رونمایی از مشخصات و امکانات اندروید ۱۲

رونمایی از مشخصات و امکانات اندروید ۱۲
  • 1399/9/9
  • زهرا حاجی
  • 0

در سال های اخیر، یکی از مهمترین اهداف گوگل انتشار سریع تر بروزرسانی اندروید بوده است. گوگل با پرو‌ژه‌های اندروید وان، اندروید گو و پروژه تربل در پی دستیابی به این هدف است. احتمالا در اندروید ۱۲ با تبدیل اندروید Runtime به ماژولی در پروژه Mainline، امکان دریافت بروزرسانی از پلی‌استور بدون نیاز به دانلود آپدیت کامل سیستم را، گوگل میسر خواهد کرد.

 

رونمایی از مشخصات و امکانات اندروید ۱۲

یکی از راهکارهای گوگل در این راستا معرفی پروژه Mainline بود که احتمالا در اندروید ۱۲ شاهد تغییری بزرگ در آن خواهیم بود. اخیرا یکی از توسعه دهندگان XDA پی برده که گوگل در حال تبدیل اندروید Runtime یا همان ART به یک ماژول Mainline است که امکان انتشار بروزرسانی‌های کلیدی سیستمی از طریق پلی استور را ممکن می‌کند.

ART مسئولیت تبدیل مجموعه دستورالعمل‌‌های بایت‌کد اپ به دستورات ماشین نیتیو را بر عهده دارد و در صورتی که گوگل بخواهد نحوه برگردان کدها در اندروید ۱۲ را تغییر دهد، امکان انتشار اپدیت‌های کاربردی و امنیتی بدون ماه‌ها انتظار برای انتشار نسخه‌های مرسوم OS فراهم می‌شود.

احتمالا اندروید 12 امکان بروزرسانی سیستمی از پلی استور را داشته باشد

یکی دیگر از مزایای این تغییر ارتقای پایداری و ثبات بیشتر ART در گوشی‌های مختلف است که باعث کارکرد پایدارتر اپ‌ها نیز می‌شود. از طرف دیگر این تغییر می‌تواند تولیدکنندگان موبایل را از برخی سفارشی‌سازی‌ها که کاربران به آن خو گرفته‌اند، منصرف کند. با تمام این تفاسیر گوگل حاضر است برخی قابلیت‌ها را برای ارتقای امنیت سیستم عامل خود قربانی کند.

طبق گفته توسعه دهندگان، گوگل همچنین تصمیم دارد که دریافت اموجی بدون نیاز به اپدیت کامل سیستم عامل را برای کاربران خود ممکن کند. در حال حاضر فایل‌های مربوط به مدیریت اموجی‌ها، درون فایل‌های سیستمی اندروید قرار دارند.

اما گوگل با تصمیم دارد با ایجاد تغییراتی در نسخه بعدی امکان اصلاح آنها بدون آپدیت کامل سیستم را میسر کند؛ تغییری که به احتمال زیاد به کاربر این اجازه را خواهد داد، اموجی‌های جدید را در قالب فایل‌های نه چندان حجیم از پلی استور دریافت کنند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *