چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟

  • 1399/10/14
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

امروزه بسیاری از افراد در گوشه و کنار خانه مشغول کار و یادگیری از طریق لپ تاپ هستند، اما ممکن است در آن نزدیکی سوکت مناسبی نداشته باشید. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن بسیار کارآمدتر از مدل های قبلی هستند. امروزه حتی لپ تاپ های ارزان قیمت با یک بار شارژ می توانند بیش از هشت ساعت دوام بیاورند.

اما همیشه حقیقت ناخوشایند این است که باتری موجود در رایانه شخصی یا لپ تاپ شما به مدت طولانی دوام نمی آورد، پس با ما همراه باشید، ما به شما خواهیم گفت که چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟

 چگونه عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم؟

۱٫ نور صفحه خود را کم کنید

صفحه نمایش یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ است؛ برای اینکه صفحه نمایش شما واضح و روشن باشد، به مقدار زیادی مصرف انرژی باتری نیاز دارید. برای بهینه کردن مصرف باتری لپ تاپ کافیست نور صفحه نمایش را کم کنید. دکمه روشنایی صفحه معمولاً به عنوان عملکرد دوم یکی از کلیدهای F قرار دارد و با کمی نماد خورشید با نمادهای بالا و پایین نشان داده می شود. برای استفاده از آن، فقط کلید عملکرد صحیح را نگه دارید و سپس بالا یا پایین را انتخاب کنید.

۲٫Wi-Fi را خاموش کنید

یکی از گزینه هایی که بیشترین مصرف باتری را در لپ تاپ دارد، قابلیت شبکه های بی سیم است که در اکثر لپ تاپ ها تعبیه شده است. هنگامی که از لپ تاپ بدون نیاز به اتصال به اینترنت کار می کنید بهتر است wifi را خاموش کنید. بسیاری از لپ تاپ ها دارای یک دکمه عملکردی هستند که به شما امکان می دهد آداپتور بی سیم را به صورت دستی خاموش کنید.

۳-وسایل جانبی را خاموش کنید

استفاده از وسایل جانبی USB می تواند باتری سیستم شما را تخلیه کند، زیرا مادربرد شما باید انرژی آنها را تأمین کند، بنابراین با جدا کردن وسایل جانبی همانند کارت های USB، موس ها و وب کم ها می توانید به ذخیره انرژی باتری لپ تاپ کمک کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *