۴ روش آسان برای رام کردن گوشی اندرویدی!

۴ روش آسان برای رام کردن گوشی اندرویدی!
  • 1399/11/23
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

امروزه تقریبا همه چیز به اینترنت متصل است همانند رایانه های شخصی، تلفن های هوشمند، حتی تعداد زیادی از لوازم خانگی که می توانند با فشار دادن یک دکمه به صورت بی سیم به اینترنت متصل شوند. دستگاه ها با ایمیل ها، اعلان ها و به روزرسانی های وضعیت در تمام ساعات روز مدام وزوز می کنند و تمرکز را دشوار می کنند. تلفن اندرویدی شما نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما روش هایی وجود دارد که باعث می شود کمتر آزار دهنده باشد.

اگر اعلان های مداوم، تغییر روشنایی صفحه یا برنامه هایی که به سختی در گوشی شما یافت می شوند، برای شما هم آزار دهنده هستند، شما می توانید یکسری تنظیمات را انجام دهید تا گوشی شما کمتر آزار دهنده باشد.

۱-برنامه های Bloatware را غیرفعال کنید

  گوشی شما توسط سامسونگ، گوگل یا وان پلاس ساخته شده است، با تعدادی برنامه که احتمالاً شما نمی خواهید اما از قبل بر روی گوشی شما نصب شده است. بسیاری از این برنامه ها ممکن است هرگز از آن ها استفاده نکنید و فقط  فضا و منابع تلفن شما را اشغال کنند.

شما می توانید با فشار طولانی مدت روی نماد برنامه، برنامه های ناخواسته را از گوشی خود حذف کنید تا حافظه پس زمینه گوشی شما آزاد شود.

۲- روشنایی خودکار را خاموش کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که صفحه نمایش گوشی شما به طور ناگهانی کم نور یا روشن شود؟ این روشنایی خودکار است که در بعضی از دستگاه ها به عنوان روشنایی تطبیقی نیز شناخته می شود. گرچه از نظر تئوری مفید است، اما برای برخی ممکن است بیش از حد تغییر حالت دهد. اگر متوجه شدید بیش از حد ناراحت کننده است، آن را در قسمت تنظیمات نمایشگر گوشی یا در قسمت کشویی تلفن خاموش کنید. سپس به صورت دستی اسلایدر را به سمت روشنایی مورد نظر خود حرکت دهید. 

۳-حالت تاریک را روشن کنید

چند نفر از شما تا بیدار می شوید، گوشی خود را در دست می گیرید و با یک چشم بسته اعلان های خود را پیمایش می کنید تا چراغ کور کننده صفحه نمایش را مسدود کنید؟ با روشن کردن حالت تاریک، که از زمان Android 10 به عنوان گزینه تم گسترده در سیستم عامل شناخته شده است، خیالتان از این بابت راحت شده است. باید بتوانید آن را از منوی تنظیمات نمایش یا تنظیمات سریع روشن کنید. شما می توانید این حالت را برای همیشه روشن نگه دارید یا تنظیم کنید تا در زمان های مشخص خاموش و روشن شود. اگر حالت تاریک در سطح سیستم را نمی خواهید، آن را برای برنامه های خاص روشن کنید.

۴- “مزاحم نشوید” را فعال کنید

هنگامی که کسی در آخرین پست اینستاگرام شما نظر می دهد، توییت شما را پسندیده یا ایمیل ارسال می کند و بسیاری از موارد دیگر، حتی اگر ساعت ۳ بامداد باشد، گوشیتان به شما پینگ می کند. برای اینکه راحت شوید فقط کافیست گزینه Do Not Disturb را در صداها یا اعلان ها پیدا کنید. آن را روشن کنید تا بلافاصله همه تماس ها و هشدارهای ورودی را بی صدا کنید یا برنامه ریزی کنید تا در ساعت یا روزی خاص از هفته فعال شود. اگر نگران موارد اضطراری هستید، می توانید به برخی مخاطبین و برنامه ها اجازه دهید و این گزینه را برای آن ها غیرفعال کنید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *