۵ اپلیکیشن برای آنالیز هشتگ اینستاگرام+ نکات طلایی و تعرفه آن‌ها

۵ اپلیکیشن برای آنالیز هشتگ اینستاگرام+ نکات طلایی و تعرفه آن‌ها
 • 1402/1/27
 • گویا آی تی
 • 0

فعالیت در فضای اینستاگرام می‌تواند بهترین راهکار برای دیده شدن کسب و کار شما باشد. اما برای فعالیت حرفه‌ای نیازمند استفاده از برخی ابزارها خواهید بود.

یکی از بهترین ابزارهایی که در اینستاگرام به دیده شدن هرچه بیشتر صفحه شما کمک می‌کند، هشتگ می‌باشد. اما مسئله مهمتر در رابطه با هشتگ‌ها، آنالیز آن هاست.

اگر بتوانید هشتگ‌ها مورد تحلیل دقیق قرار دهید قطعا پس از استفاده از آن‌ها نتایج مطلوب‌تری دریافت خواهید کرد.

در ادامه این مطلب از وبسایت، قصد داریم شما را با بهترین اپلیکیشن‌های آنالیز هشتگ اینستاگرام آشنا کرده، و توضیحات کاملی در این خصوص ارائه نماییم. با ما همراه بمانید‌.

هشتگ چیست؟

پیش از اینکه به سراغ مسئله آنالیز و تحلیل هشتگ‌ها برویم، بیایید بررسی کنیم که هشتگ چیست و چه کمکی به ما می‌کند. هشتگ‌ها عبارات یا کلماتی هستند که در ابتدای آن‌ها از نماد # استفاده می‌شود.

برای مثال کلمه (#اینستاگرام) یک نوع هشتگ محسوب می‌شود. کاربران وقتی به این هشتگ برخورد کنند، می‌دانند که پست‌های آن مربوط به شبکه ‌احتماعی اینستاگرام است.

چون هشتگ‌ها معمولا به ما کمک می‌کنند محتواها و مطالب را دسته بندی کنیم. معمولا از هشتگ‌ها برای عبارات و کلمات ترند شده در اینستاگرام استفاده می‌شود.

اینگونه کاربران می‌توانند با استفاده از نوعی هشتگ خاص به صورت همزمان، یک‌ اتحاد مجازی را شکل دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب هشتگ چیست؟ را مطالعه نمایید.

اهمیت تحلیل و آنالیز هشتگ اینستاگرام

احتمالا شما هم با آنالیز و تحلیل هشتگ‌ها تا حدودی آشنایی دارید. هر هشتگی که در اینستاگرام استفاده می‌کنید، تاثیر خاصی بر روی صفحه شما دارد.

برای مثال گاهی یک هشتگ خاص می‌تواند تعداد دنبال کنندگان صفحه‌اتان را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهد‌. یا بالعکس در برخی مواقع به کار بردن برخی هشتگ‌ها نه تنها باعث افزایش بازدید پیج نمی‌شود، بلکه تاثیرات منفی نیز به همراه دارد.

در اینجاست که آنالیز هشتگ به کمکتان می‌آید. با یک آنالیز اصولی متوجه می‌شوید که هر هشتگ چه تاثیری بر روی صفحه‌اتان دارد و اصلا باید از آن استفاده کنید یا خیر، اینگونه می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین هشتگ‌ها را به کار برده و مطلوب‌ترین نتیجه را دریافت کنید.

پس پیش از استفاده از هشتگ‌ها، می‌بایست آنالیز دقیقی صورت گیرد. در نتیجه تحلیل و آنالیز مهمترین قدم در استفاده اصولی از هشتگ‌ها خواهد بود.

Tiny people near hashtag for social media flat vector illustration. Cartoon characters blogging and planning promotion in social network. Digital technology and communication concept

در آنالیز هشتگ‌ها چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می‌گیرد؟

در هنگام آنالیز هشتگ اینستاگرام اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد‌. این اطلاعات عبارت‌اند از:

 • نرخ تعامل هر هشتگ

پس از آنالیز دقیق متوجه می‌شوید که هر هشتگ چه میزان تعاملی با کاربران اینستاگرام دارد. طبیعتا هر هشتگی که نرخ تعامل بالایی داشته باشد، می‌تواند تاثیر مثبت‌تری بر روی صفحه شما بگذارد.

 • میزان ورودی هر هشتگ

با استفاده از ابزارهای تحلیل و آنالیز توانید بررسی کنید که با به کار بردن هر هشتگ پیج شما چه میزان ورودی را دریافت خواهد کرد. برای مثال اینگونه می‌دانید که استفاده از هر هشتگ چقدر بازدید پست‌هایتان را افزایش می‌دهد، و چقدر احتمال دارد که دنبال کنندگان جدید جذب کنید.

 • بررسی جنبه‌های منفی هشتگ

آنالیز هشتگ اینستاگرام سبب می‌شود که از جنبه‌های منفی هر هشتگ نیز آگاه شوید. برای مثال گاهی برخی هشتگ‌ها با موضوع کاری شما مرتبط نبوده و برای صفحه‌اتان مناسب نیستند. ابزار‌های آنالیز این هشتگ‌های نامناسب را به شما نشان داده و اینگونه می‌توانید هشتگ‌های دیگری را جایگزین آن‌ها کنید.

 • تعداد دنبال کنندگان و پست‌های هشتگ

این مورد به شما کمک می‌کند تا میزان محبوبیت هشتگ مورد نظر را بررسی کرده و در استفاده از آن حرفه‌ای‌تر عمل کنید.


معرفی ۵ اپلیکیشن کاربری در آنالیز هشتگ اینستاگرام

ابزارهای زیادی برای آنالیز هشتگ وجود دارند. اپلیکیشن‌ها از بهترین ابزارهایی هستند، که عملیات آنالیز هشتگ را در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌دهند. در زیر به معرفی ۵ اپلیکیشن کاربردی آنالیز هشتگ پرداخته‌ایم:

 • hashtagify

این اپلیکیشن اطلاعات فوق العاده دقیقی در خصوص هشتگ‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد. می توانید با استفاده از این برنامه استراتژی‌های هشتگ گذاری اینستاگرام را نیز تقویت کنید. برنامه Hashtagify برای هشتگ‌های اینستاگرام و توییتر به کار برده می‌شود. برخی از امکانات و قابلیت‌های این اپلیکیشن عبارت‌اند از:

 • دسته بندی هشتگ‌ها بر اساس میزان محبوبیت آن میان کاربران
 • آنالیز سایر پیج‌ها
 • ارائه نمودار تحلیل هشتگ
 • پیشنهاد هشتگ‌های مرتبط با صفحه کاری‌اتان
 • تحلیل پیج رقبا در رابطه به هشتگ گذاری
 • Ingramer

Ingramer از دیگر اپلیکیشن‌های پرطرفدار آنالیز هشتگ اینستاگرام است، که شاید نام آن را بسیار شنیده باشید. این برنامه بر پایه هوش مصنوعی فعالیت کرده و می‌توانید با وارد کردن متن، تصویر و کلمه کلیدی هشتگ مورد نظر را تحلیل کنید. با استفاده از آن می‌توانید هشتگ‌ها را به سه گروه رایج، کمیاب و متوسط دسته بندی کنید.

اما این اپلیکیشن چه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهد؟ اول اینکه با استفاده از آن می‌توانید بررسی کنید که روزانه چه تعداد پستی با استفاده از هشتگ مورد نظرتان منتشر می‌شوند. همچنین به شما نشان می‌دهد که میزان سختی رقابت در استفاده از هشتگ مورد نظر چقدر است.

 • Sistrix

این نرم افزار آنالیز هشتگ اینستاگرام در سال ۲۰۰۸ ارائه شد. سازنده آن نیز یک متخصص سئو می‌باشد. Sistrix خدمات زیادی به کاربران ارائه می‌کند. اکثر خدمات آن نیز رایگان هستند.

اما استفاده از ۶ قابلیت آن نیاز به پرداخت تعرفه خواهد داشت. این نرم افزار در حافظه خود میلیون‌ها هشتگ را جای داده و می‌توانید آنالیز دقیقی از آن‌ها‌ به دست بیاورید. نحوه کار با آن نیز بسیار ساده است.

تنها با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر می‌توانید به آنالیز هشتگ بپردازید. اما در استفاده از این برنامه با یک محدودیت روبرو هستید. آن هم اینکه در هر ۲۴ ساعت تنها قادر به آنالیز ۲۵ هشتگ خواهید بود.

 • Keyhole

این اپلیکیشن بیشتر توسط آژانس‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و برای آنالیز هشتگ اینستاگرام و توییتر مناسب‌ترین گزینه است. اطلاعاتی که این اپلیکیشن در اختیارتان قرار می‌دهد عبارت‌اند از:

 • پست‌های برتر هشتگ
 • میزان بازدید هشتگ
 • تعداد دنبال کنندگان هشتگ
 • تعداد پست‌های هشتگ
 • Influencer marketing hub

آخرین نرم افزاری که قصد معرفی آن به شما را داریم، influencer marketing hub است. این برنامه از پرفروش‌ترین ابزارهای آنالیز هشتگ محسوب می‌شود و دقیق‌ترین و جامع‌ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهد داد.

استفاده از این اپلیکیشن نیاز به خرید اشتراک دارد. اما پیش از خرید اشتراک می‌توانید نسخه آزمایشی آن را نیز امتحان کنید.

اپلیکیشن‌هایی که به شما معرفی نمودیم مخصوص موبایل هستند. برای آنالیز هشتگ در بستر وب نیز می‌توانید از وب‌سایت jethashtag.com کمک بگیرید.

سخن آخر ما با شما

در این مطلب از وبسایت به بررسی بهترین اپلیکیشن‌های آنالیز هشتگ اینستاگرام پرداختیم. آنالیز هشتگ اطلاعاتی کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهد، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عملیات هشتگ گذاری را به شیوه حرفه‌ای‌تری انجام دهید. شما چه اپلیکیشن‌هایی را پیشنهاد می‌کنید؟

سوالات متداول

 • میزان تعرفه اپلیکیشن‌های آنالیز هشتگ چقدر است؟

میزان تعرفه این ابزارها متفاوت بوده و بستگی به امکانات آن‌ها دارد‌.

 • چرا آنالیز هشتگ ضرورت دارد؟

با یک آنالیز دقیق و اصولی می‌توانید تحلیل جامعی در خصوص هشتگ مورد نظر انجام داده و بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را به کار بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به مجله ی جت هشتگ مراجعه کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *