رونمایی هوآوی از گوشی با دوربین های لنز مایع

رونمایی هوآوی از گوشی با دوربین های لنز مایع
  • 1399/9/17
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

همان طور که مشخص است در چند سال گذشته، پرچمدارهای هواوی به قدرتمندترین دوربین های دنیا مجهز می شوند؛ اما طی اخبار اخیر مشخص است که یک تغییر اساسی برای پرچمداران آینده هواوی در راه است. احتمالا غول فناوری چینی قصد دارد از فناوری لنز مایع در دوربین نسل آینده پرچمدارهایش استفاده کند.

طبق گزارشات جدید، هواوی در مراحل پایانی آزمایش لنز مایع خود است. انتظار می‌رود عملکرد فوق العاده ای در زمینه تثبیت تصویر و همچنین زمان فوکوس از خود نشان دهد. احتمالا زمان فوکوس در این لنز به چندین میلی‌ثانیه رسیده است؛ که مشخص شده تفاوت چندانی با زمان فوکوس چشم انسان ندارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این فناوری ابتدا در دوربین تله‌فوتو مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بجای حرکت دادن لنزها، شکل مایع از طریق ولتاژ متغیر، تغییر کند و نور را متمرکز کند. علاوه بر این، لنز مایع در مقایسه با لنزهای استاندارد دوام بالاتری دارد و در مقابل شوک عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

از سال آینده پرچمدارهای هوآوی با لنز مایع رونمایی خواهند شد

این احتمال وجود دارد که لنز جدید هواوی با سنسور IMX782 سونی جفت شود، سنسوری که هنوز از سوی این شرکت ژاپنی معرفی نشده است. این سنسور به عنوان دوربین تله فوتو در پرچمدارهای آینده هواوی عمل خواهد کرد.

در آوریل سال جاری میلادی هواوی با موفقیت پتنت فناوری لنز مایع را برای استفاده در ماژول دوربین گوشی‌های هوشمند به ثبت رساند. این پتنت در دسامبر ۲۰۱۹ ارسال شده بود و تقریبا ۴ ماه پس از آن، مورد تایید قرار گرفت. ماژول لنز مایع شامل حرکت دادن یک موتور، محل نگهداری دوربین و سخت افزار الکترونیکی برای حرکت دادن لنز مایع می‌شود.

حال بهتر است بدانید، هدف اصلی از بکارگیری لنز مایع، کاهش سرعت فوکوس خودکار تا حد ممکن است. طبق بررسی ها لنز مایع می‌تواند در چندین میلی‌ثانیه فوکوس کند و به صورت لحظه‌ای روی سوژه قفل شود. بنابراین با وجود این فناوری می‌توان سوژه‌های متحرک را راحت تر دنبال کرد. در حالت کلی انتظار می‌رود لنز مایع تاثیر چشمگیری روی عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند داشته باشد.

به احتمال زیاد هواوی قصد دارد برای اولین بار از این فناوری در گوشی‌های سری P50 خود استفاده کند و باز هم مخاطبان خود را به وجد بیاورد. باید منتظر بمانیم تا این محصول جدید روانه بازار شود و بازخورد آن را مشاهده کنیم.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *