شرکت بوش در نمایشگاه CES تکنولوژی آینده نگرانه خودرو ها را با مدل مفهومی اش به همگان نشان داد

شرکت بوش در نمایشگاه CES تکنولوژی آینده نگرانه خودرو ها را با مدل مفهومی اش به همگان نشان داد
  • 1402/3/3
  • زهرا معبودی
  • 0

بوش در نمایشگاه Consumer Electronics Show یا به اختصارCES خودروی مفهومی فوق پیش رفته ای را معرفی کرد که مجهز به تکنولوژی کنترل صوتی است و می تواند مکالمه های معمولی را متوجه شود.

رابط انسان و ماشینی این خودرو (HMI) نسبت به دیگر سیستم های صوتی فعلی که اغلب تنها محدود به تعداد محدودی دستور صوتی هستند، قدرت پاسخ گویی به کلمات بسیار بیشتری را دارد و به سرنشینان خودرو اجازه می دهد تا قابلیت های درون خودرو را با زبان عامیانه و آسان تری کنترل کنند.

خوردوی مبتنی بر کنترل صوتی بوش

جانین شلینک، یکی از طراحان ارشد این مدل مفهومی به مجله Autocar گفته است که ” شما می توانید از خودرویتان بخواهید که پنجره های خانه تان را ببندد و یا شام شب تان را به شما معرفی کند”. او توضیح داد که HMI به سیستم خود مختار خودران خودرو متصل خواهد شد  و همچنین هنگامی نیاز به ادامه رانندگی دستی باشد سرنشینان خودرو را مطلع خواهد ساخت.

تکنولوژی HMI یکی از چندین سیستم هایی است که به صورت مفهومی به نمایش درآمده اند و بوش مدعی است که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ به تولید خواهند رسید.

شلینک ادامه داد “اسمارت فون تان را در نظر بگیرید، شما می توانید با استفاده از اینترنت اشیا بفهمید که در مکانی دیگر چه اتفاقی در حال روی دادن است. خودرو نیز شبیه به یک اسمارتفون خودران خواهد شد که می توانید آن را شخصی سازی کنید و به وسیله آن دیگر دستگاه های مرتبط را کنترل کنید.”

خوردوی مبتنی بر کنترل صوتی بوش

سرنشینان خودرو می توانند چیز هایی نظیر نور پردازی، ابزار آلات پخت و پز را در خانه شان کنترل کنند و همچنین بر چیز هایی نظیر میزان خوراکی باقی مانده در یخچال نیز نظارت داشته باشند.

شلینک افزود “خودرو نهایتا در کنار خانه و محل کارشان، تبدیل به محل زندگی سوم شان می شود.”

علاوه بر این، این مدل مفهومی دارای تکنولوژی ارتباطی خودرو به خودرو و خودرو به دوچرخه نیز خواهد بود که به مقدار قابل توجه ای خطر برخورد به دیگر وسیله های نقلیه را کاهش می دهد.

در درون خودرو نیز، قابلیت کنترل حرکتی وجود دارد که از صفحات OLED بهره می برد که گفته می شود نسبت به صفحه نمایش های مورد استفاده فعلی بسیار شفاف تر خواهد بود.

شلینک گفت “قابلیت مورد علاقه من صفحه نمایش لمسی دارای لرزش heptic feedback است. می بایست کار با آن را تجربه کنید تا متوجه شوید، اما در کل باید بگویم که باعث می شود با دریافت ویبره در لحظه لمس صفحه حس کلید های واقعی به شما دست دهد.”

سیستم Neosense  که سال گذشته در نمایشگاه CES برنده جایزه نوآوری شده گفته می شود امسال نزدیک به رسیدن به مرحله تولید می باشد.

شلینک افزود که  چندین قابلیت دیگر خودرو نیز در حال حاضر در حال بررسی برای استفاده از سوی تولید کنندگان بزرگ دنیا هستند اما او مشخص نکرد کدام یک از قابلیت ها در این مرحله قرار گرفته اند.

نظر شما در مورد این تکنولوژی جدید و دستاورد شرکت بوش چیست؟ دیدگاه های ارزشمند تان را در همین بخش بنویسید و این مطلب را برای علاقمندان به شرکت بوش و البته دنبال کنندگان رویداد CES روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *