عملکرد ضعیف دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو

عملکرد ضعیف دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو
  • 1399/9/2
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

طی هفته گذشته سایت DxOMark نتیجه بررسی دوربین آیفون ۱۲ پرو را اعلام کرد. سایت DxOMark از بهبود نسبی دوربین نسل جدید نسبت به نسل قدیم آیفون خبر داد.

حالا این سایت نتایج بررسی آزمایش‌های خود روی دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو را منتشر کرده که علی رغم تایید کارایی مطلوب، آنرا پایین‌تر از ۶ موبایل دیگر قرار داده تا جایی بین برترین‌ها نداشته باشد.

دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو از نظر اعداد و ارقام تفاوت چندانی با نسل قبل ندارد و البته این مساله برای آیفون چندان عجیب نیست. دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مذکور از سنسور ۱/۳.۶ اینچی تشکیل شده که پشت لنزی با گشودگی اف ۲.۲ قرار گرفته است. این دوربین قابلیت ضبط ویدیوی HDR با فرمت دالبی ویژن را دارد و همچنین به لطف نایت‌مود امکان عکاسی در محیط تاریک میسر است.

این قابلیت‌ها در آزمایش‌های DxOMark برای دوربین سلفی آیفون ۱۲ پرو امتیاز ۹۸ را به ارمغان آورده‌اند تا در رتبه هفتم کنار زنفون ۶ و یک پله پایین‌تر از گلکسی نوت ۱۰ پلاس قرا بگیرد.

رتبه هفت فهرست DxOMark را دوربین سلفی آیفون 12 پرو گرفت

سنسور مذکور در بخش‌های نوردهی و ثبت جزییات در شرایط نرمال عملکرد خوبی از خود نشان داده است. دیگر مواردی که نظر کارشناسان DxOMark را جلب کرده افکت دقیق بوکه و محدوده پویایی عریض بوده است. از نظر فیلمبرداری هم تراز سفیدی دقیق، ثبت واضح جزییات و کنترل اختلالات ناخواسته حتی در وضوح ۴K تحسین کارشناسان را در پی داشته است.

همچنین وجود نویزهای واضح پس زمینه در تصاویر ثبت شده در شرایط عادی و نویز قابل توجه در محیط‌های کم نور باعث کاهش امتیاز به دوربین آیفون ۱۲ شده است. از طرف دیگر سیستم فوکوس ثابت باعث تار شدن اشیاء دور شده و سطح نوردهی در فضاهای کم نور نیز در حد انتظار نیست.

همه ی این موارد باعث شدند که سایت DxOMark دوربین آیفون ۱۲ پرو را در رتبه ی هفت قرار دهند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *