نورپردازی منازل مسکونی با استفاده از لاین نوری

نورپردازی منازل مسکونی با استفاده از لاین نوری
  • 1402/8/17
  • گویا آی تی
  • 0

لاین نوری ، نوعی LED است که در آن چند LED کوچک در قالب یک ماژول خطی قرار می‌گیرند. این چراغ‌ها برای روشنایی فضاهای داخلی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، به عنوان مثال در اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های بزرگ، فضاهای تجاری و محل‌های عمومی.

لاین نوری علاوه بر کاربرد روشنایی، می‌تواند به عنوان یک المان دکوراتیو برای فضاهای داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع چراغ‌ها معمولاً در اندازه‌ها و طول‌های مختلف تولید می‌شوند و با توجه به نوع و شدت نور مورد نیاز، می‌توان از چراغ‌های خطی با ولتاژ و توان مختلف استفاده کرد.

از دیگر ویژگی‌های لاین نوری می‌توان به عدم خیرگی نور، عدم ایجاد سایه و نورپراکنی یکنواخت در فضاهای داخلی اشاره کرد

لاین نوری در کناف یا چراغ خطی در سقف کاذب

لاین نوری در کناف یک روش روشنایی غیرمستقیم است که در آن نور از طریق شیارهایی در کناف ، به داخل فضای کنافی فرستاده می‌شود. این نور به صورت یکنواخت در فضای پخش می‌شود و باعث ایجاد یک حس فضایی بزرگتر و خلاقیت بیشتر در طراحی داخلی می‌شود.

لاین نوری در اتاق خواب

در اتاق خواب‌ها می‌توانید با استفاده از لاین نوری توکار به صورتی که از روی سقف تا روی دیوار اطراف کشیده شوند علاوه بر جلوه‌ی زیبایی که به اتاق خواب می‌دهد همزمان نور لازم و کافی را برای این فضا تأمین میکند. از لاین نوری در حاشیه تخت خواب میتوان به عنوان نوری دکوراتیو استفاده کرد.

نورپردازی با لاین نوری در آشپزخانه

در آشپزخانه هم می‌توانید با نصب لاین نوری آویز در بالای کانتر و یا حتی سفارشی ساز کردن لاین نوری خود با توجه به نقشه آشپزخانه و ابعاد کانتر یک نورپردازی ساده اما لوکس را برای این فضای مهم طراحی کنید

نورپردازی پله با لاین نوری

یکی از راه حل‌های زیبا برای نورپردازی داخلی ساختمان‌هاست. در این روش، چراغ‌های LED را میتوان روی پله‌ها، زیر پاگردها و یا به صورت توکار در هر پله استفاده کرد و جلوه ای دکوراتیو به فضا بخشید. به شما اجازه می‌دهد تا با طراحی و نورپردازی مناسب، فضای داخلی خود را به صورت شخصی و منحصر به فرد ترکیب کنید.

استفاده از لاین نوری در نشیمن

نورپردازی اتاق نشیمن یا پذیرایی جزو مهم‌ترین بخش‌های نورپردازی منازل است چرا که افراد حاضر در خانه و علاوه بر آن میهمانان، بیشتر اوقات خود را در این فضا سپری کرده و یا بیشترین عبور را از این فضا دارند؛ بنابراین نورپردازی فضای نشمین نباید به هیچ وجه همراه با ایجاد خیرگی و یا آزار چشم باشد. از این جهت چراغ‌های خطی با پخش نور دیفیوز شده، بدون ایجاد خیرگی، هم روشنایی فضا را به طور عمومی تامین کرده و هم جلوه‌ای مدرن و زیبا به فضای شما می‌دهند.

۱- به دلیل حجم نسبتا زیاد لوازم قرار گرفته در اتاق پذیرایی نظیر مبلمان و میز و صندلی و یا در خیلی از مواقع تلویزیون بهتر است لاین نوری به کار گرفته شده در این فضا از نوع توکار باشد، چرا که بدنه چراغ کمتر دیده شده و طرح مینیمال فضا، حسی از آرامش و زیبایی به افراد حاضر منتقل می‌کند.

۲- علاوه بر این سعی کنید در نورپردازی اتاق نشمین به جای ترکیب نور آفتابی و مهتابی، از نور طبیعی استفاده نمایید تا هم نوری یکدست‌تر و زیباتر داشته و هم چشم افراد حاضر در فضا کمتر دچار خستگی شود.

شما می‌توانید برای نورپردازی فضای داخلی خود از لاین نوری اکووات استفاده نمایید.جزییات طراحی و ساخت در این چراغ ها، نور بدون چشمک زدنی که ساطع می‌کند تا هم رنگ واقعی اجسام موجود در اتاق نشمین به درستی نمایانده شده و هم چشم دچار خستگی نشود.

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *