آموزش سرچ فیلتر در اینستاگرام برای عکس و استوری

آموزش سرچ فیلتر در اینستاگرام برای عکس و استوری
  • 1403/3/13
  • زهرا معبودی
  • 0

فیلتر در اینستاگرام در واقع جلوه های ویژه ای هستند که به عکس ها یا استوری های شما در اینستاگرام افزوده می شوند و تجربه نمایشی و تصویری را متفاوت و هنری تر می کنند. این فیلترها در اپلیکیشن اینستاگرام به طور اتوماتیک تعبیه شده است. در عین حال برخی از این فیلترها را می توانید با جستجو خیلی راحت پیدا کنید. گویا آی تی در این آموزش به شما کمک می کند تا در نحوه یافتن و استفاده از فیلترها حرفه ای تر و سریع تر عمل کنید.

نحوه جستجوی فیلتر در اینستاگرام

فرقی ندارد که اینستاگرام شما روی چه پلتفرم هوشمندی نصب شده باشد! به عنوان مثال خواه اپل داشته باشید خواه یک گوشی اندرویدی، اولین مرحله این است که نرم افزارتان بروزرسانی شده باشد و آن را باز کنید.

در ادامه روی نماد + در بالا سمت راست ضربه بزنید. در منوی ظاهر شده یکی از موارد  Create، Reel یا Story را انتخاب کنید و سپس نماد دوربین در صفحه بعد را انتخاب کنید.

فیلتر در اینستاگرام

در پایین صفحه باید نماد ذره بین را ببینید. با این نماد می توانید فیلترها را پیدا کنید. وقتی وارد این قسمت شدید می توانید با کشیدن انگشت به جلو و عقب در میان فیلترها جستجو کنید. همانطور که احتمالا تا کنون دیده اید هر فیلتر که اعمال می شود عکس شما به تناسب آن تغییر می کند.

فیلتر در اینستاگرام

همچنین می توانید نماد جلوه ها را در سمت چپ دستگاه خود انتخاب کنید. با این کار یک پنجره جدید باز می شود که در آن می توانید یک فیلتر را انتخاب کنید. می‌توانید فیلتر خاصی را با استفاده از جستجو پیدا کنید یا بر اساس دسته‌بندی فیلترها را بررسی کنید. هر بار که فیلتری را انتخاب می کنید، پیش نمایش در بالا تغییر می کند.

پس از اینکه فیلتر کامل خود را پیدا کردید، پنجره پیش نمایش در بالای برنامه به گالری فیلتر را انتخاب کنید و به پست خود ادامه دهید.

چگونه فیلترهای ساخته شده توسط کاربران را پیدا کنیم

بسیاری از فیلترهای اینستاگرام توسط کاربران اینستاگرام ساخته شده اند. اگر فیلتری را پیدا کردید که واقعاً از آن خوشتان آمده است ممکن است بخواهید دیگر فیلترهایی که سازنده این فیلتر آن ها را ساخته است را هم ببینید. در ادامه روش پیدا کردن فیلترهای ساخته شده توسط کاربران را آموزش داده ایم.

  • ابتدا وارد پروفایل کاربری کاربر مورد نظر شوید
  • در صفحه کاربری او، روی ایکون افکت و فیلتر ها که احتمالا شیه ۳ ستاره است کلیک کنید. این آیکون در بالای فید کاربر مورد نظر قرار دارد.
  • برای ذخیره یک افکت از گالری کاربر مورد نظر، آن را از گالری انتخاب کنید، سپس روی نماد سه نقطه در پایین سمت راست ضربه بزنید و گزینه  Save Effect را انتخاب کنید.

پس از ذخیره فیلتر مورد نظر می توانید همچون روش های گفته شده در ابتدای این آموزش به این افکت نیز در موقع نیاز دسترسی داشته باشید.

فیلتر در اینستاگرام

یافتن فیلترها در اینستاگرام ممکن است کمی طول بکشد و کمی به کاووش نیاز داشته باشید اما همینکه افکت مورد نظر را پیدا کردید و ذخیره نمودید می توانید بارها و بارها از آن سریع استفاده کنید.

بیشتر بدانید:‌ وقتی اکسپلور خراب میشه این ۶ کار را انجام بدهید.

فیلتر پیری در اینستاگرام چه می کند

فیلتر پیری در اینستاگرام از فناوری هوش مصنوعی برای نشان دادن پیش‌نمایشی از ظاهر شما پس از چندین دهه استفاده می‌کند و این واقعاً وهم‌آور است. این فیلتر جذاب و پر طرفدار به صورت شما چین و چروک می‌افزاید و به‌طور کلی نمای تصویر شما و هر چه که در پیری ممکن است تغییر کند را با الگوی هوش مصنوتعی تغییر می دهد و شما را پیر می‌کند. با این فیلتر تقریباً انگار به آینه‌ای نگاه می‌کنید که ۵۰ سال آینده را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر این، این فیلتر مقایسه ای کنار هم از خود فعلی و آینده شما ارائه می دهد و تصویری دلخراش از روند پیری ارائه می دهد.

نحوه پیدا کردن فیلتر سن در اینستاگرام

روند افزودن فیلتر سن در اینستاگرام یا همان فیلتر پیری در اینستاگرام مثل هر نوع افزودن فیلتر است.

برای این هدف ۳ گام زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا اینستاگرام را باز کنید و به آیکون دوربین دسترسی پیدا کنید تا عکسی از خود بگیرید
  2. سپس عکس را که گرفتید در پایین روی علامت و آیکون ذره بین ضربه بزنید تا وارد بخش انتخاب و جستجوی فیلتر در اینستاگرام بشوید.
  3. بر روی این نماد کلیک کنید و برای یافتن فیلترهای مرتبط، با aging یا Age را در نوار جستجو تایپ کنید.

 

فیلتر پیری در اینستاگرامبدین ترتیب می توانید فیلتر مربوط به سن یا پیری در اینستاگرام را پیدا کنید و روی عکس خود به صورت اعمال شده ببینید.

بنظر شما کدام یک از فیلترهای اینستاگرام جذاب ترین فیلتر ها و کاربردی ترین آن هاست؟ تجربه خود را از کار کردن با فیلترهای اینستاگرام با ما در میان بگذارید.

 

منابع کمکی:

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *