چاپ و رایت سی دی و دی وی دی

چاپ و رایت سی دی و دی وی دی
  • 1401/4/29
  • گویا آی تی
  • 0

سی دی و دی وی دی یک لوح فشرده با امکان ذخیره سازی اطلاعات است. از سال ها قبل بسیاری از CD و DVD برای فروش محصولات خود استفاده می کردند؛ برخی هم برای زیباتر شدن کار و همچنین تبلیغ برند و یا محصول خود، بر روی سی دی چاپ میزدند تا محصول خود را بیشتر بفروشند و یا برند خودشان را بیشتر در معرض دید دیگران قرار دهند.

چاپ سی دی به جهت تبلیغاتی و همچنین زیبایی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد؛ از آنجایی که سال هاست فروش محصولات و محتوای دیجیتالی با دیسک صورت میگیرد،‌ روز به روز خدمات مورد استفاده در این صنعت نیز بیشتر و رو به رشد خواهد بود.

چاپ سی دی در سراسر کشور

برخلاف آنچه فکر میکنید برای چاپ سی دی لازم نیست حتما یک مرکز چاپ و رایت در نزدیکی شما باشد،‌ امکان دارد شما در شهری زندگی کنید که اصلا همچین مرکزی در آن وجود نداشته باشد یا مثلا مراکز موجود در شهر شما از کیفیت و سرعت کاری مناسبی برخوردار نباشند. از آن جایی که دستگاه های چاپ سی دی و دی وی دی باید بروز و باکیفیت باشند؛ شما باید به دنبال یک مرکز تخصصی چاپ و رایت سی دی باشید. به همین دلیل چاپ سینا خدمات خود را در سراسر کشور با استفاده از پست و ارسال سریع ارائه می دهد.

آیا چاپ سی دی برای شهرهای کوچک و روستاها هم انجام می شود؟

در پاسخ باید بگوییم که بله!‌ همانطور که گفتیم ما خدمات چاپ و رایت خود را به سراسر کشور ارسال می کنیم و مشکلی بابت ارسال به شهرستان ها و روستاها را نداریم؛ از آنجایی که ارسال های شهرستانی را با شرکت های پستی انجام می دهیم،‌ با در نظر داشتن این موضوع که شهر یا روستای شما تحت پوشش پست باشد،‌ می توانید اطمینان حاصل کنید که می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

نحوه ثبت سفارش به چه صورت است؟

برای خدمات چاپ و رایت سی دی می توانید با ما تماس بگیرید؛‌ می توانید درباره خدمات مدنظرتان از ما مشاوره رایگان دریافت کنید،‌ ما درباره طراحی به شما مشاوره خواهیم داد پس اگر تا کنون طراحی ای برای روی دیسک انجام نداده اید اصلا نگران نباشید؛ همچنین پس از تعیین تعداد و کیفیت دیسک هایی که می خواهید،‌ می توانید به قیمت چاپ و رایت سی دی مراجعه کنید تا درباره هزینه های آن مطلع شوید.

چاپ سی دی در تهران

مسلما تا حالا شده، وقتی سی دی یا دی وی دی ای را از بیرون تهیه می کنید؛ یک طرح و قاب زیبا و مرتبط با محصولی که خریده اید برروی آن چاپ و بسته بندی شده؛ ما دقیقا درباره همچین چیزی صحبت می کنیم، طراحی های شکیلی که باعث فروش بیشتر و ترغیب شدن کاربر برای استفاده از محصولات و برند شما می باشد. شاید برای شما جالب باشد که این طرح ها به چه صورتی چاپ می شوند؟

 

وقتی که طرح مورد نظر به طور استاندارد طراحی شده باشد؛ برای چاپ آن را درون فتوشاپ و یک صفحه از قبل تعیین شده (صفحه ای که از قبل از نظر اندازه و مختصات طراحی شده) می گذارند، بر اساس تعدادی که پرینتر می تواند چاپ کند، درون سینی مخصوص آن سی دی هارا میچینند، مثلا برخی از پرینتر ها ۸ عدد و برخی ۱۱ عدد سی دی و دی وی دی را می توانند همزمان چاپ کنند، پس از پرکردن سینی؛ آن را برای چاپ به پرینتر ارسال می کنند و چاپ آغاز می شود.

روش های چاپ سی دی و دی وی دی

روش های مختلفی برای چاپ روی سی دی وجود دارد، اما اگر تا الان با این روش ها آشنایی نداشتید، بالاتر اشاره کردیم که دو روش چاپ دیجیتال و چاپ استمپر را در حال حاضر داریم.

البته شاید دقیقا ندانید که فرق هرکدام از این روش ها چیست؛ ما در ادامه به مزایا و معایب هر کدام از روش های چاپ دیجیتال و چاپ استمپری خواهیم پرداخت.

چاپ دیجیتال؛ روشی مستقیم

چاپ دیجیتال؛ روشی مستقیم | چاپ سینا

چاپ دیجیتال سی دی یکی از روش های ساده و پر استفاده است؛ برای کار هایی که تیراژ کمتری دارند، زمان تحویل و همچنین کیفیت نهایی کار برای آنها مهم هست، چاپ دیجیتال بهترین انتخاب است.

در ادامه به مزایا چاپ دیجیتال روی سی دی و دی وی دی خواهیم پرداخت.

مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال نسبت به چاپ استمپر ویژگی های بیشتری دارد، ما در اینجا به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

  • مهم ترین ویژگی چاپ دیجیتال روی سی دی کیفیت بسیار بالای آن است، استفاده از رنگ های گوناگون و با کیفیت باعث می شود تا خروجی نهایی کار شما، نزدیک تر به طرح خواسته شده شما باشد.
  • با اینکه کیفیت در چاپ دیجیتال بسیار بالا است، اما زمان کمتری نسبت به چاپ استمپری نیاز دارد.
  • چاپ دیجیتال را هم می توان در تیراژهای پایین و هم در تیراژ های بالا استفاده کرد.
  • در چاپ دیجیتال کارها ماندگاری بیشتری دارند و کمتر دچار خرابی می شوند.

معایب چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتالی معایب خاصی ندارد، به طور کلی می توان گفت تنها عیب آن هزینه نه چندان زیاد آن است، اما با توجه به مزایا مهم آن، مانند کیفیت و زمان آماده سازی کار؛ بهترین انتخاب برای چاپ روی سی دی و دی وی دی باشد.

ما در چاپ سینا از روش دیجیتال هم استفاده می کنیم، حتی در تیراژ های پایین هم می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

همچنین برخی روش های منسوخ شده ای هستند که همچنان مورد استفاده قرار می گیرند؛‌ البته برخی از این روش ها زیرمجموعه چاپ دیجیتال و استمپر هستند،‌ با این حال ما می خواهیم یکی از روش های نه چندان دور را برای شما توضیح دهیم.

چاپ مستقیم روی سی دی و دی وی دی

در روش چاپ مستقیم روی سی دی طرحی که برای چاپ در نظر گرفته شده، به طور مستقیم روی سطح دی وی دی یا سی دی چاپ می‌شود. طبیعی است که برای چاپ باید سخت‌افزارهای مورد نیاز را نیز داشت. از جمله سخت‌افزارهای مورد نیاز، یکی جنس خود CD یا DVD است و دیگری دستگاه چاپ سی دی.

عنصر دیگری که در انتخاب بهترین روش چاپ سی دی به صورت مستقیم اهمیت بالایی دارد، دستگاه چاپ سی دی است. امروزه دستگاه‌های متفاوت با مارکها و کارایی‌های متفاوتی در بازار است که این کار را برای شما انجام می‌دهد. با اینکه می‌توانید خودتان دستگاه چاپ مورد نیازتان را خریداری کنید، ولی معمولاً این کار صرفه اقتصادی ندارد. به همین خاطر بهتر است کار را به شرکت‌های چاپ و رایت سی دی و دی وی دی بسپارید. شرکت‌هایی که می توانند در این راه به شما کمک کنند.

انواع رایت محتوا برروی سی دی و دی وی دی

رایت خانگی

در صورتی که تعداد دیسک هایی که می خواهید رایت کنید پایین باشد، همچنین لوازم انجام رایت را مانند یک کامپیوتر با رایتر سالم و نرم افزار های مورد نیاز آن را داشته باشید؛ شاید بتوان گفت که رایت خانگی به صرفه تر باشد.

مثلا شما برای رایت یک یا دو عدد دیسک لازم نیست حتما به بیرون بسپارید؛ با این حال باید لوازم مورد نیاز را داشته باشید و همچنین این موضوع را هم در نظر بگیرید که در هنگام رایت امکان دارد CD/DVD خام شما بسوزد؛ پس با در نظر گرفتن این موضوع اگر تعداد رایت شما مثلا ۵ عدد هست، باید ۲ عدد دیسک اضافه هم همیشه داشته باشید تا در صورت لزوم جایگزین دیسک های خراب و سوخته بکنید.

اگر تعداد رایت های شما بالا باشد و یا کیفیت رایت برای شما مهم باشد، یا مثلا همزمان با رایت بخواهید کار چاپ هم روی دیسک شما انجام شود، آن وقت رایت خانگی برای شما به صرفه نخواهد بود؛ به غیر از آن اگر تعداد بالا باشد، به دلیل نبود امکانات کافی مانند رایتر های دیجیتال یا همان داپلیکیتور با کیفیت بالا، امکان سوختن دیسک های زیادی وجود دارد که در این صورت جبران هزینه دیسک های معیوب و سوخته با خود شما خواهد بود؛ پس در این صورت صرف اقتصادی و همچنین زمانی وجود ندارد، زیرا رایت دونه دونه خیلی زمان بر است.

بهترین روش چاپ سی دی کدام است؟ | چاپ سینا

رایت دیجیتالی

به طور کلی میشه گفت روش رایت دیجیتالی عیب خاصی ندارد؛ اما مسلما هزینه آن نسبت به رایت خانگی بیشتر خواهد بود. رایت دیجتالی با داپلیکیتور هایی انجام می شود که تعداد زیادی رایتر در آن که در قالب کیس کامپیوتر می باشد به طور همزمان کار می کنند.

به همین دلیل در مدت زمان کمتر؛ تعداد بیشتری از دیسک هایی که رایت شده را تحویل خواهید گرفت. در صورتی که کار رایت را به یک مجموعه معتبر چاپ و رایت CD, DVD بسپارید، با دریافت هزینه ای کار رایت را برای شما انجام خواهد داد؛ به این صورت دیگر لازم نیست شما نگران سوخت و یا خراب بودن سی دی و دی وی دی باشید؛ زیرا مجموعه ای که برای شما رایت را انجام می دهد باید تمامی سوخت ها و خرابی هارا جبران کند و به این صورت از شما هزینه بیشتری دریافت نخواهد کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *