به روز رسانی خودکار اینستاگرام از چه طریق انجام می شود؟

به روز رسانی خودکار اینستاگرام از چه طریق انجام می شود؟
 • 1402/8/17
 • گویا آی تی
 • 0

برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف را باید هر از گاهی به روز رسانی کرد. با این روش، قابلیت های جدید و جذابی در اختیار کاربر قرار داده می شود. این در حالیست که استفاده نکردن از نسخه به روز شده برنامه، می تواند موجب اختلال در عملکرد آن می شود.

به طور کلی، افراد متناسب با نیاز خود از برنامه های مختلفی در تلفن همراه خود استفاده می کنند. بررسی هر یک از این برنامه ها و به روز کردن یک به یک آنها فرایندی زمان بر است. ضمن اینکه این روزها افراد مشغله فراوانی داشته و زمان کافی برای آپدیت کردن اپلیکیشن ها ندارند. در چنین شرایطی به روز رسانی خودکار شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام موضوعی است که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده است.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه به روز رسانی خودکار اینستاگرام آشنا کنیم. اگر علاقمند به شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام هستید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

به روز رسانی خودکار به چه معناست؟

تا کنون برنامه ای طراحی و تولید نشده است که به صورت کامل بی نقص باشد. طراحان و برنامه سازان، متناسب با بازخورد دریافتی از کاربران، به مرور نقص ها و ایرادات برنامه ها را رفع می کنند. به همین دلیل هر از گاهی نسخه به روز شده از اپلیکیشن را از طریق فروشگاه های مجازی در اختیار کاربران قرار می دهند. این در حالیست که بسیاری از کاربران به دلیل مشغله های زندگی، فرصت آپدیت کردن برنامه های موبایل را به صورت دستی ندارند.

در چنین شرایطی بهترین گزینه استفاده از قابلیت به روز رسانی خودکار است.  به کمک این گزینه، دیگر نیازی نیست که کاربر به صورت دستی اپلیکیشن را آپیدت کند. فقط کافی است با روش به روز کردن خودکار آن آشنا باشد. در این صورت با فشار دادن یک دکمه و در زمانی کوتاه به روز رسانی انجام می شود.

آپدیت خودکار برنامه

منظور از  به روز رسانی خودکار اینستاگرام چیست؟

با توجه به استقبالی که در سال های اخیر افراد از اینستاگرام دارند، طراحان آن در تلاش هستند تا هر روز قابلیت های جدیدی به این برنامه اضافه شود. ضمن اینکه باگ ها و ایرادات قبلی را رفع کرده و نسخه بهتر و جدیدتری از برنامه را ارائه می کنند. یکی از جدیدترین قابلیت ها به روز شدن خودکار آن است.

در نظر داشته باشید که به روز رسانی اینستاگرام به دو روش انجام می شود. در این بخش به هر دو روش اشاره می کنیم.

در روش اول، به صورت دستی و از طریق فروشگاه های گوگل پلی و اپ استور انجام می شود.

فقط کافی است متناسب با نوع سیستم عامل تلفن همراه خود وارد یکی از برنامه های گوگل پلی یا اپ استور شوید. در ادامه:

 • بر روی پروفایل خود، در سمت راست صفحه ضربه بزنید. لیستی از برنامه های موجود در تلفن همراه، نمایش داده می شود. در کنار نام هر یک از برنامه ها گزینه آپدیت قرار دارد.
 • اگر اینستاگرام را در میان برنامه هایی که منتظر به روز رسانی هستند، دیدید بر روی گزینه آپدیت ضربه بزنید. آپدیت خودکار اینستاگرام از این طریق انجام می شود.

در روش دوم، از طریق بخش تنظیمات پلتفرم برنامه، به روز رسانی خودکار اینستاگرام انجام می شود. در این روش:

 • بر روی تصویر پروفایل خود در سمت راست و پائین صفحه ضربه بزنید.
 • در سمت راست و بالای صفحه گزینه سه خط را انتخاب کرده و گزینه Setting and privacy را انتخاب کنید.
 • در میان گزینه ها، About را انتخاب کرده و سپس بر روی App update ضربه بزنید.
 • و در پایان دکمه Auto-upadate Instagram را فعال کنید.

به روز رسانی اینستاگرام

در صورتی که گزینه به روز رسانی در بخش تنظیمات اینستاگرام نمایش داده نمی شود، باید تنظیمات تلفن همراه خود را تغییر دهید. در این شرایط:

 • وارد بخش تنظیمات موبایل شده و گزینه Application Manager یا Apps را انتخاب کنید.
 • سپس بر روی گزینه Meta App Installer ضربه بزنید.
 • و در پایان برای فعال کردن گزینه به روز رسانی خودکار اینستاگرام، Enable را انتخاب کنید.

بعد از اینکه تنظیمات گوشی خود را تغییر دادید، وارد صفحه اینستاگرام شده و به روز رسانی خودکار را فعال کنید.

چگونه می توان به روز رسانی خودکار اینستاگرام در آیفون را انجام داد؟

روش به روز رسانی خودکار پلتفرم اینستاگرام در آیفون تفاوتی با اندروید ندارد. فقط اینکه باید وارد تنظیمات تلفن همراه آیفون شده و تنظیمات اولیه را انجام دهید. برای شروع، وارد بخش تنظیمات آیفون شوید. در میان برنامه های نمایش داده شده App Store را انتخاب کنید. نوار کنار اپ استور را در حالت سبز رنگ قرار دهید. با فعال کردن این دکمه نسخه های جدید برنامه بر صورت خودکار بر روی تلفن همراه نصب می شود.

به روز رسانی خودکار اینستاگرام

استفاده از قابلیت به روز رسانی خودکار اینستاگرام چه معایب و مزایایی دارد؟

علیرغم مزیت هایی که استفاده از نسخه به روز شده اینستاگرام دارد، معایبی را هم می توان برای آن در نظر گرفت. در بخش های قبل اشاره کردیم که با هر بار آپدیت برنامه، امکانات جدید و جذاب تری به آن اصافه می شود. امکاناتی که نیاز کاربر را تامین کرده و ایرادات نسخه های قبلی را هم رفع می کند. در کنار مزیت هایی که این روش دارد، می تواند معایبی هم داشته باشد.

به عنوان مثال، نسخه های قدیمی سیستم عامل تلفن همراه اجازه استفاده از برنامه های به روز شده را نمی دهند. این در حالی است که با هر بار آپدیت، قابلیت ها و امکانات جدیدتر و از نظر گرافیکی سنگین تر به برنامه اضافه می شود. به همین دلیل گوشی های هوشمند قدیمی، قابلیت استفاده از برنامه های آپدیت شده را ندارند. ضمن اینکه با هر بار به روز رسانی تلفن همراه به اصطلاح هنگ می کند. این مسئله می تواند باعث نارضایتی کاربر در استفاده از نسخه جدید برنامه شود.

همچنین با به روز شدن خودکار اینستاگرام، تنظیمات برنامه هم دچار تغییر می شود. در این صورت کاربر مدتی را باید صرف بررسی فضای جدید کند تا بتواند با بخش های مختلف آن آشنا شود.

و به عنوان کلام آخر، به روز رسانی خودکار اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

می توان گفت که آپدیت کردن اینستاگرام به معنای برطرف کردن نواقص و اضافه کردن قابلیت های جدید است. همه این موارد با هدف رفع نیاز کاربران و ارائه خدماتی متناسب با سلیقه آنها انجام می شود. با این روش هر روز به تعداد کاربران افزوده شده و بیشتر مورد توجه عموم قرار می گیرد. فقط کافی است کاربر متناسب با سیستم عامل تلفن همراه خود وارد بخش تنظیمات شده و دکمه آپدیت خودکار را بزند.

ضمن اینکه از طریق به روز رسانی خودکار اینستاگرام، دیگر نیازی نیست که کاربر زمانی را برای آپدیت برنامه اختصاص دهد. مهم تر اینکه، در برخی موارد نداشتن اطلاعات کافی در زمینه به روز رسانی برنامه، می تواند مشکلات نرم افزاری برای تلفن همراه ایجاد کند. به همین دلیل با استفاده از قابلیت آپدیت خودکار، مشکلات این چنینی بروز نخواهد کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *