دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور
 • 1401/1/23
 • گویا آی تی
 • 0

دیزل ژنراتور را می توان به عنوان وسیله ای تعریف کرد که از انرژی مکانیکی برای تولید مداوم جریان الکتریکی استفاده می کند.

این ژنراتورها برای تامین انرژی تجهیزات یا تاسیسات به طور کامل ایده آل هستند و برای ساعات طولانی کار می کنند.

چه استفاده ای از دیزل ژنراتور می توانیم داشته باشیم؟

در حال حاضر داشتن دیزل ژنراتور تقریباً ضروری است، زیرا آنها تجهیزاتی هستند که انرژی را برای مدت طولانی تأمین می کنند و قطع برق را حل می کنند. به همین دلیل است که به ندرت در بیمارستان ها، کارخانه ها، ادارات، مدارس و غیره بدون آن می مانند.

 •      نیروگاه های انرژی جایگزین: اگرچه بیشتر این انرژی ها از هوا، خورشید یا رعد و برق تامین می شود، اما شرایط آب و هوایی همیشه مساعد نیست، به همین دلیل لازم است یک دیزل ژنراتور داشته باشیم که در مواقع اضطراری از ما پشتیبانی کند.
 •      رویدادهای فضای باز: اکنون بسیار مد بازارها، کنسرت ها، سینماها و غیره در فضای باز و البته برای این که همه این کارها انجام شود و از همه آنها لذت ببریم، دیزل ژنراتورها نیز در هر کدام از اینها وجود دارند و ضروری هستند.
 •      معادن : اگر تجهیزاتی داشته باشید که به شما در تامین انرژی ضروری برای استفاده از ابزار کار مانند چراغ ها، مته ها و غیره کمک می کند، کار در مناطق و شرایط ناخوشایند می تواند بهبود یابد.
 •      شرکت های تصفیه آب: برای آنها دیزل ژنراتورها اساسی است، زیرا فعالیت آنها در هر زمانی نمی تواند متوقف شود، به همین دلیل آنها این تجهیزات را به عنوان پشتیبان دارند.
 •      : منظور از مؤسسات مدارس، مغازه ها، هتل ها و غیره است. امروزه، اکثر آنها برای لحظات اضطراری خاص، پشتیبانی انرژی دارند، که در آن یک دیزل ژنراتور به ما اجازه می‌دهد بدون اینکه تحت تأثیر یک قطع برق ساده قرار بگیریم، به روال خود ادامه دهیم.

انواع دیزل ژنراتور

ما می توانیم ۴ نمونه از دیزل ژنراتورها را پیدا کنیم که در زیر توضیح خواهیم داد:

 • عایق صدا: ژنراتورهایی هستند که مجهز به هود اضافی هستند که صدای تولید شده توسط آن را کاهش می دهد.
 • تک فاز: فقط یک نوع ولتاژ دارند یعنی فقط یک فاز انرژی الکتریکی تولید می کنند.
 • فاز: برخلاف تک فاز، این دو فاز انرژی تولید می کنند که به شما این امکان را می دهد که برای هر ماشین یا لحظه مناسب ترین فاز را انتخاب کنید.
 • اینورتر: این نوع ژنراتورها جریان تولید شده را فیلتر می کنند و در نتیجه کیفیت آنها را تضمین می کنند و از آسیب دیدن دستگاه های حساس به تغییرات ولتاژ جلوگیری می کنند.

امکانات

 • سوخت مورد استفاده برای این ژنراتورها مقرون به صرفه ترین است.
 • قدرت یک دیزل ژنراتور بزرگتر و گسترده تر است.
 • برای مصارف گسترده تری نسبت به ژنراتورهای بنزینی استفاده می شود.
 • آنها تجهیزات بزرگ و سنگینی هستند، به همین دلیل حمل و نقل آنها آسان نیست و به سایت خاصی نیاز دارند.

مزایای

همانطور که ممکن است با خواندن ویژگی های ذکر شده در بالا به خوبی درک کرده باشید، مزایای دیزل ژنراتورها بسیار زیاد است، به همین دلیل است که اکنون برخی از آنها را توضیح خواهیم داد:

قدرت: اجازه می دهد تا انرژی تجهیزات یا تاسیسات را به طور کامل تامین کند و برای مدت طولانی کار کند.

چرخه عمر طولانی: چرخه عمر آن در مقایسه با ژنراتورهایی که با سوخت های دیگر کار می کنند طولانی است، به همین دلیل است که با وجود قیمت بالا، با نگهداری خوب، می توانید برای چند سال از یک دیزل ژنراتور بیشتر از هر ژنراتور سوخت دیگری لذت ببرید.

نگهداری : اگرچه در نکته قبل به نگهداری خوب و ضروری این ژنراتورها اشاره کردیم. باید گفت که به اندازه ای که یک ژنراتور با نوع دیگری از سوخت نیاز به تعمیر و نگهداری یا تجدید نظر دارد، لازم نیست.

کی و چرا دیزل ژنراتور بخریم

جایگزین: در مورد عیوب الکتریکی که در ناحیه ای که می خواهید ژنراتور خود را در آن قرار دهید در معرض آن هستید، یعنی اگر مستعد قطع برق، شرایط نامساعد محیطی و غیره هستید، اطلاعاتی کسب کنید. و یک نسخه پشتیبان خوب تهیه کنید تا از این همه آسیبی خلاص شوید.

اصلی: در این مورد ما در مورد چیزی شبیه به قبلی صحبت می کنیم، اما به جای اینکه در زمان های خاص باشد، چیزی دائمی است، یعنی اگر سایتی که می خواهید ژنراتور برق را نصب کنید برق نداشته باشد، یک سایتی که هنوز در حال ساخت است یا در یک منطقه جغرافیایی دور افتاده هستید.

مصرف : مصرف آن از ژنراتور بنزینی کمتر و سوخت آن ارزانتر است.

آلودگی: اگرچه آلودگی دارند، اما می‌توان گفت گازهای منتشر شده از ژنراتورهای بنزینی بسیار کمتر است که می‌توان آن‌ها را بیشتر اکولوژیک دانست.

نویز: اگرچه اکثر نکاتی که تاکنون گفته شد مثبت بوده است، اما نکات منفی نیز وجود دارد، مانند این. دیزل ژنراتورها نسبت به ژنراتورهای بنزینی پر سر و صداتر هستند، اگرچه همانطور که قبلاً گفتیم، گزینه خرید ژنراتور عایق صدا وجود دارد که به میزان قابل توجهی از صدای آزاردهنده ای که می تواند ایجاد کند کاهش می دهد.

محدودیت ها: استفاده از آن در مناطقی که مصرف بنزین ممنوع است مجاز است.

 

کدام دیزل ژنراتور را انتخاب کنید

اگر قبلاً مطمئن هستید که دیزل ژنراتور بهترین گزینه شماست، اکنون باید بدانید که چه مراحلی را برای انتخاب مناسب دنبال کنید:

تحرک : بر خلاف انواع دیگر ژنراتورها، این ژنراتور نیاز به مکان ثابتی برای قرار دادن دارد، زیرا ما در مورد وزن این ژنراتورها در حدود ۱۰۰ کیلوگرم صحبت می کنیم.

موتور: اکثریت قریب به اتفاق آنها به دلیل قدرتشان سه فاز هستند.

نویز: بستگی به مکانی دارد که قرار است ژنراتور خود را در آن قرار دهید، باید بدانید که نویز تولیدی آن زیاد است، به همین دلیل ممکن است مجبور شوید یک عایق صدا را انتخاب کنید.

 

قیمت دیزل ژنراتور

همانطور که قبلاً در تمام این موارد گفته ایم، سرمایه گذاری اولیه بالا خواهد بود زیرا قیمت دیزل ژنراتورها از ۹۶۶ یورو تا ۵۴۱۱ یورو

بنابراین اگر چیزی که به دنبال آن هستید قدرت و سودآوری بلندمدت است، از اضافه کردن ژنراتور خود به سبد خرید دریغ نکنید!

درباره ژنراتورهای برق دیزل – گازوئیل بیشتر بدانید

به طور کلی، دیزل ژنراتورها دستگاه هایی هستند که می توانند در چندین کار و برای بسیاری از فعالیت ها استفاده شوند. این وسیله ای است که اساسی است زیرا ما در مورد عنصری به اندازه انرژی الکتریکی در زندگی خود صحبت می کنیم. از سوی دیگر باید اشاره کنیم که دیزل یا دیزل ژنراتورها تجهیزاتی هستند که این سوخت را به برق تبدیل می کنند ، این امر به لطف ترکیب دو قسمت اصلی امکان پذیر است که اگرچه از هم جدا شده اند یا تیمی را تشکیل می دهند تا بتوانند با هم کار کنند و انرژی تولید کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد ژنراتورهای برق دیزلی، لازم است بدانید که احتراق داخلی یک ژنراتور الکتریکی که با موتور دیزلی کار می کند با موتور دیگری با اندازه کوچکتر یکسان است، با این تفاوت که از سوخت برای تامین انرژی موتورهای دیگر استفاده می شود. به همین دلیل از گازوئیلی استفاده می شود که مشخصه اصلی آن سوختن اما منفجر نشدن است.

عملکرد در رابطه با موتور دیزل حول میل لنگ متصل به ژنراتور می چرخد، به این ترتیب می توانیم یک محور مرکزی پیدا کنیم و در ژنراتوری که به لطف محفظه ای متصل است که آهنرباهای الکتریکی در آن قرار دارد می به لطف سیم پیچ های طراحی و تولید شده با هادی های الکتریکی مسی ارائه شده است. هنگامی که روتور با سرعت بالا می چرخد، جریان الکتریکی ایجاد می شود زیرا هادی ها میدان مغناطیسی سلف را قطع می کنند. یک ولتاژ الکتریکی در آرمیچر به عنوان بخشی از نیروی الکتروموتور القایی ایجاد می شود و اینجاست که جادو آغاز می شود. از طرفی کلیدی که بر سرعت موتور حاکم است باید در نظر گرفته شود به این ترتیب وقتی برق مورد نیاز بیشتر باشد سرعت افزایش می یابد.

هنگام خرید ژنراتور برق دیزلی باید به چه نکاتی توجه کنید

هنگام خرید یک دیزل ژنراتور ارزان ، مهم است که به سه جنبه زیر توجه کنید:

 • دستگاه باید در محل مناسب و ایمن قرار گیرد. دور از رطوبت و هر جسمی که ممکن است باعث خرابی یا آسیب به تجهیزات شود.

 • از طرف دیگر، دیزل ژنراتور نباید برای مدت زمان زیاد بارگذاری شود، زیرا این باعث می شود درها به روی آسیب های جبران ناپذیر باز شود.

 • نیز باید در استفاده از کلید مناسب ، اگرچه به طور کلی همه این ژنراتورهای برق دیزلی حاوی آن هستند و آن را در بر می گیرند تا بتوانید آنها را کنترل کنید و شروع کار را به درستی تضمین کنید.

مثل همیشه به یاد داشته باشید:

– تمام ژنراتورهای ما دو سال گارانتی دارند

– ظرف ۲۴ تا ۷۲ ساعت دیزل ژنراتور را دریافت کنید

– ما همیشه به شما توصیه می کنیم

– خدمات فنی گنجانده شده است

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *