ال جی از تلویزیون جدید QNED با نمایشگر MiniLED رونمایی کرد

ال جی از تلویزیون جدید QNED با نمایشگر MiniLED رونمایی کرد
  • 1399/10/10
  • زهرا حاجی
  • 0

در چند روز اخیر که آستانه برگزاری نمایشگاه CES 2021 است، ال جی از تلویزیون جدید خود با فناوری MiniLED رونمایی کرد. تلویزیون LCD MiniLED جدید این شرکت با نام LG QNED TV از ال ای دی های بسیار کوچک به عنوان نور پس زمینه خود برای تقویت روشنایی و نسبت کنتراست استفاده می کند.

 

ال جی الکترونیکس روز سه شنبه و پیش از CES 2021 از سری جدید تلویزیون MiniLED خود رونمایی کرد. تلویزیون ال جی QNED نامیده می شود، تلویزیون کریستال مایع (LCD) از LED های فوق العاده کوچک به عنوان نور پس زمینه استفاده می کند.

تلویزیون جدید ال جی LG QNED TV نام داشته و نمایشگر LCD آن از لامپ‌های LED بسیار کوچک به عنوان بک‌لایت استفاده می‌کند. سازنده کره‌ای می‌گوید سایز LEDهای به کار رفته در این تلویزیون یک دهم سایز LEDهای بکار رفته در تلویزیون‌های LCD قبلی است.

به گفته ال جی استفاده از لامپ‌های LED کوچک‌تر در QNED TV سبب می‌شود تا تعداد بیشتری از آنها را درون تلویزیون جای داد که منجر به افزایش روشنایی صفحه نمایش شده است. سازنده کره‌ای اضافه می‌کند که مزیت دیگر استفاده از LEDهای کوچک، تأثیر مثبت بر قابلیت لوکال دیمینگ (Local Dimming) و افزایش نسبت کنتراست خواهد بود. ال جی می‌گوید مدل ۸K تلویزیون LG QNED TV از ۳۰ هزار LED به عنوان بک‌لایت استفاده می‌کند.

ال جی می‌افزاید از فناوری‌های نقطه کوانتومی (Quantum dot) و نانوسل نیز در تلویزیون‌های جدید خود استفاده کرده تا دقت رنگ در آنها را افزایش دهد. این شرکت می‌خواهد بیش از ده مدل از سری تلویزیون‌های QNED در ابعاد مختلف و در رزوشولن‌های ۸K و ۴K و همچنین چند تلویزیون جدید OLED را در نمایشگاه CES 2021 معرفی کند.

این سازنده کره‌ای یک هفته قبل اعلام کرد که پیش از نمایشگاه CES و در رویدادی به نام The First Look 2021 در تاریخ ۱۷ دی (۶ ژانویه) از تلویزیون‌های جدید خود رونمایی می‌کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *