آموزش حذف اکانت Threads بدون از دست رفتن اینستاگرام

آموزش حذف اکانت Threads بدون از دست رفتن اینستاگرام
  • 1402/10/23
  • زهرا معبودی
  • 0

بسیاری از کاربران اینستاگرام به محض رونمایی از  Threads اینستاگرام  علاقه پیدا کردند تا این سرویس را فعال کنند اما بعد از مدتی متوجه شدند که این امکان جدید اینستاگرام اصلا به کار آن ها نمی آید! یکی از دغدغه کاربران اینستاگرام و آن دسته از کاربرانی که اکانت Threads خود را فعال کرده اند این است که چگونه این اکانت را حذف کنیم به طوری که اکانت اصلی اینستاگرام مان از دست نرود. در ادامه این مطلب به آموزش حذف Threads اینستاگرام می پردازیم.

خوشبختانه شما می توانید به دو روش موفق به حذف Threads اینستاگرام شوید.

  • روش اول: حذف اکانت Threads اینستاگرام
  • روش دوم: غیرفعال کردن Threads اینستاگرام در چند گام

لطفا با ادامه مطلب با گویا آی تی همراه باشید.

 

می توانید حساب Threads را حذف کنید؟

هنگامی که شرکت Meta اقدام به طراحی Threads در جولای ۲۰۲۳ به عنوان رقیب مستقیم توییتر نمود، این شرکت از سیستم حساب اینستاگرام استفاده کرد تا کاربران جدید Threads بتوانند به طور یکپارچه با اعتبار اینستاگرام موجود خود به پلتفرم بپیوندند.

در حالی که این تاکتیک بسیار موفق بود و تنها در پنج روز ۱۰۰ میلیون کاربر را به خود اختصاص داد، اما اینستاگرام و Threads را به نحوی مرتبط کرد که حذف پروفایل Threads منجر به حذف اکانت اینستاگرام می شد. متا پس از شکایات کاربران و واکنش‌های رسانه‌ای، اپلیکیشن Threads را به‌روزرسانی کرد تا به کاربران اجازه دهدبرای همیشه حساب Threads خود را حذف کنند. در این بروز رسانی خوشبختانه آسیبی به اکانت اینستاگرام وارد نمی شود.

بیشتر بیاموزید: آموزش رفتن به اکسپلور اینستاگرام

آموزش حذف اکانت Threads

برای حذف حساب Threads خود، به برنامه اندروید یا آیفون threads یا وب سایت رسمی threads بروید.

در این اپلیکیشن به مسیر Settings > Account بروید.

در قسمت حساب در پایین و سمت چپ به تب profile بروید.

حذف اکانت Threads 

سپس روی منوی همبرگر (دو خط افقی) در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا منوی تنظیمات ظاهر شود.

حذف اکانت Threads 

در صفحه ای که باز می شود از آنجا، به Account > Deactivate or Delete Profile بروید.

حذف اکانت Threads 

با دنبال کردن این مسیر، با دو گزینه روبرو خواهید شد:  Deactivate Your Profile به معنی “غیرفعال کردن نمایه شما” و “Delete Profile به معنی “حذف نمایه”.

با فرض اینکه می خواهید حساب Threads خود را برای همیشه حذف کنید، روی دکمه “Delete Profile “حذف نمایه” که با فونت قرمز مشخص شده است ضربه بزنید.

حذف اکانت Threads 

در مرحله بعد، از شما خواسته می شود رمز عبور اینستاگرام خود را برای اثبات هویت خود وارد کنید.

رمزتان را وارد کرده و سپس روی دکمه «Delete Threads Profile» کلیک کنید تا فرآیند حذف حساب آغاز شود. ا

گر رمز عبور اینستاگرام خود را به خاطر نمی آورید، از بخش مدیریت رمز عبور تلفن خود – Google Password Manager یا iCloud Keychain – برای دریافت آن استفاده کنید. اگر این راه حل برایتان کار نکرد، ممکن است مجبور شوید رمز عبور اینستاگرام خود را بازنشانی یا ریست کنید.

حذف اکانت Threads در اینستاگرام

همچنین می توانید حساب Threads خود را از وب سایت رسمی حذف کنید. برای انجام این کار، از مرورگر تلفن یا رایانه شخصی خود به threads.net مراجعه کنید و مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید.

نحوه غیرفعال کردن موقت حساب Threads

اگر نمی‌خواهید حساب Threads خود را برای همیشه حذف کنید، یک راه دیگر وجود دارد: غیرفعال کردن موقت.

برای غیرفعال کردن حساب Threads خود، برنامه Threads را باز کنید و روی برگه نمایه یا profile ضربه بزنید. سپس روی منوی همبرگر (‌همان دو خط افقی ) در گوشه سمت چپ ضربه بزنید و به مسیر Account > Deactivate or Delete Profile بروید. در صفحه زیر، روی دکمه «Deactivate Profile» ضربه بزنید و سپس با ضربه زدن روی «Deactivate» انتخاب خود را تأیید کنید.

حذف اکانت Threads در اینستاگرام

حساب شما باید اکنون غیرفعال شود و از همه دستگاه‌هایی که از Threads استفاده می‌کنید خارج بشوید. پس از غیرفعال شدن، نمایه و محتوای شما برای هیچکس در پلتفرم قابل مشاهده نخواهد بود. برای فعال سازی مجدد پروفایل Threads خود، کافی است با اطلاعات کاربری اینستاگرام خود وارد شوید. توجه داشته باشید که فقط یک بار در هفته می توانید پروفایل خود را غیرفعال کنید.

اگر در این باره سوالی یا تجربه ای دارید در بخش نظرات بنویسید.

منبع کمکی:

وب سایت howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *