راهنمای انتخاب بهترین قالیشویی در تهران

راهنمای انتخاب بهترین قالیشویی در تهران
  • 1401/6/5
  • گویا آی تی
  • 0

 

یکی از سنت های قدیمی ایرانیان شست و شوی قالی و فرش است که در گذشته و در زمان حال این سنت کاملا متفاوت بوده و به اصطلاح می توان گفت پیشرفته تر شده است که در گذشته شست و شوی فرش ها در حیات منازل بود که بیشتر جهت تکمیل کردن خانه تکانی ها هم این کار انجام می شد. شست و شوی فرش ها در گذشته به صورت کاملا دستی انجام می شد و از تجهیزات خاصی هم برخوردار نبودند و تنها با فرچه و مواد شوینده و پارو کل کار شست و شو را انجام می دادند اما لازم به ذکر است که این کار در گذر زمان فرش ها را دچار آسیب می کرد و فرش ها کهنه و پوسیده می شدند و حتی جدا از این مسائل به میزان بسیار زیادی هم آب و مواد شوینده به هدر می رفت.

هم چنین با گذشت زمان و روی کار آمدن قالیشویی ها و همین طور رونق گرفتن این صنعت و از همه مهم تر روی کار آمدن فرش های مختلف با جنس های متنوع لازم شد که فرش ها به وسیله ی تجهیزات مجهز و مدرن شسته شوند و هم چنین در اپارتمان های امروزی هم شست و شو با مشکلاتی روبه رو است به همین دلیل قالیشویی ها بهترین گزینه هستند اما نکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که قالیشویی باید از همه لحاظ مورد تایید باشد و مطرح و بنام باشد تا فرش هایی که به آن جا سپرده می شود در بالا ترین کیفیت شسته شوند. در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با بهترین قالیشویی ها مواردی را ذکر کنیم تا بتواند راهنمای خوبی باشد و همین طور با در نظر گرفتن این موارد بهترین قالیشویی را جهت شست و شو و سایر خدمات دیگر انتخاب کرده و مورد استفاده نیز قرار دهید.

 

چند نکته برای انتخاب بهترین قالیشویی در تهران

همان طور که ذکر کردیم بهترین قالیشویی ها، مراکزی هستند که تمام موارد و خدمات را در بالا ترین کیفیت انجام دهند اما نکاتی در این خصوص وجود دارد که قالیشویی با دارا بودن آن می تواند جز بهترین ها قرار بگیرد که این نکات شامل موارد زیر می باشد:

۱- دارای مجور و پروانه کسب

نکته ی اول در خصوص داشتن مجوز و پروانه ی کسب و کار است که باید از سوی اتحادیه ی صنف قالیشوییان این جواز را کسب کند و تمام استاندارد ها در این زمینه را نیز رعایت کند. خوبیه این نکته در این قسمت است اگر قالیشویی ای مجوز کسب و کار نداشته باشد و مشکلی در شست و شو و کار به وجود آید و یا حتی آسیبی به مبل و فرش برسد در این صورت هر گونه شکایتی باشد اصلا معتبر و صحیح نخواهد بود چرا که قالیشویی بدون داشتن جواز کسب و کار فعالیت می کند و فرد شکایت کننده مقصر می شود که به این قالیشویی اعتماد کرده و کار خود را به آن جا سپرده است. به همین دلیل همیشه سعی کنید تا این مورد را در قالیشویی پیدا کنید و سپس به آن مرکز جهت استفاده از خدمات اعتماد کنید.

۲- تجهیزات قالیشویی

نکته ی بعدی مجهز بودن قالیشویی است. که این مجهز بودن در خصوص وجود دستگاه ها و ماشین آلات مدرن است که امروزه با وجود فرش های متنوع باید مورد استفاده قرار بگیرد چرا که تکنیک های مدرن شست و شو با دستگاه ها را پیشنهاد می دهد و دیگر روش های قدیمی منسوخ شده است. امروزه اکثر قالیشویی ها مکانیزه هستند و فرش ها را در بالا ترین کیفیت شست و شو می دهند و با توجه به حساس بودن بافت فرش های امروزی قالیشویی هایی که مکانیزه نیستند نمی توانند مورد مناسبی برای شست و شوی فرش باشند چرا که درصد ایجاد آسیب و بروز مشکل در قالیشویی های غیر مجهز بسیار بالا می باشد. به همین دلیل است که این مورد جز نکاتی است که در انتخاب بهترین قالیشویی باید حتما در نظر گرفته شود تا در صورت استفاده از خدمات این مراکز نتیجه ی مطلوب و دلخواه حاصل شود.

۳- خوش نام بودن شرکت قالیشویی

قالیشویی خوش نام باشد که در این خصوص قالیشویی هایی که در سطح شهر مطرح هستند جز قالیشویی های معتبر هم محسوب می شوند و البته که اتحادیه ی قالیشوییان، قالیشویی های معتبر را نیز که مشغول فعالیت هستند را اعلام کرده است و حتی اعلام می کند تا اشخاصی که دنبال قالیشویی های معتبر می گردند به راحتی پیدا کرده و از خدماتشان هم بهره ببرند. هم چنین قالیشویی هایی که دارای دستگاه ها و تجهیزات به روز و جدیدی دارند و در خصوص هر خدمات جداگانه این دستگاه ها وجود دارد جز قالیشویی های معتبر محسوب می شود و حتی در برخی مواقع سایت هایی هم در این خصوص دارند که نظرات زیادی در آن جا وجود دارد که با خواندن این نظرات می توان به بهترین بودن و معتبر بودن قالیشویی پی برد.

۴-  خدمات آنلاین

مورد بعدی در خصوص داشتن خدمات آنلاین است که این مورد می تواند بسیار کاربردی و مفید در خصوص جذب مشتری و جلب رضایت مشتری باشد چرا که این سایت ها هم می توان نظرات را ثبت کرد و هم می توان نظرات را مطالعه کرد. و می توان کلیه مراحل تحویل و شستشوی فرش ها را به صورت انلاین پیگیری کرد. هم چنین این سایت ها دارای پشتیبان هایی هستند که در همه روزه آماده ی پاسخ دادن به سوالات مشتریان می باشند که این موضوعات می تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند و حتی معتبر بودن قالیشویی را نشان دهد.

۵- داشتن کادری متخصص

حضور افراد آموزش دیده بسیار حائز اهمیت است چرا که در فرآیند شستشو خدمات بدون کوچکترین اسیبی به اتمام می رسد.

۶- خدمات متعدد

قالیشویی معتبر علاوه بر شستشوی کامل فرش کلیه خدمات مربوط به فرش شامل، رفوگری، شیرازه دوزی، ترمیم فرش های آسیب دیده، ریشه بافی و خدماتی مانند مبلشویی و .. را ارائه می دهد.

۷- استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب

چگونه یک قالیشویی خوب انتخاب کنیم؟

فرش ها به صورت گسترده در دسترس هستند و بیش تر از سایر لوازم در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار می گیرند همین موضوع باعث می شود که فرش ها در سال یک الی دو بار کامل شسته شوند تا به همان صورت اولیه تمیز و زیبا و البته چشمگیر باقی بمانند به خصوص این که فرش ها از جنس دستبافت و ابریشمی باشند تنها در حالتی که کاملا تمیز هستند جلوه ی زیبای خود را دارند. به این تفاسیر لازم است که قالیشویی معتبر و مطرحی را برای انجام کار هایی مرتبط با شست و شو و … بر گزیده شود تا فرش ها بدون آسیب شسته شوند و هم چنین این گونه قالیشویی های خوب و معتبر در تمام زمینه های تعمیراتی و شست و شوی مبلمان هم خدمات رسانی دارند و هر زمان احتیاج به شست و شوی مبلمان شد می توان به راحتی به این مراکز سپرد. قالیشویی خوب باید تمام قابلیت های مرتبط را دارا باشد و از کادری مجرب هم برخوردار باشد تا تمام کار ها را نظارت داشته باشند و همین طور کادری که در قسمت تعمیرات است هم نقش بسیار مهمی را دارد چرا که فرش ها و مبل های آسیب دیده جهت سالم شدن در این بخش قرار می گیرند و فرد تعمیر کننده باید مهارت کامل را داشته باشد تا در بالا ترین کیفیت کار را به اتمام برساند که این موارد در خصوص فرش های عتیقه ای هم صدق می کند که تبحر بالایی را نیاز دارد. هم چنین با در نظر گرفتن تمام این موارد و بررسی آن و یا حتی پرس و جو از افرادی که از خدمات قالیشویی ها استفاده کرده اند می تواند راهنمای مناسبی برای برگزیدن قالیشویی خوب و مطمئن باشد.

مواردی که برای انتخاب قالیشویی خوب باید بررسی کرد

۱- مورد اول بررسی سوابق کاری قالیشویی که معمولا قالیشویی هایی با داشتن سابقه ی کاری بالا و دارا بودن کارنامه ی درخشان کاری می توانند انتخاب مناسبی باشند و به وضوح خوب بودنشان را نشان می دهند.

۲- مورد بعدی کیفیت خدمات رسانی است که این مورد تنها در خصوص شست و شو نمی باشد و تمام موارد را در بر می گیرد که این موارد در خصوص پروسه ی برخورد با مشتری و نحوه ی تحویل گرفتن و تحویل دادن و همین طور حمل و نقل است که همین موارد و برخورد مناسب می تواند مشتریان زیادی را جذب کند.

۳- مجاز بودن قالیشویی هم می تواند مهم باشد چرا که تمام خدماتی که ارائه می شود به خصوص در زمینه ی شست و شو باید اصول بهداشتی کاملا رعایت شود و شست و شو و مواد شوینده ای که به کار می رود کاملا شرعی باشد و هم چنین تعهداتی که قالیشویی در خصوص تحویل سالم و تمیز فرش ها می دهد هم از اهمیتی برخوردار است و حتما باید این رسید به عنوان ضمانت نامه دریافت شود.

 

ویژگی یک قالیشویی خوب

قالیشویی خوب، قالیشویی است که ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد که این ویژگی ها تنها در خصوص با کیفیت بودن در هر زمینه ی مرتبط نمی باشد بلکه در خصوص جزئیات که می تواند شامل مشتری مداری، دارا بودن سوابق کاری بالا و سایر موارد دیگر باشد. از دیگر ویژگی های معمول و ساده در خصوص قالیشویی های خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-  تعهد در دریافت فرش و تحویل فرش به موقع و سریع که در ایام خانه تکانی به طور کلی قالیشویی ها بسیار شلوغ می باشند و حجم گسترده ای از فرش ها در این مراکز وجود دارد و در این میان قالیشویی خوب، قالیشویی است که در تمام خدمات و کار های خود تعهد کاری دارد و با سرعت عمل بالا شست و شو را در کیفیتی عالی انجام می دهد و در زمان بسیار مناسب و به موقع فرش ها را تحویل می دهد. چرا که بیش تر شکایاتی که در این خصوص صورت می گیرد در زمینه تحویل فرش ها است که غالبا با تاخیر می رسد.

 

۲- مورد دیگر در خصوص اتو کشی فرش و داشتن کاوری مناسب و درجه یک است چرا که مشتریانی که فرش را تحویل می گیرند توقع دارند که همه چیز کاملا مرتب و تمیز باشد و استفاده از کاور مناسب برای فرش ها برای مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین دلیل این مورد به عنوان یک ویژگی برای قالیشویی های خوب و معتبر در نظر گرفته می شود و هم چنین در رلبطه با اتو کشی هم باید گفت که فرش ها از چروک بودن خارج می شوند و از شکستگی آن ها جلوگیری می شود به همین دلیل باید در قالیشویی ها این مورد انجام شود.

۳- ثبت آنلاین برای قالیشویی های خوب یک ویژگی محسوب می شود که هم کار مشتریان را راحت می کند و هم کار قالیشویی، و مشتریان هم با استفاده از این خدمات دیگر لازم به حضور یافتن در این مراکز نیست.

هم چنین این نکته را در نظر بگیرید که وقتی فرش ها را به کادر قالیشویی تحویل می دهید به طور کامل آن را بررسی کنید و هر گونه عیب و ایرادی که فرش دارد را در نظر بگیرید و کادر قالیشویی را هم از این ایرادات مطلع کنید چرا که پس از شست و شو اگر بازگو کنید دیگر قالیشویی تعهدی در برابر این آسیب و مشکلات نخواهد داشت و حتی می توانید هر گونه آسیبی که فرش دیده است را در قسمت تعمیرات قالیشویی قرار دهید تا فرش به صورت کاملا سالم و شسته و شده و تمیز به شما تحویل داده شود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *