ترفندهای مدیریت حرفهی ای کانال تلگرام

ترفندهای مدیریت حرفهی ای کانال تلگرام
 • 1399/9/15
 • محمدرضا مرتضایی
 • 1

امروزه کانال تلگرام از اهمیت ویژه ای برای کسب درآمد تبدیل شده است. اما همان طور که می دانید ایجاد کانال به تنهایی قادر به دستیابی به اهداف شما نخواهد بود. آنچه در این بحث مهم است نحوه مدیریت و نگهداری کانال و اعضای آن است.

با توجه به رقابت های سنگین در بین کانال های تلگرام رسیدن به هدف به سادگی امکان پذیر نیست و نیاز به دانش زیادی در زمینه های جامعه شناسی و همچنین کار با تلگرام و ربات های آن دارد. در این بخش، ما روش هایی را برای ساده سازی مدیریت کانال تلگرام و ارائه آموزش های مدیریت بهینه کانال معرفی خواهیم کرد.

چه راهکارهایی برای مدیریت حرفه ای کانال تلگرام وجود دارد؟

مدیریت کانال تلگرام

۱- تولید محتوای مناسب

اولین چیزی که در مدیریت کانال تلگرام با آن روبرو خواهیم شد، نحوه ایجاد محتوا در کانال تلگرام است. بحث تولید محتوای مناسب در کانال، مهمترین نکته مدیریت کانال تلگرام است. زیرا تقریباً همه مخاطبان کانال به دلیل محتوای آنها به عضویت کانال درآمده اند و اگر محتوای کانال چندان جذاب نباشد، به زودی احتمال خروج از کانال شما وجود دارد.

۲- مدیریت اطلاعات کانال

در قسمت مدیریت کانال تلگرام، اولین گزینه ای که با آن سرو کار داریم “اطلاعات کانال” است. در این بخش می توانیم نام کانال خود را تغییر دهیم یا آن را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهیم. همچنین می توانید پیوند کانال خود را در این بخش سفارشی کنید. یکی از گزینه های دیگر در این بخش، امکان فعال کردن نام مدیر برای پست ها است. با روشن کردن گزینه “Sign Messages” ، هر محتوای کانال شما به عنوان سرپرست آن شناخته می شود. آخرین گزینه در این صفحه، با رنگ قرمز مشخص شده، گزینه “حذف کانال” است که همانطور که از نام آن پیداست، کانال شما برای همیشه پاک می شود.

۳-آخرین فعالیتهای مدیریت کانال را بررسی کنید

گزینه دیگر در صفحه مدیریت کانال تلگرام، “اقدامات اخیر” است که می تواند شما را از آخرین فعالیت های کانال شما آگاه کند. با انتخاب این گزینه، می توانید جدیدترین فعالیتی را که به مرور زمان در کانال شما اتفاق افتاده مشاهده کنید. وقتی روی این گزینه کلیک می کنید، صفحه کانال شما نمایش داده می شود و در پایین صفحه “تنظیمات” را مشاهده خواهید کرد. اگر روی این گزینه کلیک کنید، مجموعه ای از فیلترها را می بینید که می توانید انتخاب کنید، هر کدام می توانند فعالیت های مربوط به موضوع انتخاب شده را دقیقاً نشان دهند. این منو شامل گزینه های زیر است:

 • همه اقدامات: تمام فعالیت های گذشته ۴۸ ساعت را نشان دهید
 • مدیر جدید: آخرین مدیران را نشان دهید
 • اعضای جدید: به همه کسانی که در ۴۸ ساعت گذشته در کانال مشترک شده اند نمایش دهید
 • اطلاعات کانال: نمایش تمام تغییرات کانال در ۴۸ ساعت گذشته
 • Delete Messages: نمایش تمام پیام هایی که از کانال حذف شده اند
 • پیام های ویرایش شده: همه پیام هایی را که در کانال ویرایش شده اند نمایش دهید
 • ترک اعضا: نشان دهید چه کسی در ۴۸ ساعت گذشته کانال را ترک کرده است
 • همه سرپرستان: با انتخاب هر یک از مدیر کانال ها ، فعالیت ها را برای همه سرپرستان نشان دهید.

در نتیجه مدیریت صحیح کانال تلگرام مخاطبان شما را به خود جلب می کند و میزان بازدید کانال شما را افزایش می دهد و در آینده روش های جالب و بیشتری را برای مدیریت کانال و ربات های مرتبط معرفی خواهیم کرد که بسیار کاربردی خواهد بود.

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
 1. سلام چگونه میتوانم آمار واکنش‌هارو ببینم، و ببینم کی چه واکنشی ثبت کرده؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *