مزایای خرید قسطی موبایل چیست؟

مزایای خرید قسطی موبایل چیست؟
  • 1402/8/11
  • گویا آی تی
  • 0

آیا تا به حال در مورد خرید یک موبایل با قیمت بالا بر سر دوراهی قرار گرفته‌اید؟ تصمیم بین خرید موبایل قسطی یا پرداخت نقدی، همیشه می‌تواند دشوار باشد.

از یک سو، پرداخت نقدی ممکن است به شما احساس امنیت مالی و رضایت بدهد؛ اما، از سوی دیگر، پرداخت اقساطی می‌تواند روش قابل مدیریت‌تری را برای پرداخت در طول زمان ارائه دهد.

اگر از بودجه کافی برای خرید تلفن همراه جدید برخوردار نیستید، می‌توانید نسبت به دریافت وام فوری به‌عنوان راهی جهت تامین بودجه اقدام نمایید. پرداخت اقساطی، امکان خرید گوشی هوشمند جدید را برای شما فراهم آورده و پرداخت هزینه آن را طی اقساط ماهیانه، بسیار قابل کنترل‌تر می‌کند.

برخی از ارائه دهندگان وام، مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت در هنگام خرید طلب کرده و برخی دیگر نیز امکان دریافت وام بدون نیاز به پیش‌پرداخت را مهیا می‌سازند.

ناگفته نماند که پیش از دریافت وام، شما باید مراحل اعتبارسنجی را پشت سر بگذارید؛ زیرا، ارائه‌دهنده وام می‌خواهد اطمینان حاصل کند که توان بازپرداخت اقساط وامی که دریافت نموده‌اید را دارید.

در این مقاله، برخی مزایای خرید قسطی موبایل را بررسی خواهیم کرد تا به‌این‌ترتیب، به شما کمک کرده باشیم تا بتوانید تصمیمی آگاهانه و همسو با اهداف و نیازهای مالی خود بگیرید.

سازوکار طرح‌های خرید اقساطی گوشی هوشمند

وام‌های خرید اقساطی، طرح‌های پرداختی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به جای پرداخت کل هزینه در هنگام خرید یک تلفن همراه جدید، بتوانید مبلغ آن را طی مدت طولانی‌تری به‌صورت ماهیانه بپردازید.

امروزه، سایت‌های زیادی وجود دارند که امکان خرید موبایل قسطی را مهیا ساخته‌اند. اغلب این سایت‌ها، وام اعتباری برای خرید تلفن همراه را بدون نیاز به پیش‌پرداخت و معرفی ضامن در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌دهند؛ اما، توجه داشته باشید که لازمه بهره‌مندی از خدمات و مزایای خرید اقساطی، با موفقیت پشت سر گذاشتن مراحل اعتبارسنجی است.

مهم‌ترین مزایای خرید قسطی موبایل

پلتفرم‌های ارائه‌دهنده وام خرید اعتباری، به شما امکان می‌دهند تا بدون نیاز به پیش‌پرداخت بتوانید تلفن همراه مدنظر خود را به‌صورت اقساطی تهیه نمایید؛ برای مثال، شما امکان خرید قسطی از دیجی شهر با بازپرداخت ۶۰ماهه را خواهید داشت.

پرداخت اقساطی می‌تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود؛ زیرا، سایت‌هایی مانند دیجی شهر، نرخ بهره بسیار کمی دریافت می‌کنند. به‌طورکلی، خرید تلفن همراه با پرداخت اقساطی، مزایای متعددی دارد که از جمله آن‌ها عبارتند از:

مقرون‌به‌صرفه بودن

شاید بارزترین مزیت تهیه تلفن همراه با پرداخت اقساطی، این باشد که خرید مقرون‌به‌صرفه‌تری را تجربه خواهید کرد؛ چرا که شما می‌توانید به‌جای تسویه مبلغ کامل گوشی در هنگام خرید، هزینه آن را طی چند ماه یا چند سال، پرداخت نموده و به‌این‌ترتیب، بودجه خود را بهتر مدیریت کنید.

درواقع، طرح‌های خرید اقساطی به شما این امکان را می‌دهند تا از خرج کردن مقدار زیادی پول در قبال تهیه یک گوشی هوشمند، خودداری نموده و درعوض، هزینه آن را تقسیم‌بندی کرده و طی زمان طولانی‌تری بپردازید.

مدل‌های متنوع

خرید موبایل قسطی ، این امکان را به مشتریان می‌دهد تا از میان طیف متنوع‌تری از تلفن‌های همراه دست به انتخاب زده و خرید بهتری داشته باشند؛ به‌این‌ترتیب، شما قادر به خرید گوشی‌هایی مجهزبه پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز دنیا خواهید بود.

گزینه‌های پرداخت انعطاف‌پذیر

پرداخت‌ اقساطی، اغلب، شیوه پرداختی متناسب با شرایط مالی شما پیشنهاد داده و قادر خواهید بود تا مواردی مانند طول مدت بازپرداخت یا مبلغ اقساط ماهیانه را متناسب با توان مالی و شرایط اقتصادی خود برگزینید. این می‌تواند به متقاضیان دریافت وام کمک کند تا برنامه بازپرداخت خود را با توجه به میزان درآمد و وضعیت مالی خود تنظیم کنند.

بدون‌بهره یا نرخ بهره کم

در برخی از طرح‌های خرید موبایل قسطی ، ممکن است مبلغی به‌عنوان سود دریافت نشود. برخی دیگر نیز ممکن است نرخ‌ بهره پایینی ارائه دهند که باز هم در مقایسه با خرید نقدی، گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تری است.

بدون نیاز به ضامن

شما امکان خرید قسطی از دیجی شهر بدون‌نیاز به معرفی ضامن را خواهید داشت. تنها لازم است یک برگ چک صیادی را به‌عنوان ضمانت ارائه دهید؛ حتی، اگر چک نیز در اختیار ندارید، می‌توانید نسبت به ارائه گواهی کسر از حقوق به‌عنوان تضمینی برای پرداخت به‌موقع اقساط، اقدام نمایید.

کسب اعتبار

یکی دیگر از مزایای خرید اقساطی تلفن همراه، کسب اعتبار است. اگرچه ممکن است برای دریافت وام ۲۰۰میلیون‌تومانی از دیجی شهر، واجد شرایط نباشید؛ اما، می‌توانید با پرداخت به‌موقع اقساط وامی که برای خرید گوشی خود دریافت کرده‌اید، اعتبار کسب کنید.

جمع‌بندی

به‌طورکلی، خرید موبایل قسطی می‌تواند یکی از اقتصادی‌ترین راه‌حل‌های موجود برای مشتریانی که می‌خواهند هزینه خرید گوشی خود را طی زمان طولانی‌تری پرداخت کرده و درعین‌حال، از جدیدترین تکنولوژی‌ها نیز بهره‌مند شوند، باشد.

خرید قسطی از دیجی شهر در مقایسه با سایر اشکال اعتبار یا وام، گزینه‌های پرداخت انعطاف‌پذیرتری پیش روی شما قرار داده و تجربه خرید مقرون‌به‌صرفه‌ای را ارائه می‌دهد؛ با این حال، بررسی دقیق شرایط و ضوابط طرح‌های پرداخت اقساطی برای اطمینان از این که متناسب با وضعیت مالی شما باشد، بسیار مهم است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *