بهترین سن کاشت مو در مردان و زنان چه سنی است؟

بهترین سن کاشت مو در مردان و زنان چه سنی است؟
  • 1402/11/3
  • گویا آی تی
  • 0

بهترین سن کاشت مو برای اشخاصی که با این مشکل روبرو هستند، بسیار حائز اهمیت است‌. ریزش مو را شاید بتوان یک مشکل همگانی دانست که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با آن درگیر هستند و راه‌های مختلف درمانی را به‌کار برده‌اند، اما نتیجه دلخواه را نگرفته‌اند. ریزش مو بعد مدتی طاسی بخش یا کل سر را به دنبال دارد و برای فرد ظاهری ناخوشایند را ایجاد می‌کند که اعتماد به نفس او را در ارتباط با دیگران به ‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این شرایط افراد معمولاً به دنبال راه‌های درمانی برای رفع آن هستند و یکی از این گزینه‌ها که معمولاً در بیشتر افراد نتایج مثبتی را در پی دارد کاشت مو است.

سوالی که ذهن بیشتر افراد را درگیر خود می‌کند این است که آیا این راه‌حل برای من مناسب است؟ سن کاشت مو چقدر است ؟ آیا محدودیتی در این زمینه وجود دارد یا نه؟ برای این سؤال هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، عوامل متعددی وجود دارد که می‌توانند در تعیین سن کاشت مو در هر فردی تاثیرگذار باشند. موفقیت در کاشت مو به عوامل بسیاری بستگی دارد که فرد قبل از اقدام به کاشت باید آن‌ها را بررسی کند.

سلامت کلی شخص و شیوه زندگی که دنبال می‌کند تأثیر زیادی در این موضوع دارد. اگر فردی که اقدام به کاشت مو کرده است از لحاظ جسمی فردی سالم باشد و رژیم غذایی و سبک زندگی مناسبی را دنبال کرده باشد معمولاً نتایج بهتری از کاشت مو می‌گیرد و گزینه مناسبی برای کاشت است. اما اگر این فرد در زندگی روزمره خود الگوهای غلط غذایی را دنبال کند و از سیگار و مشروبات الکلی به ‌صورت افراطی استفاده کرده باشه، نتایج کاشت مو تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ما این روش را برای همه افرادی که از ریزش موی خود خسته شده‌اند و به دنبال راه‌حل قطعی برای حل مشکل هستند پیشنهاد می‌کنیم و محدودیت چندانی در سن کاشت مو وجود ندارد.

بهترین سن برای کاشت مو آقایان چقدر است؟

با بررسی‌هایی که در زمینه سن کاشت مو در آقایان انجام‌ شده، مشخص می‌شود که آقایان در سنین ۲۰ تا ۲۱ سالگی با ریزش مو شدیدی مواجه می‌شوند و این به دلیل نازک شدن تارهای مو است. معمولاً شروع ریزش از سن ۱۷ سالگی اتفاق می‌افتد و در این سن به اوج خود می‌رسد؛ بنابراین این موضوع تخمین درست سن کاشت مو در افراد مختلف را تحت تأثیر قرار می‌دهد. البته این ‌یک موضوع شخصی است و الگوی ریزش در هر فردی با دیگری دارای تفاوت‌هایی است. معمولاً سنین بین ۱۷ تا ۲۴ سال سن مناسبی برای کاشت مو نیست؛ زیرا هنوز الگوی ریزش مو به‌طور کامل تثبیت نشده است و فرد ممکن است حتی بعد از کاشت مو نیز ریزش‌هایی را تجربه کند. بر اساس نظرات کارشناسانی که در این حوزه فعالیت دارند بهترین سن کاشت مو ۲۵ سال و تا ۷۵ سال تخمین زده می‌شود . افرادی که در ۴۰ سالگی ریزش مو را تجربه کرده‌اند، بهترین افراد برای انجام این جراحی هستند .با این ‌حال، سن تنها عامل تعیین ‌کننده‌ نیست. جراح شما الگوی ریزش مو، اندازه قسمت طاسی، کیفیت مو در ناحیه اهداکننده و غیره را در نظر می‌گیرد و بعد از آن اقدام به کاشت مو برای شما می‌کند.

حداقل سن کاشت مو چقدر است؟

بر اساس آخرین یافته‌های علمی شاید بهترین سن کاشت مو ۲۵ سال به بالا باشد. البته ریزش مو می‌تواند برای هر فردی که آن را تجربه می‌کند بسیار ویرانگر باشد و تمام زندگی فردی و اجتماعی او را تحت تاثیر قرار دهد. این موضوع می‌تواند در هر فردی بدون توجه به جنسیت ایجاد شود. فردی که ریزش پوست سر را تجربه می‌کند ابتدا باید علت آن را پیدا کند. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث بروز ریزش مو و طاسی در افراد شود. مهم‌ترین این عوامل می‌تواند شامل ژنتیک، تغییرات هورمونی، الگوهای رژیم غذایی و استرس‌هایی باشد که هر شخص در زندگی آن‌ها را تجربه می‌کند. معمولاً ریزش‌هایی که در سنین پایین و به‌خصوص در ابتدای بیست ‌سالگی اتفاق می‌افتد بیشتر تحت تاثیر ژنتیک است. برای افرادی که در سن ۲۱ سالگی نیز قرار دارند می‌توان به شکل محدودی برای ریزش‌های سکه‌ای یا بخش کوچکی از سر کاشت را انجام داد.

حداکثر سن کاشت مو چقدر است؟

معمولاً محدودیتی در سن کاشت مو وجود ندارد. تا سن ۷۵ سالگی امکان کاشت مو برای هر فردی فراهم است؛ زیرا در برخی از موارد دیده شده است که ریزش مو از سنین بالای ۵۰ سال اتفاق افتاده است. ممکن است برخی از این افراد ریزش مو را به‌عنوان واقعیتی در زندگی خود بپذیرند و برخی دیگر نیز برای کسب اعتماد به نفس بیشتر اقدام به کاشت مو کنند. افرادی که معمولاً در این سن اقدام به کاشت مو می‌کنند معمولاً برای خلاص شدن از طاسی سر است و انتظاری که یک جوان ۲۵ ساله از کاشت را دارد، نیست. کاشت مو ظاهری مطلوب‌تر و دلخواه‌تر برای این افراد فراهم می‌کند.

کاشت مو از چه سنی آغاز می‌شود؟

در حالی که سن خاصی برای کاشت مو وجود ندارد ولی اکثر کلینیک‌های کاشت مو، به افرادی که در سنین زیر ۲۱ سال قرار دارند، این روش را توصیه نمی‌کنند. البته در مواردی که ریزش مو دائمی است و پیش‌رونده نیست، مانند اسکار و نواحی مادرزادی آلوپسی، می‌توان این روش را برای افراد زیر ۲۱ سال انجام داد. در حالت کلی می‌توان شروع سن کاشت مو را از سن ۲۵ سال در نظر گرفت.

اگر به دنبال راه‌حل دائمی برای بهبود طاسی هستید، کاشت مو بهترین راه‌حل است که می‌تواند مشکل شما را برای همیشه حل کند و هزینه‌های جانبی دیگر را از بین ببرد. عموماً رایج‌ترین سؤالی که در خصوص کاشت ذهن را درگیر خود می‌کند این است که “آیا من برای کاشت مو خیلی جوان هستم یا باید چند سال دیگر منتظر بمانم تا به جراحی فکر کنم؟ وقتی از سن کاشت مو مناسب صحبت می‌کنیم، بر اساس نتایج قبلی کاشت مو است.

کاشت در سنین بالا شانس بیشتری برای ترمیم موی موفق نسبت به کاشت مو در سنین پایین دارد. به‌طورکلی کاشت مو در دهه ۲۰ تا ۳۰ سالگی معمولاً توسط متخصصان کاشت مو توصیه نمی‌شود؛ زیرا دانستن الگوی ریزش مو و طاسی و همچنین میزان ریزش مو در آینده چالش‌برانگیز است. همچنین موهای کاشته شده ضخیم‌تر می‌شوند و ممکن است بعد از ریزش موی دوباره غیرطبیعی به نظر برسد‌. همچنین اگر بیمار در سنین پایین پیوند مو انجام دهد، در صورت ادامه ریزش مو ممکن است در آینده نیاز به درمان تکمیلی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۲۲۱۷۶۰۲۰ تماس گرفته و یا به سایت کلینیک ایرانیان به آدرس iranianclinic.com مراجعه کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *