بازگشت تیک آبی به توئیتر در سال ۲۰۲۱

بازگشت تیک آبی به توئیتر در سال ۲۰۲۱
  • 1399/9/22
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

توییتر اعلام کرده در اوایل سال جدید باز هم تایید حساب کاربری یا همان وریفای را برای کاربران فعال خواهد کرد، اما کاربران باید بدانند برای گرفتن تیک آبی باید از یکسری دستورالعمل های جدید پیروی کنند.

توییتر طبق بیانه ای جدید اعلام کرده برای تایید حساب کاربری یا همان تیک آبی از اوایل سال ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد کرد. طبق خبر منتشر شده توییتر لیستی از حساب های دارای شرایط برای گرفتن تیک آبی و تایید شدن تهیه کرده که شامل، اکانت‌های دولتی، شرکت‌ها، برندها، سازمان‌های غیرانتفاعی، رسانه‌های خبری، سرگرمی، ورزشی، فعالان اجتماعی، سازمان‌دهندگان و «دیگر افراد تأثیرگذار» می‌شود.

حال بهتر است بدانید برای تایید شدن اکانت ها باید یکسری پیش نیازهای مخصوصی داشته باشید، به طور مثال اکانت‌های خبری باید وابسته به یک خبرگزاری باشند تا تیک آبی تأیید شدن را دریافت کنند. توییتر پیش‌نویس قانون تأیید شدن اکانت‌ها را برای دریافت بازخورد روی سایتش قرار داده و پس از دریافت بازخوردها نسخه نهایی قانون را در ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) منتشر می‌کند.

توییتر دوباره تیک آبی به اکانت ها را از اوایل سال 2021 آغاز می کند!

توییتر در این پیش نویس شرایط بازپس گیری تأییدیه اکانت را نیز ذکر کرده است. برای مثال اگر کاربر پس از دریافت تیک آبی نام کاربری یا بیو خود را به قصد گمراه کردن کاربران و مخفی کردن هویت واقعی تغییر دهد، توییتر می‌تواند تیک آبی را پس بگیرد. توییتر می‌گوید زیر پا گذاشتن چند باره قوانین این شبکه اجتماعی نیز می‌تواند به بازپس گیری تیک تأیید منتهی شود.

توییتر اضافه می‌کند که دادن تیک آبی به اکانت‌ها تنها روش مدنظر برای متمایز ساختن پروفایل‌ها نیست. این شرکت می‌خواهد از سال ۲۰۲۱ انتخاب‌های بیشتری را در اختیار کاربران برای نشان دادن هویتشان بگذارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر نوع اکانت و استفاده از برچسب‌ها اشاره کرد. توییتر می‌گوید اطلاعات بیشتر در این رابطه را در هفته‌های آتی منتشر می‌کند.

در همین راستا توییتر از کاربران خود خواسته تا پیش از تاریخ ۸ دسامبر (۱۸ آذر) نظرات خود را در مورد پیش نویس قانون جدید تأیید شدن اکانت‌ها با هشتگ VerificationFeedback# درمیان بگذارند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *