرام دارد را برای کاربران برزیلی فعال کرد. این در حالیست که حالا توییتر این قابلیت را برای همه ی کاربران خود فعال کرده است.

 

این قابلیت Fleets به کاربران اجازه می‌دهد توئیت‌هایی را ارسال کنند که پس از ۲۴ ساعت به صورت خودکار حذف شوند. در واقع قابلیت Fleets توییتر شبیه استوری در اینستاگرام و اسنپ چت است. توییتر این قابلیت را به شکل عمومی ارائه کرده اما دسترس همه کاربران به آن چند روز طول می‌کشد.

توییتر قصد دارد با ارائه قابلیت جدید به کاربران خود فرصتی متفاوت را در به اشتراگ گذاشتن ایده های خود بدهد. بسیاری از کاربران تمایل دارند بعضی از موضوعات خود را فقط برای چندین ساعت به اشتراک بگذارند و توییت آن ها قابلیت ماندگاری همیشگی ندارد.

این قابلیت برای به اشتراک گذاشتن چنین دیدگاه‌هایی مناسب است و کاربر می‌داند که بعد از ۲۴ ساعت توئیت مربوطه حذف می‌ شود.

قابلیت ارسال استوری برای همه کاربران توییتر فعال شد

از آنجایی که تنها فالورها می‌توانند پست‌های ناپدید شونده را مشاهده کنند، در نتیجه با این قابلیت کاربر کنترل بیشتری روی مخاطبین خود دارد. البته اگر فردی که فالور یک حساب کاربری نباشد، می‌تواند با مراجعه به پروفایل آن حساب توئیتری، پست‌های Fleets را ببیند.

علاوه بر این، امکان لایک، ریپلای یا ری‌توئیت کردن پست‌های منتشر شده با قابلیت Fleets وجود ندارد و به کاربر این اطمینان را می‌دهد که پست مربوطه به گردش درنخواهد آمد.

هر متن، عکس یا ویدیویی را می توان به عنوان پست Fleets به اشتراک گذاشت. برای به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق این قابلیت فقط کافی است آیکون Share را ضربه بزنید. سپس گزینه « Share in Fleet » را انتخاب کنید.

توییتر اعلام کرده زمانی که از بازخوردگیری کاربران خود مطمئن شود، در ادامه با قابلیت‌های بیشتری به روز رسانی کند. توئیتر مدعی شده که با همه گیر شدن این قابلیت، تغییر و تحولات بنیادینی در نحوه تعامل کاربران با این شبکه اجتماعی ایجاد خواهد شد.

حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم استقبال کاربران از قابلیت جدید به چه شکل است و آیا می تواند رضایت بسیاری از کاربران را جلب کند؟

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *