نحوه خاموش کردن سرویس موقعیت مکانی در گوشی آیفون

نحوه خاموش کردن سرویس موقعیت مکانی در گوشی آیفون
 • 1399/10/25
 • محمدرضا مرتضایی
 • 1

هنگامی که برای اولین بار دستگاه iOS را راه اندازی می کنید، از شما سوال می شود که آیا می خواهید سرویس های موقعیت مکانی را فعال کنید یا خیر؟ که این سوال می تواند در برنامه هایی مانند Google Maps یا هنگام برچسب گذاری موقعیت مکانی شما در شبکه های اجتماعی مفید باشد.

اگر شما هم این گزینه را در گوشی آیفون خود در زمان راه اندازی دستگاه فعال کرده اید و حالا قصد دارید که آن را غیرفعال کنید، پس با ما همراه باشید، در این مطلب نحوه خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی در گوشی آیفون را خواهیم گفت.

نحوه خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی در گوشی آیفون

ردیابی موقعیت مکانی چیست؟

بسیاری از برنامه ها و سرویس های سیستم iOS به منظور کمک به سفارشی سازی تجربه کاربر و ارائه مفیدترین اطلاعات ممکن، به ردیابی مکان نیاز دارند. همه این برنامه ها و سرویس های سیستم قبل از شروع ردیابی iPhone یا iPad از شما اجازه می گیرند، اما اگر ردیابی موقعیت مکانی را غیرفعال کنید، بهتر است بدانید برخی از برنامه ها کار نمی کنند. اگر یک نماد فلش سیاه یا سفید در نوار وضعیت بالای گوشی نشان داده شود، می توانید بگویید که سرویس های مکان فعال هستند.

ردیابی موقعیت مکانی را برای گوشی iOS غیرفعال کنید

برای غیر فعال کردن این گزینه باید مراحل زیرا دنبال کنید:

 1. تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 2. به قسمت حریم خصوصی ” Privacy” بروید.
 3. بر روی گزینه خدمات موقعیت مکانی “Location Services” ضربه بزنید.
 4. به پایین صفحه بروید و System Services را انتخاب کنید.

نکته: توصیه می کنیم سرویس های موقعیت مکانی را در همه سرویس های سیستم در دستگاه های iOS خود غیرفعال نکنید. اگرچه بسیاری از خدمات بدون ردیابی موقعیت مکانی شما قابل استفاده هستند، اما بهتر است به صورت جداگانه از لیست استفاده کنید.

ردیابی موقعیت مکانی را برای برنامه ها غیرفعال کنید

برای غیر فعال کردن این گزینه باید مراحل زیرا دنبال کنید:

 1. تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 2. به قسمت حریم خصوصی ” Privacy” بروید.
 3. بر روی گزینه خدمات موقعیت مکانی “Location Services” ضربه بزنید.

به طور کلی بهتر است که به این صفحه مراجعه کنید، زیرا به طور عمده اگر اخیراً برنامه هایی را بارگیری نکرده اید، باید مطمئن شوید که تنظیمات مکان بر روی آنچه راحت هستید تنظیم شده است یا خیر؟ خوشبختانه، اپل تنظیم مجوزهای مکان را برای برنامه های منفرد در همه دستگاه های iOS بسیار ساده کرده است. از iOS 14 ، چهار گزینه برای خدمات مکان برای برنامه ها وجود دارد:

 1. هرگز: این گزینه اطمینان می دهد که هنگام استفاده از برنامه، خدمات موقعیت مکانی هرگز ردیابی نخواهد شد.
 2. دفعه بعد بپرسید: همیشه هنگام استفاده از برنامه را انتخاب کنید، یک بار اجازه دهید یا دفعه دیگر که این برنامه را باز می کنید اجازه ندهید.
 3. هنگام استفاده: این برنامه فقط از ردیابی مکان در حالی که فعالانه از برنامه استفاده می کنید، بهره می کند.
 4. همیشه: این گزینه می تواند مکان دستگاه iOS را ردیابی کند، هنگام انتخاب دسترسی مکانی که می خواهید مجاز باشید، معمولاً یک توضیح برنامه وجود دارد. این توضیح به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا باید خدمات موقعیت مکانی را غیرفعال کنید یا خیر؟ زیرا به شما اطلاع می دهد که چگونه آن برنامه خاص از ردیابی مکان استفاده می کند.
دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *