بهترین ترفندهای عکاسی با موبایل

بهترین ترفندهای عکاسی با موبایل
 • 1402/2/22
 • گویا آی تی
 • 0

امروزه گوشی‌های هوشمندی که در دست افراد وجود دارند، قابلیت‌های بسیار بالایی برای عکاسی دارند، اما خیلی از افراد به آن توجه نمی‌کنند. بسیاری از افراد هم به دلیل عدم برخورداری از گوشی های به روز، تجربه‌ی عکاسی حرفه‌ای با موبایل را هدفی دست نیافتنی می بینند، اما به شما این نوید را می دهیم که با استفاده از خدمات تعمیرات موبایل و ایجاد تغییراتی در دوربین موبایل خود، می توانید به یکی از عکاسان حرفه ای تبدیل شوید. هنر عکاسی جزو هنرهای معاصر است و قطعاً نیاز به دید ذهنی خوب و رعایت کردن یکسری نکات دارد. ترفندها و تکنیک‌هایی وجود دارند که افراد معمولی نیز با انجام دادن آن‌ها می‌توانند عکس‌های زیبایی ثبت کرده و حتی درآمد نیز کسب کنند.

ترفندهای عکاسی با موبایل

برای انجام عکاسی، ترفندهایی وجود دارند که می‌توانند عکس را جذاب و غیرتکراری کنند و مخاطب با نگاه کردن به آن، از هنر عکاس لذت ببرد.شما هم اگر علاقمند به یادگیری این ترفندها هستید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

·         نگاه سوژه هنگام عکس گرفتن به کجا باشد

یکی از مشکلات هنگام گرفتن عکس، این است که سوژه به کجا باید نگاه کند، در اینجا عکاس می‌تواند او را راهنمایی کند. سه حالت برای نگاه کردن وجود دارد: در اولی سوژه به دوربین مستقیم نگاه می‌کند و در این حالت به‌طور مستقیم درگیر است؛ در حالت بعدی سوژه به سوژهٔ دیگری نگاه می‌کند و در این حالت نظاره‌گر است؛ در آخرین حالت نیز سوژه به‌جایی دورتر از دوربین نگاه می‌کند که حالت مشاهده‌گر نام دارد و هرکدام با توجه به هدف عکاس از عکس، انجام می‌گیرد.

·         زوم نکنید، به سوژه نزدیک شوید

زوم کردن در عکاسی نکته‌ای مهم است که باید ترفندهای آن را به‌خوبی بلد باشید در غیر این صورت، سعی کنید به خود سوژه نزدیک‌تر شوید. نزدیک شدن یا زوم، هر کدام ویژگی خاص خود و اثر خاص خود را روی پرسپکتیو عکس‌ دارند و کاملاً بستگی به سوژه و هدف از عکاسی دارد. هنگامی‌که زوم می‌کنید، فاصلهٔ سوژه تا پس‌زمینه در چشم مخاطب کمتر به نظر می‌رسد، هنگامی‌که به سوژه نزدیک می‌شوید، این فاصله بیشتر به نظر می‌رسد. درآمد عکاسان حرفه ای دقیقاً از رعایت کردن همین تکنیک و ترفندهایی است که شاید از نظر بقیه خیلی مهم نباشد.

·         استفاده از حالت portrait دوربین

حالت پرتره یکی از ترفندهای پرطرفدار عکاسان است و شبیه به ترفندی است که عکاسان سنتی با دوربین‌هایشان به‌کار می‌بردند. در این حالت سوژه درون عکس در واضح‌ترین حالت خود قرار می‌گیرد و این در حالی است که پس‌زمینه تار است. به این کار اثر عمیق میدان یا اثر بوکه در عکاسی گفته می‌شود و امروزه گوشی‌های هوشمند گزینه‌ای دارند که با انتخاب آن، بدون نیاز به تنظیمات خاصی می‌توانید عکس پرتره بگیرید. البته اگر عکاسی به‌صورت تخصصی بخواهد آن را انجام دهد، بازهم نیاز به تنظیمات دارد و درآمد عکاسان حرفه ای از همین نکات است.

·         گوشی خود را سروته کنید

اگر می‌خواهید هنگام عکاسی قد سوژه را بلندتر نشان دهید، می‌توانید از این ترفند استفاده کنید. در این حالت سوژه کشیده‌تر می‌افتد و معمولاً عکاسان برای قد بلندتر و کشیده‌تر نشان دادن اندام سوژه، از آن استفاده می‌کنند.

·         کادر بندی درست

انجام ترکیب‌بندی، قدمتی به‌اندازهٔ بشر دارد و به این معنی است که چه چیزی باید بیرون از تصویر باشد و چه چیزی درون تصویر.

·         استفاده از نور طبیعی خورشید

بهترین عکس‌هایی که گرفته می‌شود، آن‌هایی است که نور طبیعی خورشید در آن‌ها استفاده می‌شود و به‌کارگیری این نور نیز خود هنر می‌خواهد. درآمد عکاسان حرفه ای از همین موارد است، زیرا آن‌ها با به کارگیری این ترفندها، می‌توانند از نور خورشید به‌طور بهینه استفاده کنند.

·         خطوط هدایتگر را نادیده نگیرید

این خطوط همان دلیل نگاه کردن ما به تصویر است و بستگی دارد عکاس چه چیزی را بخواهد سوژه جلوه دهد، مثلاً رودخانه، انسان و غیره.

·         از قابلیت HDR استفاده کنید

اگر از این تکنیک استفاده کنید، بخش‌های پرنور عکس و نقاطی که در سایه‌ها گمشده نمایان می‌شود و از طریق ادغام چند عکس انجام می‌شود. این ادغام به این صورت است که چند عکس در یک لحظهٔ کوتاه با نوردهی‌های متفاوت انجام شده‌است.

حقه‌های عکاسی

برخی حقه‌ها وجود دارند که عکس را بسیار زیبا و خلاقانه می‌کنند از جمله:

 • استفاده از چای‌صاف‌کن برای ایجاد سایه روی صورت سوژه.
 • از تکه‌ای مقوا، پارچه یا کاغذ برای ساخت پس‌زمینه استفاده کنید.
 • برای نرم کردن نور در عکس از کیسه پلاستیکی استفاده کنید.
 • از عینک دودی برای فیلتر استفاده کنید.
 • از سی‌دی برای ایجاد درخشندگی لنز استفاده کنید.
 • استفاده از وسایل خانگی برای ایجاد بخار.
 • از سیم، فشفشه و نوار چسب برای ایجاد حلقهٔ آتش استفاده کنید.
 • استفاده از کیسه پلاستیکی‌های رنگی برای ایجاد فیلترهای مختلف.
 • از توری یا گیپور برای گرفتن سلفی یا انداختن سایه روی سوژه استفاده کنید.

یادگیری مهارت ها برای کسب درآمد

درآمد عکاسان حرفه ای از همین ترفندهایی است که باید آن‌ها را به کار بگیرند. امروزه افراد با یادگیری ترفندها و داشتن مهارت در هر زمینه‌ای، می‌توانند به کسب درآمد بپردازند.عکاسی حرفه ای تنها وابسته به دوربین های گران قیمت نیست، شما با موبایلی که در دست دارید هم می توانید این کار را انجام دهید.

اگر هنگام عکاسی با موبایل خود، احساس نیاز به تعمیرات و یا تنظیمات نرم افزاری در دوربین موبایل خود پیدا کردید، می توانید به مراکز تعمیرات موبایل همچون ایزی تعمیر مراجعه کنید.

کلام پایانی

در این مقاله در خصوص ترفندهای عکاسی صحبت کردیم و دیدیم یادگیری مهارت چقدر می‌تواند در کسب درآمد و اشتغال‌زایی اثرگذار باشد.همچنین از اهمیت تعمیرات موبایل و تنظیم دوربین گوشی مطلع شدیم. اگر متقاضی دریافت خدمات تعمیرات موبایل هستید و یا سوالات فنی در مورد تعمیر موبایل دارید، می توانید به سامانه  ایزی تعمیر مراجعه و یا جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۲۰۴۸۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *