سرور اختصاصی ایران + ۱۰ ویژگی منحصر بفرد آن

سرور اختصاصی ایران + ۱۰ ویژگی منحصر بفرد آن
  • 1402/6/25
  • گویا آی تی
  • 1

سرور اختصاصی چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟ چه کسانی و در چه زمانی باید از سرور اختصاصی استفاده کنند؟ کاربردهای اساسی یک سرور اختصاصی چیست؟ چه تفاوتی با سرور مجازی دارد؟ در این مقاله ما سعی داریم پاسخ تمامی این سوالات را بررسی و بیان کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا متوجه شوید چرا سرور اختصاصی و مخصوصا سرور اختصاصی ایران در چندین سال گذشته بیشترین تقاضا را داشته است؟ همچنین در انتهای مقاله تصمیم داریم یک راهکار خوب برای یافتن بهترین ارائه دهنده سرور اختصاصی ایران پیدا کنیم.

سرور اختصاصی در واقع یک سرور یا به عبارتی یک کامپیوتر فیزیکی است که تمامی منابع سخت افزاری آن به شما تعلق دارد. مهمترین نکته یک سرور اختصاصی ایران این است که علاوه بر منابع سخت افزاری قدرتمند فیزیکی، اینترنت این سرور با فیبر نوری بین المللی تجهیز شده و دارای سرعت ۱۰٫۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است. این سرعت اینترنت یعنی دسترسی به بالاترین سرعت اینترنت در کشور.

در واقع سرور اختصاصی بالاترین سطح کیفیت و قدرتی است که در بین سرویس ها و محصولات مختلف از فضای یک سرور به شما می تواند تعلق بگیرد. این برتری از نظر کیفیت و امکانات باعث شده که کاربرد سرور اختصاصی کمی نسبت به سایر محصولات متفاوت تر باشد.

اگر یک کسب و کار اینترنتی و آنلاین دارید و نیاز دارید که از یک بستر شبکه برای ذخیره سازی، اجرای برنامه، برقراری ارتباط امن و یا راه اندازی سایت خود استفاده کنید،سرور اختصاصی بالاترین سطح کیفیت سرویسی در نظر گرفت که شما می توانید برای ارتقای کسب و کار خود از آن استفاده کنید.

سرور اختصاصی قابلیت نصب هر نوع سیستم عامل و کنترل پنلی را دارد. در ادامه به کاربردهای اساسی یک سرور اختصاصی می پردازیم.

کاربرد سرور اختصاصی ایران

۱۰ کاربرد مفید سرور اختصاصی ایران

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کاربردهای سرور اختصاصی بسیار متنوع و متفاوت از هم هستند. حال بیایید با هم این کاربردهای مهم و اساسی را بررسی کنیم و ببینیم واقعا یک سرور اختصاصی چه ویژگی دارد و آیا سرور اختصاصی ایران برای ما پر کاربردتر و مفید تر است یا سرور اختصاصی لوکیشن های خارج.

۱ـ جهت میزبانی سایت ها :

محبوب ترین کاربرد یک سرور اختصاصی برای میزبانی سایت می باشد. اما آیا برای راه اندازی هر سایت نیاز به سرور اختصاصی می باشد؟ خیر در ابتدای کار نیاز به سرور اختصاصی نمی باشد و شما با داشتن یک فضای میزبانی اشتراکی چه هاست و چه سرور مجازی می توانید سایت خود را راه اندازی کنید اما ممکن است پس از سپری شدن مدتی از زمان بارگذاری وب سایت خود  بر روی یک سرویس اشتراکی ، با کندی سرعت نمایش مواجه شوید. یا از طرفی دیگر با توجه به خزش صفحات سایت (Crawl) توسط موتورهای جستجو ترافیک بالایی به سرور میزبان وارد شود، اما قطعی‌های مکرری بر روی سایت مشاهده نمایید.در این زمان است که شما به دلیل حجم بالای بازدید سایت به یک سرور اختصاصی نیاز دارید. در dedicated server یا سرور به صورت اختصاصی منابع به‌ صورت کاملا اختصاصی در اختیار وب سایت شما خواهد بود. هیچ‌ کدام از امکانات سرور به‌ صورت مشترک با کاربر یا سایت دیگری نخواهد بود. در سرورهای اختصاصی هیچ‌‌گونه محدودیتی در استفاده از منابع برای کاربر وجود ندارد و کاربر تا جاییکه سخت‌افزار سرور توان و قدرت پردازش داشته باشد، از آن استفاده خواهد کرد.

۲ ـ راه اندازی سرور هاستینگ :

یکی از کاربردهای سرور اختصاصی ایجاد یک کنترل پنل جهت میزیانی و ایجاد هاست ها و نمایندگی هاست و میزبانی سایت های پربازدید را انجام داد. اینکار ممکن است هزینه بر باشد اما می توانید هر آنچه ایده و استراتژی کاری دارید بر روی آن پیاده کنید

و دست شما برای مدیریت تعرفه و همینطور تغییر سرویس ها باز خواهد بود و می توانید آنگونه که استراتژی کاری خود را تعیین کرده اید به فروش هاست ها و نمایندگی های خود اقدام کنید.

۳ ـ راه اندازی سرور بک آپ و دانلود :

برای صاحبان یک وب سایت پربازدید تهیه یک نسخه پشتیبان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که سرور اختصاصی را می توان به عنوان یک مکان ایده آل به حساب آورد.همچنین از سرور اختصاصی می توان به عنوان دانلود سرور نیز استفاده کرد.

۴ ـ استفاده به عنوان گیم سرور :

اگر یک بازیکن یا گیمر حرفه ای باشید یا بخواهید بازی جدید بسازید، و یا حتی فقط قصد بازی کردن با دوستانتان را داشته باشید، می توانید از یک سرور اختصاصی برای میزبانی یک بازی چندنفره یا multiplayer استفاده کنید. شما می توانید یک سرور اختصاصی ایران را به عنوان سرور اصلی قرار داده و سایر دوستان تان با وصل شدن به آن با کمترین پینگ با یکدیگر بازی کنید. مهمترین دلیل و ویژگی که سرور اختصاصی را برای راه‌اندازی گیم سرور مناسب می‌کند، پهنای باند زیاد آن است.

۵ ـ راه اندازی سرور VPN :

سرور اختصاصی ایران برای راه اندازی وی پی ان بسیار مناسب است. افرادی که خارج از کشور ایران هستند و نیاز به آی پی کشور ایران دارند ، به دلیل محدودیت هایی که سایت های ایرانی بر روی دسترسی شان قرار داده اند میتوانند از سرور مجازی ایران استفاده کنند. داشتن یک سرور مجازی ایران دقیقا مانند حضور در کشور ایران و استفاده از اینترنت ایران برای دسترسی به وب سایت های بانک ها و صرافی ها و وب سایت های مالی یا ثبت نام برای موارد خاص است .

شما با داشتن یک vpn ایران میتوانید پینگ خود را در داخل کشور کاهش بدهید .
آیا فکر میکنید شرکت های اینترنت در کشور ایران محدودیتی روی اینترنت شما نمی گذارند ؟
علاوه بر اینکه فیلترینگ در داخل کشور ایران وجود دارد
برخی محدودیت های سرعتی توسط اپراتور ها بر روی برخی از وب سایت ها نیز محدودیت سرعت می گذارند که میتوانید محدودیت های اپراتور خود را به سادگی با یک VPS ایران یا سرور اختصاصی ایران دور بزنید .

۶ ـ نصب مجازی ساز و ساخت سرور مجازی :

از سرور اختصاصی می توانید کسب درآمد زیادی داشته باشید. به عنوان مثال با نصب یک مجازی ساز بر روی سرور اختصاصی و تقسیم منابع آن به سرورهای زیاد می توانید جداگانه هر سرور را بفروش برسانید. با اینکار امکان نصب سیستم عامل های مختلف بر روی هر کدام از این سرورهای مجازی وجود دارد. با فروش هر کدام از این سرورها در آمد خوبی خواهید داشت.

۷ ـ استفاده به عنوان DVR :

DVR برای ذخیره‌سازی تصویرها و فیلم‌های دوربین مداربسته کاربرد دارد و با استفاده از سرور اختصاصی ایران، می‌توان آن را راه‌اندازی کرد. در DVR های فیزیکی  ممکن است اطلاعات ذخیره شده بر روی آن از بین برود اما با کمک سرور اختصاصی، می‌توانید بدون نیاز به تهیه دستگاه DVR و فضای ذخیره‌سازی آن، فیلم‌های دوربین مداربسته خود را در مکانی امن ذخیره کنید. با استفاده از این روش، محل ذخیره فیلم‌ها از دوربین مداربسته دورتر است؛ ازاین‌رو، احتمال دزدیده‌شدن آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. نکته دیگر اینکه سرورهای اختصاصی ایران از ترافیک داخلی استفاده می‌کنند و در آن‌ها از مصرف زیاد اینترنت خبری نیست.

۸ ـ راه اندازی VoIP (پروتکل صدا از طریق اینترنت):

پروتکل VoIP یا صدا از طریق اینترنت، امکان ارسال صدا از طریق اینترنت را فراهم می کند.  در واقع تکنولوژی ای است که شما به جای استفاده از یک بستر تلفن مخابراتی با امکانات محدود و با پرداخت هزینه به مخابرات و اپراتور های ارائه دهنده خدمات، با استفاده از بستر اینترنت صدا را از طریق IP منتقل می کنید. انجام این کار مزایای بسیاری دارد، از جمله داشتن کنترل بیشتر و مکالمات با کیفیت بهتر. آموزش های زیادی در سطح اینترنت برای راه اندازی و استفاده از VoIP بر روی سرور اختصاصی  وجود دارد و شما در کمترین زمان ممکن می توانید آن را راه اندازی و اجرا کنید.

۹ ـ جهت راه اندازی پروژه های برنامه نویسان :

بسیاری از برنامه نویسان برنامه هایی می نویسند که برای تست و آزمایش آن نیاز به منابع بالا دارند و تهیه کامپیوترهایی با این منابع بسیار پر هزینه است، در نتیجه کاربران برنامه نویس می توانند با تهیه یک سرور اختصاصی برنامه های خود را بر روی سرور اجرا کنند.

۱۰ ـ جهت خرید و فروش سهم ها در بازار بورس :

سرور اختصاصی ایران به دلیل پورت اینترنت اختصاصی ۱۰ گیگ و همچنین به دلیل تجهیز شدن اینترنت آن با فیبر نوری بین الملل و سخت افزار پرقدرت آن برای خرید و فروش سهم های پرطرفدار بسیار مناسب می باشد.

کاربردهایی که بیان شد کاربردهای سرور اختصاصی می باشد، اما سرور اختصاصی ایران مزیت های زیادی نسبت به سرور اختصاصی لوکیشن های  خارج دارد. در زیر به مزیت های سرور اختصاصی ایران اشاره ای داریم.

مزیت سرور اختصاصی ایران نسبت به سرور اختصاصی خارج

استفاده از سرور اختصاصی ایران به دلیل نزدیکی و کم بودن مسافت تاثیر زیادی بر روی دسترسی به اطلاعات و بارگزاری آن دارد، و همچنین سرعت لود سایت را به میزان زیادی بالا می برد . این به دلیل کم بودن پینگ و مسافت می باشد. ددر صورتی که مخاطبین سایت شما داخل کشور باشند این مزیت به حساب می آید.

دومین مزیت سرور اختصاصی ایران به صرفه بودن از نظر مصرف ترافیک می باشد. در این صورت ترافیک کمتری برای آپلود فایل ها و باز کردن صفحات از شما گرفته خواهد شد. حتی اگر از فایل های بزرگ و یا CMS های گرافیکی مانند وردپرس استفاده کنید.

از نظر امنیت سرور اختصاصی ایران با توجه به اینکه تمام زیرساخت‌های این سرورها داخلی هستند، امنیت بیشتری نسبت به سرور اختصاصی خارج دارند. اگر حریم خصوصی وب‌سایت برایتان مهم است، سرور اختصاصی ایران پیشنهاد ماست.

بطور کلی سرور اختصاصی ایران مزایای زیادی مانند  افزایش سرعت، سازگاری با درگاه های پرداخت ، عدم قطعی، ترافیک ارزان در استفاده از آن، پهنای باند بالا و موارد دیگری را  نسبت به سرور اختصاصی خارج دارد. که این باعث بهبود کیفیت سایت شما و افزایش کاربران سایت خواهد شد.

تفاوت سرور اختصاصی و سرور مجازی

سرور مجازی یک بخشی از یک سرور اختصاصی می باشد و از نظر هزینه بسیار به صرفه تر از سرور اختصاصی می باشد. در سرور اختصاصی به کمک مجازی ساز منابع تقسیم می شوند و هر کدام به یک کاربر اختصاص داده می شود. منابع سرور مجازی نیز اشتراکی نمی باشد اما به نسبت سرور اختصاصی بسیار محدود است.

در سرور اختصاصی شما کنترل کامل بر سخت افزارهای سرور فیزیکی خود دارید اما در سرور مجازی اینطور نیست، اما منابع در سرور مجازی نیز اختصاصی می باشند.

بطور کلی زمانی که کسب و کار شما کمی پیشرفت داشته است و فضاهای میزبانی اشتراکی برای شما مناسب نیست و همچنین سرور اختصاصی هنوز برای شما صرفه اقتصادی ندارد می توانید از سرور مجازی استفاده کنید زیرا سرور مجازی همان کیفیت و کاربرد سرور اختصاصی را دارد. بطور کلی برای کارهای خاص و کسب و کارهای بزرگ که به منابع قوی و امنیت بسیار بالا نیاز می باشد بهتر است از سرور اختصاصی استفاده کنید.

سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران وب داده

سرور اختصاصی ایران در بسیار از شرکت های هاستینگ قابل خریداری می باشند ، اما سرور اختصاصی ایران را از شرکت وب داده تهیه کنید زیرا  با برترین سخت افزار های روز بازار ، به کاربران ارائه می شود. جدا از کیفیت عالی سخت افزار سرور های اختصاصی وب داده از برترین دیتاسنترهای استاندارد ایران با ترافیک یک به یک  و هزینه پهنای باند وهزینه ترافیک کمترارائه می شوند. امکان فعال سازی پورت ۱۰ گیگ ، پورت ۲۵ گیگ برروی سرور اختصاصی ایران وب داده وجود دارد.

آپتایم سرور اختصاصی ایران وب داده بسیار بالا ست . سرور اختصاصی ایران وب داده مستقیم از دیتا سنتر زیرساخت ایران بدون واسطه ارائه می شود. و شما در صورت درخواست امکان دسترسی فیزیکی به سرور خود خواهید داشت.

نکته اساسی دیگر که به عنوان بزرگترین مزیت سرور اختصاصی ایران وب داده  می توان به حساب آورد کنترل پنل مدیریت سرور اختصاصی می باشد. بر روی هر سرور اختصاصی ایران وب داده امکان ارائه آی پی تا ۲۵۶ عدد وجود دارد. در انتها مهمترین ویژگی و امتیاز اصلی سرورهای اختصاصی ایران وب داده سخت افزارهای بروز و جدید و آپدیت شده می باشد. وب داده به هیچ عنوان از سخت افزار کارکرده و قدیمی بر روی سرور اختصاصی ایران خود استفاده نمی کند.

در صورتی که تصمیم به تهیه سرور اختصاصی ایران دارید، پیشنهاد ما صد در صد انتخاب سرور اختصاصی ایران وب داده می باشد.

همچنین وب داده سرور مجازی ایران با پورت ۱۰ گیگ نیزارائه می کند که کیفیت یک سرور اختصاصی را دارد وبرای اکثر موارد ذکر شده بالا می توانید استفاده کنید. مزیت سرور مجازی ایران هزینه مناسب و ارائه ترافیک اضافی به میزان دلخواه کاربر می باشد. همچنین شما می توانید از سرور مجازی هلند و سرور مجازی فنلاند وب داده جهت داشتن آی پی خارج از کشور برای ترید و سایت هایی که آی پی ایران را محدود کرده اند استفاده نمایید.

جهت مشاوره و هرگونه سوال در مورد سرور مجازی ایران و سرور اختصاصی ایران وب داده می توانید با مشاورین و تیم وب داده با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۳۰۰۲۱۰ تماس حاصل فرمایید و پاسخ سوالات خود را بطور کامل دریافت نمایید.

وب سایت شرکت وب داده :

https://webdade.com/

سفارش سرور اختصاصی ایران :

https://webdade.com/iran-dedicated-server

سفارش سرور مجازی ایران :

https://webdade.com/iran-vps-server

 

سلب مسئولیت رپورتاژ:

این مقاله به عنوان رپورتاژ آگهی تبلیغاتی در وبسایت گویا آی تی منتشر شده و وبسایت گویا آی تی در مورد تایید یا رد صحت محتوای آن مسئولیتی ندارد

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *