برای اولین بار گوشی آنتی باکتریال در جهان ساخته شد

برای اولین بار گوشی آنتی باکتریال در جهان ساخته شد
  • 1399/9/18
  • زهرا حاجی
  • 0

شرکت «بولیت» (Bullitt)، اولین گوشی آنتی باکتریال جهان را ساخته که از انتشار جرم و ویروس ها جلوگیری می کند. شرکت بولیت نام این گوشی را «Cat S۴۲» گذاشته است، اما شایان ذکر است که این گوشی با نرم افزار و سخت افزارهای ابتدایی ساخته شده است که علاوه برکارآمدی های مختلف، قابلیت تحمل شرایط سخت را دارد.

اما چیزی که برای اغلب کاربران مهم است قیمت این گوشی جدید می باشد که قیمت تعیین شده برای آن هم اکنون ۲۲۹ پوند اعلام شده اما مدل هایی از آن که مجهز به فناوری «بیومسترآنتی باکتریال» هستند  اوایل ۲۰۲۱ میلادی روانه بازار می شوند.

شرکت سازنده این گوشی امیدوار است سال آینده قابلیت آنتی میکروبیال را در بقیه موبایل های Cat از جمله مدل های S۵۲ و S۶۲ نیز عرضه کند. حال اغلب تمایل دارند بدانند که این گوشی چگونه می تواند از انتشار باکتری جلوگیری کند؟ در پاسخ باید گفت که این قابلیت با استفاده از یون‌های نقره در مواد به کار رفته در گوشی، مانع از انتشار باکتری‌ها می شود. هرچند این فناوری به طور فعال باکتری یا ویروس‌ها (ازجمله کووید ۱۹) را خنثی نمی‌کند اما از شیوع و تکثیر آنها جلوگیری می‌کند. با اجتناب از تکثیر ویروس‌ها، به تدریج تعداد آنها هم کاهش می‌یابد.

شرکت بولیت مدعی شده است که فناوری «بیومسترآنتی باکتریال» در ۱۵ دقیقه می تواند ۸۰ درصد میزان باکتری‌ها را کاهش می‌دهد و در ۲۴ ساعت نتیجه شگفت انگیز ۹۹.۹ درصد آنها را از بین می‌برد.

سازندگان گوشی «Cat S۴۲» مدعی شده اند که این دستگاه کاملاً ضدآب است و باید به طور مرتب با آب وصابون، مواد پاک کننده یا حتی وایتکس شسته شود تا تمیز بماند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *