فعال شدن قابلیت استوری گذاشتن در توئیتر

فعال شدن قابلیت استوری گذاشتن در توئیتر
  • 1399/9/1
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

توییتر در اوایل ساری جاری، ماه مارس ۲۰۲۰ قابلیت پست های موقت Fleets را در کشورهای برزیل، ایتالیا، هند و کره جنوبی منتشر کرد. این قابلیت به عنوان راهی برای اشتراک گذاری پست های موقتی که بعد از مدتی حذف می شوند، راه اندازی شد.

طبق گفته مدیران توئیتر، این قابلیت برای آن دسته از کاربران که به تازگی وارد توییتر می شوند بسیار کاربردی است. «تازه‌واردها به توئیتر، فلیت‌ها را راهی آسان‌تر برای اشتراک‌گذاری آنچه در ذهنشان است یافته‌اند. از آنجا که این پیام‌ها پس از یک روز از معرض دید خارج می‌شوند، فلیتس به افراد کمک کرده تا در اشتراک‌گذاری افکار، نظرات و احساسات شخصیو سببی احساس راحتتری داشته باشند».

طبق بررسی ها، تا حدود زیادی مانند استوری های اینستاگرام است، اما پاسخ دادن به فلیت‌ها همانند آنچه برای پاسخ های معمول توئیتر وجود دارد نخواهد بود. بلکه شما می‌توانید یک پاسخ متنی یا یک ایموجی را به نویسنده فلیت ارسال کنید، که در پیام مستقیم (DM) وی (با این فرض که DM وی باز باشد) قابل رویت خواهد بود و یک پاسخ قابل رویت برای همه نیست. همچنین ری‌توئیت کردن یک فلیت امکان‌پذیر نخواهد بود، هرچند که شایان ذکر است که هیچ چیز مانع از آنکه یک اسکرین‌شات از آنچه پست کرده‌اید بگیرید و آن را ذخیره کنید نمی‌شود.

توییتر برای همه کاربران قابلیت حذف خودکار 24 ساعته استوری را فعال کرد

کاربران می توانند از فلیت‌ها برای متن ساده، واکنش ها به توئیت‌های دیگر، یا عکس و ویدئوها استفاده کنند. توئیتر گفته در آینده نزدیک استیکرها و پخش زنده تصویری را، برای کاربران خود منتشر خواهد کرد.

اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که DM توئیترتان را قفل کرده‌اید تا فقط پیام‌ها را از افرادی که دنبال می‌کنید بپذیرید، پس واکنش‌ها و پاسخ‌ها به فلیت‌ها از همان دسته از افراد دریافت خواهید کرد. دنبال‌کنندگان شما فلیت‌ها را در بالای تایم‌لاین خانه، یا در صورتی که پروفایل توئیترتان را باز کنند، خواهند دید.

توئیتر گفته که ظرف چند روز آینده قابلیت حذف استوری ۲۴ ساعته را برای همه کاربران توئیتر و iOS قابل دسترسی خواهد کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *