ترفند های رفع مشکل آنتن دهی موبایل

ترفند های رفع مشکل آنتن دهی موبایل
  • 1402/4/11
  • گویا آی تی
  • 0

ترفند های رفع مشکل آنتن دهی موبایل به شما کمک می کند تا بهبود کیفیت تماس ها افزایش سرعت اینترنت و جلوگیری از قطع و وصل شدن آن داشته باشید.

امروزه کمتر کسی است که با موبایل های هوشمند سروکار نداشته باشد. تصور این که حتی یک روز از موبایل خود دور بمانیم، سخت و غیر قابل تحمل است.

در هر صورت، ترس از همراه نداشتن این وسیله ارتباطی باعث شده است تا افراد زیادی به دنبال یادگیری تعمیرات موبایل باشند. آموزشگاه تعمیرات موبایل شیراز، برای علاقه‌مندان به این رشته، کارگاه های آموزشی در محیط های کاملا عملی در نظر گرفته است.

اگر به دنبال آموزشگاهی هستید که با دقت کافی به جزئیات آموزش تعمیرات موبایل بپردازد، راه را درست آمده اید. وب سایت تکنیک نوین، همان مسیری است که شما را هر چه سریع تر به آنچه که می خواهید می رساند.

 

آموزش رفع مشکلات مدار آنتن تلفن همراه

تعمیر مدار آنتن یکی از سرفصل های مهم آموزشی در هر آموزشگاه معتبر از جمله آموزشگاه تعمیر موبایل شیراز فیدار است. پی بردن به مشکلات مدار آنتن موبایل، یکی از اساسی ترین قسمت هایی است که یک تعمیرکار مجرب باید به آن مسلط باشد.

دلیل حساسیت این بخش از موبایل، وجود مداراتی است که در آن مشاهده می شود. هر یک از این مدارها اگر در حین تعمیر دچار مشکل شوند، بر وخامت مشکلات موبایل دامن می زنند. خوب است بدانید، تعمیر و بازسازی مدار آنتن شامل نواقصی چون، پرش آنتن، مشکل سرچینگ، عدم ثبت شبکه و پریدن سریال می باشد.

این مشکلات در موبایل های مختلف با هر برندی ممکن است، اتفاق بیفتد. تسلط در این حوزه می تواند تعمیرکار را در حرفه ای که دارد، فردی معتبر و با تجربه نشان دهد.

مشکل پرش در آنتن و تعمیر آن

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در زمینه تعمیر مدار آنتن گوشی می توان به آن اشاره کرد، مشکل پرش در آنتن می باشد.

این نقص معمولا به دلیل مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری اتفاق می افتد. در چنین وضعیتی، برای یک لحظه گوشی، آنتن دهی نخواهد داشت.

اگر می خواهید بدانید این مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری، بهتر است این کد را شماره گیری کنید؛ #۰۶#* . پس از شماره گیری این کد، اگر سریال موبایل به درستی مشاهده شد، نقص از سخت افزار موبایل می باشد.

چنانچه پس از وارد کردن کد، سریال موبایل نمایش داده نشد، به این معنی است که گوشی دارای مشکل نرم افزاری است.

اگر مطمئن هستید که پرش آنتن به دلیل ضربه ای است که به موبایل وارد آمده، می توان با اطمینان گفت که مشکل از سخت افزار است. ارتباط آنتن گوشی را با مادربرد موبایل بررسی کنید. این اولین راه حلی است که هر تعمیرکار گوشی برای تعمیر پرش آنتن انجام می دهد.

نکات مهم در رفع مشکل و تقویت آنتن دهی گوشی

در رفع پرش و تعمیر مدار آنتن، بسیار مهم است که چگونگی متصل شدن کابل یا فنر را با مادربرد مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین توصیه می کنیم، قطعاتی که بین  آنتن تا مدار آنتن وجود دارند، به خوبی واکاوی کنید. در بیشتر موارد، این قطعات سخت افزاری هستند که باعث پرش آنتن می شوند.

چنانچه در بررسی ها، به هیچ یک از این موارد برخورد نکردید، سوئیچ آنتن را معاینه کنید. گاهی اوقات ممکن است ایراداتی مانند قلع مردگی یا شکسته شدن یکی از پایه های سوئیچ این مشکل را به وجود آورد باشند.

اگر سوئیچ نیز سالم بود، کانکتور آنتن یا آر اف، آی سی بیس باند و فیلترهای SAW را بازبینی کنید. مرور قطعاتی مانند VCO و آی سی PA نیز در پی بردن به مشکل اصلی پرش آنتن بی تاثیر نیستند.

عدم ثبت شبکه در مدار آنتن

یکی از مشکلات رایج در موبایل عدم ثبت شبکه است که در این صورت گاهی اوقات نیاز به تعمیر مدار آنتن دارید و می توانید از آموزشگاه تعمیرات موبایل شیراز فیدار کمک بگیرید .

این ایراد، از مشکلات معمول مدارات رادیویی است که باعث می شود در آنتن دهی گوشی اختلال هایی به وجود آید. در صورت بروز این مشکل، آنتن یا کاملا قطع می شود یا دچار پرش می شود.

ضعیف شدن آنتن دهی نیز یکی از ایراداتی است که در این زمینه دیده می شود.

جهت رفع این نقص، می توان وارد تنظیمات گوشی شده و با رفتن به بخش Wireless and Networks، گزینه More networks را انتخاب کرد. سپسMobile Networks را لمس نمایید. در نهایت، گزینه Networks operators را کلیک کنید.

برطرف کردن سرچینگ

سرچینگ نیز یکی دیگر مشکلاتی است که در زمینه بررسی مشکل آنتن گوشی مورد بررسی قرار می گیرد.

این مشکل باعث می شود تا در مدارات رادیویی وقفه ایجاد شده و آنتن دهی گوشی متوقف شود. این ایراد گاه، به دلیل مشکلات نرم افزاری بوده و گاه سخت افزاری.

اگر گوشی بر اثر ضربه دیدن یا رطوبت دچار این مشکل شده باشد، می توان به طور قطع گفت که ایراد، سخت افزاری است.

دلیل به وجود آمدن پرش سریال در مدار آنتن

یکی دیگر از مشکلاتی که میتوان در حوزه آموزش تعمیر آنتن به آن اشاره داشت، بررسی دلایل به وجود آمدن پرش سریال است.

این ایراد باعث می شود تا مدار رادیویی به خوبی کار نکرده و آنتن دهی خوبی نداشته باشد. این نقص می تواند به دلیل دستکاری افرادی صورت بگیرد که تخصصی در این حوزه ندارند.

متاسفانه امکان به وجود آمدن این نقیصه در بیشتر موبایل های جدید انتظار می رود. از همین رو، توصیه اساتید آموزشگاه تعمیرات موبایل شیراز و وبسایت تکنیک نوین ، این است، هرگز گوشی موبایل خود را به دست کسانی که اطلاعات کافی در زمینه تعمیر موبایل ندارند، نسپارید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *