جدید‌ترین روش پرداخت عوارض خروج برای کربلا

جدید‌ترین روش پرداخت عوارض خروج برای کربلا
  • 1402/8/29
  • گویا آی تی
  • 0

اگر قصد دارید خود را برای سفر به کربلا آماده کنید، عوارض خروج یکی از هزینه‌هایی خواهد بود که پیش‌از سفر به خارج از کشور باید آن را پرداخت کنید. یکی از پرترددترین مرزهای ایران و عراق مرز مهران است که در جنوب غربی استان ایلام قرار دارد؛ پس اگر قصد سفر به کربلا را دارید، ابتدا برای خرید بلیط ایلام اقدام کنید. پرداخت عوارض خروج روش‌های متفاوتی دارد و ما در این مطلب از فلای تودی در کنار اطلاعاتی مفید در این زمینه، روش‌های متفاوت و همین‌طور بهترین روش پرداخت عوارض خروج از کشور را برای شما شرح خواهیم داد. مجله گردشگری فلای تودی هرگونه اطلاعاتی را که در زمینه سفر داخلی یا خارجی به آن نیازمند هستید را در اختیار شما قرار خواهد داد. علاوه‌بر این تهیه بلیط، اتاق هتل و بسیاری موارد دیگر را هم می‌توانید در سایت این مجموعه پیگیری کنید.

عوارض خروج از کشور چیست؟

برای سفرهای خارج از کشور هزینه‌ای تحت‌عنوان عوارض خروج از کشور وجود دارد که برای دریافت ارز مسافرتی به رسید آن نیاز خواهید داشت. اگ این هزینه را پرداخت نکنید، پاسپورت شما مهر خروج از کشور نخواهد خورد. عوارض خروج از کشور نوعی مالیات است که بیشتر کشورهای دیگر آن را به‌صورت هزینه‌ای اضافی روی هزینه بلیط دریافت می‌کنند. عوارض خروج هر ساله ممکن است دستخوش تغییراتی شود؛ به همین دلیل، لازم است هر زمان که قصد سفر خارجی داشتید از آخرین تغییرات آن مطلع شوید تا در برنامه‌ریزی سفر خود به مشکل نخورید. این عوارض برای همه افراد یکسان خواهد بود، اما استثناهایی هم در این میان وجود دارد که باید از آن‌ها آگاهی پیدا کنید. مورد اول این است که عوارض خروج با توجه به روش سفرکردن شما اعم از زمینی، دریایی و هوایی متفاوت خواهد بود. در قدم بعدی این‌که سفر خارجی شما از نوع تفریحی است یا زیارتی در هزینه‌ای که باید برای عوارض پرداخت کنید، تاثیر خواهد داشت. استثناهای دیگری اعم از اینکه شما دانشجو، ساکن مناطق مرزی، ورزشکار و … هستید هم در این عوارض موثر خواهند بود.

خرید بلیط ایلام برای سفر به کربلا

سفر کربلا جز سفرهای زیارتی قرار می‌گیرد و برای این سفر علاوه‌بر پرداخت عوارض خروج مشخص شده توسط دولت باید ابتدا بلیط ایلام را تهیه و خود را به مرز مهران برسانید. اکثر افرادی که قصد سفر به کربلا را دارند مرز مهران در استان ایلام را برای عبور از مرز و رفتن به کربلا انتخاب می‌کنند. شما علاوه‌بر آگاهی از هزینه عوارض خروج باید برای رفتن به ایلام هم برنامه‌ریزی کنید. هزینه سفر به کربلا به‌صورت زمینی یا هوایی و با توجه به این‌که سفر چندم شما است را در جدولی به شرح زیر آورده‌ایم:

نوع مرز سفر اول (ریال) سفر دوم (ریال) سفر سوم به بعد (ریال)
مرز زمینی ۱۲۵۰۰۰ ۱۵۰۰۰۰ ۱۵۰۰۰۰
مرز هوایی ۳۷۵۰۰۰ ۴۵۰۰۰۰ ۴۵۰۰۰۰

توجه داشته باشید که اگر قصد دارید در زمان اربعین از مرز زمینی به کربلا بروید، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف خواهید بود. همچنین قابلیت استرداد هم برای عوارض خروج از کشور وجود دارد. نکته مهم دیگری که باید بدانید این است که عوارضی که پرداخت می‌کنید تنها تا پایان آن سال معتبر خواهد بود و اگر به هر دلیلی سفر شما به تعویق افتاد و در زمانی دیگر و در همان سال باز هم قصد سفر داشتید، نیازی نیست که عوارض خروج را دوباره پرداخت کنید.

چه روش‌هایی برای پرداخت عوارض خروج از کشور وجود دارد؟

امروزه با توجه به این‌که همه امور را می‌توانید به‌راحتی به کمک اینترنت و به‌صورت الکترونیکی انجام دهید بهترین و نوین‌ترین روش پرداخت عوارض خروج از کشور هم روش الکترونیکی خواهد بود. البته شما هنوز هم می‌توانید با روش‌های قدیمی و پرداخت حضوری هم عوارض خروج را پرداخت کنید. با توجه به این موارد پرداخت عوارض به‌طور کلی به دو صورت حضوری و اینترنتی قابل پرداخت است. اگر بلیط ایلام را خریداری کرده‌اید و در حال آماده‌شدن برای سفر به کربلا هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا این روش‌ها را به شما معرفی کنیم. روش‌های پرداخت عوارض خروج از کشور اعم از حضوری و مجازی به شرح زیر است:

  • پرداخت از طریق شعب منتخب بانک ملی در سراسر کشور
  • پرداخت عوارض خروج با دستگاه کارت‌خوان سداد
  • پرداخت عوارض با دستگاه ATM موجود در فرودگاه‌ها
  • پرداخت عوارض از طریق سامانه پرداخت الکترونیک سداد
  • پرداخت هزینه عوارض خروج با استفاده از وبسایت بانک ملی
  • پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق اپلیکیشن‌هایی مانند قبضینو، بله، ایوا و …
  • پرداخت هزینه عوارض خروج از کشور به وسیله وبسایت امور مالیاتی کشور

چه مواردی برای پرداخت عوارض خروج از کشور لازم است؟

برای پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور کافیست پس‌از واردکردن اطلاعات شخصی و مشخص‌کردن نوع سفرتان که زیارتی است یا تفریحی، هزینه را پرداخت کنید. برای این منظور به اطلاعات شخصی درخواست‌کننده اعم از نام، نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره تماس و ایمیل فعال و اطلاعات کارت بانکی برای پرداخت هزینه نیاز خواهد بود. زمانی‌که شما عوارض خروج را با نام، نام‌خانوادگی و کد ملی خود پرداخت می‌کنید در سامانه مربوطه ثبت خواهد شد، اما برای اطمینان بیشتر تصویر رسید را در گوشی همراه خود داشته باشید یا آن را چاپ کنید.

تهیه بلیط ایلام از فلای تودی برای سفر به کربلا

سفر به کربلا از آن سفرهای زیارتی است که افراد زیادی در کشور هر ساله چه در زمان اربعین و چه در طول سال قصد آن را می‌کنند. یکی از نکته‌های مهم رفتن به سفرهای خارجی پرداخت عوارض خروج از کشور است. در این مطلب شما را با آن آشنا کردیم تا بدانید که با توجه به روش سفر خود به کربلا و زمانی که قصد سفر دارید عوارض خروج برای شما به چه شکل خواهد بود. برای تهیه بلیط ایلام هم اصلا نگران نباشید. تنها کافی است در سایت فلای تودی زمان مد نظر خود و مبدا را مشخص کنید تا بهترین گزینه‌ها برای سفر به ایلام به شما نمایش داده شوند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *