فرصت محدود تبلیغاتی برای سال ۱۴۰۲ که برندهای بزرگ نمی‌خواهند بدانید

فرصت محدود تبلیغاتی برای سال ۱۴۰۲ که برندهای بزرگ نمی‌خواهند بدانید
 • 1401/12/10
 • گویا آی تی
 • 0

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای تبلیغات و برجسته‌سازی برند موردنظر شما، ماندن در ذهن مخاطب است، به‌طوری‌که همیشه برندتان را به یاد آورد. درواقع نمی‌توانید مطمئن شوید که مخاطب هرروز به شما فکر می‌کند و برندتان از ذهنش نمی‌رود؛ برای یادآوری و ماندگاری در ذهن مخاطب، باید سعی کنید هرروز جلو چشم او باشید، اما چگونه؟ چه راهی بهتر از سررسیدهای رومیزی یا سالنامه برای یادآوری خودتان در ذهن مخاطب هدف موردنظر می‌تواند مؤثرتر واقع شود؟ پیامک‌های تبلیغاتی شاید چند بار اول جوابگو باشند اما سررسید ۱۴۰۲ وسیله‌ای کلیدی است که مخاطب هرروز برای چک کردن تاریخ، مناسبت‌ها یا درج نکات مهم به آن رجوع می‌کند.

حال که با اهمیت تبلیغات از طریق این محصول آشنا شدید، در ادامه نحوهٔ انتخاب هوشمندانه و صحیح آن را بررسی خواهیم کرد:

قطع انتخابی برای سررسید

سررسید ۱۴۰۲ با اندازه‌های متفاوت و در انواع گوناگونی ارائه می‌شوند که انتخاب آن‌ها باید براساس نوع شخص هدیه‌گیرنده صورت گیرد. سررسید می‌تواند یک هدیهٔ ارزشمند برای افراد باشد، زیرا تداعی می‌کند چقدر زمان مهم است. جدا از ارزشمندی این هدیه، امروزه سالنامه‌ها جزو هدایای کاربردی و ابزارهای تبلیغاتی مهم به‌شمار می‌رود. رعایت برخی نکات در چاپ سررسید می‌تواند تأثیر بسزایی روی برندسازی شما در ذهن مخاطب ایجاد کند.

از مهم‌ترین مواردی که باید در انتخاب سررسید ۱۴۰۲ در نظر گرفت، انتخاب قطع مناسب است، زیرا سبب می‌شود مخاطب استفاده بهتر و راحت‌تری از آن داشته باشد. برای راحتی افراد در استفاده از سررسیدها قطع‌های متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده که هریک کارایی خاص خود را دارند:

 • سررسید با قطع جیبی یا پالتویی

این نوع از سررسیدها دارای ابعادی به‌اندازه ۱۵ در ۸٫۵ هستند و به‌راحتی در جیب یا کیف افراد جا می‌شوند. اکثر خانم‌ها معمولاً از این نوع سررسیدها استقبال بیشتری می‌کنند و برندهایی که مخاطب آن‌ها بیشتر خانم هستند می‌توانند از نوع سررسید برای دادن هدیه استفاده کنند.

 • سررسید با قطع نیم وزیری

این نوع از سررسیدها ابعادی به‌اندازهٔ ۱۶ در ۱۲ دارند و یک‌هشتم نیز نامیده می‌شوند.

 • سررسید با قطع رقع

این نوع از سررسیدها دارای مخاطبان خاصی هستند و به‌اندازهٔ A5 بوده ابعاد دقیق آن‌ها ۲۰ در ۱۴ است.

 • سررسید قطع وزیری

یکی از نمونه‌های پرفروش بازار که به‌اندازهٔ ابعاد استاندارد کتاب است و دارای ابعادی به‌اندازهٔ ۱۷ در ۲۳٫۵ است.

 • سررسید قطع اروپایی

یکی دیگر از پرفروش‌ترین قطع سالنامه‌ها ابعاد ۲۲ در ۱۲٫۵ دارد و استاندارد بودن ابعاد آن سبب شده‌است مخاطبان زیادی داشته باشد. شما می‌توانید براساس شناسایی مخاطب و کاربرد سررسید ۱۴۰۲، یکی از این قطع‌ها را انتخاب کنید و یا چاپ تقویم رومیزی را ترجیح دهید.

تبلیغات در انواع سررسیدها

کاربرد درست تبلیغات در سررسیدها به‌دلیل هدفمند بودن کاربران هنگام خرید بسیار مهم است، زیرا سبب ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب می‌شود. وجود لت‌های رنگی در صفحات اول و صفحهٔ انتهایی سبب جذابیت بیشتری در آن‌ها می‌شوند. همچنین روی جلد آن‌ها می‌توان تبلیغات رنگی و متنوعی چاپ کرد و تعداد صفحات تبلیغاتی ابتدایی و انتهایی نیز باید براساس مخاطب انتخاب شوند. معمولاً در این سررسیدها، تصاویر محصولات و سازمان‌ها و شرکت‌ها برای معرفی چاپ می‌شوند، گاهی هم در صفحات داخلی به‌کار می‌روند.

دسته‌بندی سررسیدها

نوع سررسید باید براساس عمومی یا اختصاصی بودن مخاطب انتخاب شود، زیرا هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در دسته‌بندی‌های اختصاصی، نوع مواد انتخابی، مشخصات ظاهری آن، نوع و نحوهٔ چاپ تبلیغات در صفحات مختلف براساس انتخاب مشتری انجام می‌شوند. در موارد عمومی، معمولاً قطع و مشخصات ظاهری کلی که تابه‌حال در بازار بیشتر موردپسند بوده‌است استفاده می‌شوند و معمولاً به تعداد بالا تولید می‌گردند. افراد می‌توانند براساس نیاز و نوع مخاطب خود، از بین انواع سررسیدهای عمومی، مثلاً چاپ تقویم رومیزی را انتخاب کنند.

طراحی داخلی صفحات سررسید ۱۴۰۲ باید چگونه باشد؟

انتخاب نوع طراحی برای صفحات داخلی بسیار مهم است و معمولاً الگوهای متفاوتی دارد که روی استفاده از میزان و نوع مصرف کاغذ نیز تأثیر می‌گذارد. براساس کاربرد و پرطرفدار بودن برخی قطع‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • روی هریک از برگ‌های تقویم یک تاریخ درج شود.
 • روزهای معمولی هفته به‌صورت تک‌برگ و دو روز آخر به‌صورت برگهٔ مشترک.
 • قرارگیری هر دو روز در یک صفحه تقویم.

هر یک از این موارد نام برده‌شده، طرفداران خاص خود را دارند که در انتخاب سررسید ۱۴۰۱ به‌کاربرده می‌شوند. البته چاپ تقویم رومیزی با این موارد متفاوت است، زیرا در هر برگهٔ آن معمولاً تمام‌روزهای ماه چاپ می‌شوند و جنس برگه‌ها معمولاً از گلاسه و رنگی است.

انتخاب جلد سررسید

پس از بررسی تمام مواردی که در بالا گفته شد، به قسمت مهم ماجرا یعنی انتخاب جلد سررسید ۱۴۰۲ می‌رسیم. این مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا اولین بخش از محصول است که به چشم مشتری می‌آید. انتخاب جلد برای سررسیدهای عمومی یا خاص کاملاً بستگی به سلیقهٔ مشتری، بودجهٔ موردنظر یا حوزهٔ کاری بستگی دارد.

جلدهای عمومی و کاربردی که در بازار برای سررسیدها استفاده می‌شوند معمولاً از جنس سلفون، چرم ترمو یا نمونه‌هایی فانتزی هستند. این جلدها مخاطبان خاص خود را دارند و به‌راحتی روی سالنامه‌ها قابل‌اجرا هستند. ناگفته نماند که جنس جلد برای چاپ تقویم رومیزی معمولاً از گلاسه سنگین استفاده می‌شود و با دیگر سررسیدها متفاوت‌تر است.

افرادی که قصد سفارش خاص خود برای سررسید ۱۴۰۲ را دارند، می‌توانند روی جلد آن هر نوع تبلیغی را چاپ کنند. معمولاً روی جلدهای سلفونی از چاپ‌های تبلیغاتی طلاکوب استفاده می‌شود که نما و جلوهٔ زیبایی را در محصول ایجاد می‌کند. در مواردی که از چرم ترمو استفاده می‌شود نیز از روش داغ‌کوب برای چاپ لوگو یا نوشته‌های خاص تبلیغاتی استفاده می‌شود. روی این سررسیدهای اختصاصی معمولاً امکان طراحی بخصوص برای سازمان یا کسب‌وکار شما وجود دارد و می‌توانید لوگو یا رنگ سازمانی خود را در آن به‌کار ببرید.

کلام پایانی

در این مقاله در خصوص بهترین روش تبلیغات و ماندگاری در ذهن مخاطبان به‌صورت اختصاصی صحبت کردیم و دیدیم چاپ تقویم رومیزی یا سررسید ۱۴۰۲ می‌تواند گزینهٔ مناسبی باشد. شما می‌توانید براساس پرمخاطب بودن و سفارش‌ها انبوه سررسیدها به اهمیت بالای آن‌ها در تبلیغات پی‌ببرید. مجموعهٔ چاپ و تبلیغات ایران امروز یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین مراکزی است که می‌تواند سفارش‌های شما را به بهترین نحو آماده و چاپ کند. در این صورت می‌توانید بهترین خودتان را برای تبلیغات به مخاطبان خود ارائه دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *