آموزش برگرداندن پیامک پاک شده اندروید

آموزش برگرداندن پیامک پاک شده اندروید
 • 1403/3/15
 • زهرا معبودی
 • 0

در صورتی که بخواهید موفق به برگرداندن پیامک پاک شده شوید می توانید در اندروید به کمک یک سری ترفند ها این کار را انجام دهید. منظور از برگرداندن پیامک پاک شده پیامک هایی است که از طریق نرم افزار پیام رسانی رسمی خود گوشی و نه لزوما پیام رسان های آنلاین ارسال و دریافت می کنید. ممکن است یک پیام مهم را سهوا یا عمدا حذف کرده باشید. گویا آی تی راه حل هایی دارد که اگر روی گوشی خود امتحان کنید احتمالا از ریکاوری پیامک خود خوشحال خواهید شد

 

برگرداندن پیامک پاک شده در سامسونگ امکان دارد

برگرداندن پیامک پاک شده در سامسونگ به دلیل پلتفرم اندرویدی و رابط کاربری اختصاصی سامسونگ و همچنین امکاناتی که گوشی های سامسونگی دارند این کار امکان پذیر است.

برگرداندن پیامک پاک شده شیائومی چگونه است

ما برای آموزش برگرداندن پیامک پاک شده شیائومی یا هر برند دیگری نیاز به نسخه پشتیبان Google One داریم. اما راه حل های دیگری نیز در این راهنما توصیه می کنیم که احتمالا برای برگرداندن پیامک پاک شده شیائومی نیز کار کند.

لطفا به برند گوشی خود اصلا کاری نداشته باشید و راهنمای برگرداندن پیامک پاک شده گویا آی تی را بخوانید و تا می توانید به دنبال گزینه های مشابه آن چه گفته می شود در گوشی خود باشید.

 

نیازمندی های برگرداندن پیامک پاک شده چیست

بسته به نوع گوشی که دارید برگرداندن پیامک پاک شده در صورتی امکان پذیر است که شما پشتیبان گیری را روی گوشی خود فعال کرده باشید. به عنوان مثال اگر گوشی سامسونگ یا هر گوشی دیگری دارید که گزینه Trash یا Recycle Bin دارد شما نهایت تا ۳۰ روز فرصت دارید تا پیامک های پاک شده تان را به گوشی برگردانید. این مورد نیاز به هیچ گونه پشتیبان گیری اولیه و دستی توسط خودتان ندارد.

اگر گوشی شما سطل زباله ندارد ولی شما یک نسخه پشتیبان از Google One تهیه کرده‌اید تنها کاری که دارید این است که این بکاپ را بازیابی کنید. با این کار تمام پیامک ها و MMS های حذف شده به گوشی تان بر می گردد. در این مورد هیچ محدودیت در تعداد روزهای حذف شدن پیامک وجود ندارد چرا که بکاپ حاضر است. اما دقت کنید که این کار یک فکتوری ریست روی گوشی تان انجام می دهد. آیا ارزشش را دارد یا نه؟ به عقیده بسیاری از افراد بازنشانی برای بهینه سازی کارایی گوشی شما خوب است

 

برگرداندن پیام حذف شده بدون بکاپ می شود؟

بله! اگر بکاپ ندارید و گوشی تان از فولدر سطل زباله هم بهره نمی برد می توانید به راحتی به کمک چند اپلیکیشن ثانویه که برای ریکاوری پیامک ساخته شده اند مساله را روی گوشی خود امتحان کنید و بالغ بر ۸۰ درصد، موفق به برگرداندن پیامک پاک شده در گوشی اندرویدی خود شوید.

دقت کنید: بسته به دستگاهی که از آن استفاده می کنید ممکن است فرآیندها و گام های مختلفی بخواهید طی کنید ولی همه چیز حدودا در اندروید شبیه به هم است. ما روش کلی را یاد می دهیم.

 

بازیابی پیام های پاک شده از سطل زباله گوشی سامسونگ

در گوشی های سامسونگ برای برگرداندن پیامک پاک شده به فولدر Trash یا Recycle Bin سر بزنید. اگر پیامک شما همچنان در این فولدر باشد می توانید آن را ریکاوری کنید.

برای این کار:

 1. اپلیکیشن Samsung Messages را راه اندازی کنید.
 2. در سمت راست و بالای لیست مسیجی که می بینید روی ۳ نقطه آپشن تنظیمات کلیک کنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 3. وقتی گزینه ها نمایش داده شد روی Trash یا Recycle Bin کلیک کنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 4. در اینجا لیستی از پیام های پاک شده را مشاهده می کنید.
 5. در بالا و سمت راست روی Edit ضربه بزنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 6. حالا مسیج هایی که می خواهید به اپلیکیشن پیام رسانی سامسونگ برگردانده شود را انتخاب کنید.
 7. اگر می خواهید همه پیامک ها برگردانده شوند در سمت چپ و بالا دکمه ALL را انتخاب کنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 8. در نهایت در سمت چپ و پایین نمایشگر دکمه Restore را بزنید تا عملیات برگرداندن پیامک پاک شده با موفقیت انجام شود.

این کار پیامک های حذف شده را به راحتی به اپلیکیشن پیام رسانی در سامسونگ برمی گرداند و کنار بقیه پیام های حاضر می نشاند.

 

شیوه برگرداندن پیامک های حذف شده با بکاپ

اگر پشتیبان‌گیری Google Drive را در تلفن Android خود فعال کرده‌اید، این شانس شما است که می توانید از طریق آن پیامک های حذف شده گوشی خود را با هر برندی که دارید بازگردانی کنید.

نکته اصلی در این روش برای برگرداندن پیامک پاک شده این است که برای برگرداندن پیامک پاک شده لازم است که طی فرآیند ریکاوری تمام محتوای گوشی خود را از دست بدهید تا پیامک هایتان را بازیابی کنید. بنابراین اگر این فرآیند را قبول کرده اید از کل محتوای گوشی خود قبل از کار پشتیبان گیری کنید.

 1. برای شروع کار روی اپلیکیشن Settings کلیک کنید

  شیوه برگرداندن پیامک های حذف شده با بکاپ

 2. در پایین اپلیکیشن Settings گزینه System را نیاز داریم. روی آن کلیک کنید.
 3. بعد از باز شدن System روی گزینه Reset Options کلیک کنید.

  شیوه برگرداندن پیامک های حذف شده با بکاپ

 4. در صفحه Reset Options بر روی گزینه Erase All Data (Factory Reset) کلیک کنید.

  شیوه برگرداندن پیامک های حذف شده با بکاپ

دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا بازنشانی تلفن خود را تمام کنید. وقتی این کار انجام شد، از ابتدا گوشی خود را تنظیم کنید.

وقتی تلفن از شما می‌خواهد با حساب Google وارد شوید، حسابی را که برای تهیه نسخه پشتیبان از تلفن خود استفاده کرده‌اید انتخاب کنید. به این ترتیب، به نسخه پشتیبان Google One خود دسترسی خواهید داشت.

سپس، گزینه بازیابی اطلاعات خود را از یک نسخه پشتیبان انتخاب کنید، نسخه پشتیبان Google One خود را انتخاب کنید و گزینه «SMS Messages» را فعال کنید.

با این کار به راحتی تمام پیامک های شما شروع به بازیابی می کنند. بعد از مدتی متوجه می شوید که پیامک هایی که قصد برگرداندن آن ها داشتید همه به اپلیکیشن برگشته اند.

 

روش برگرداندن sms پاک شده بدون بکاپ در گوشی

در صورتی که از گوشی هایی که فولدر سطل زباله ندارند استفاده می کنید و یا این که هیچ گونه بکاپی روی گوشی از پیام های خود نگرفته اید وقت آن رسیده که از نرم افزار ریکاوری پیامک استفاده کنید. در ادامه بهترین برنامه برگرداندن پیامک پاک شده در گوشی اندرویدی را برای شما معرفی می کنیم .

بیشتر یاد بگیرید: روش بازگرداندن عکس های پاک شده در آیفون

بهترین برنامه برگرداندن پیامک پاک شده

در این آموزش به شما ۲ اپلیکیشن برای ریکاوری و برگرداندن پیامک پاک شده معرفی می کنیم:

این برنامه ها و برنامه های مشابه تقریبا شبیه هم کار می کنند. نرم افزارهایی که برای برگرداندن پیامک پاک شده طراحی شده اند بعد از نصب و راه اندازی گوشی شما را بررسی می کنند و به دنبال ردی از پیامک هایی می گردند که پاک شده اند و به محض یافتن آن ها را ریکاوری می کنند.

دقت کنید که ضمانت ۱۰۰ درصدی برای برگرداندن پیامک پاک شده توسط هیچ نرم افزاری نیست از طرفی ممکن است برخی از این برنامه ها هزینه زیادی داشته باشند. در عین حال چون هیچ گزینه دیگری نداریم و بکاپی نیز در دسترس نیست این راه بهترین راه حل است.

 

همین حالا بکاپ گوشی خود را فعال کنید

اگر حالا افسوس می خورید که چرا بکاپی ندارید تا پیام های گوشی خود را بازیابی کنید همین حالا قابلیت بکاپ گیری را روشن کنید چرا که این اتفاق ممکن است دوباره برای تان رخ دهد.

برای این مورد نیز:

 • ابتدا اپلیکیشن Settings را باز کنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 • وارد گزینه System شوید.
 • در این قسمت روی گزینه Backup کلیک کنید.

  برگرداندن پیامک پاک شده

 • اسلاید یا تاگل مقابل Backup by Google One را بکشید تا روشن شود.

  برگرداندن پیامک پاک شده

سپس دستورالعمل های لازم را روی گوشی دنبال کنید تا تنظیمات به طور کامل فعال شود. از این به بعد Google One از پیامک های شما بکاپ گیری می کند و هر وقت که نیاز شد می توانید به کمک دستورالعمل های بالا آن ها را بازیابی کنید.

 

چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم بدون برنامه

برای برگرداندن پیام های پاک شده واتس اپ می توانید از بکاپ یا از قابلیت های درونی خود اپلیکیشن برای خواندن پیام های ذخیره شده استفاده کنید که روی گوشی قرار دارند. در این باره یک ‌آموزش مفصل توسط گویا آی تی منتشر شده که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید و روی گوشی خود پیاده کنید:

شیوه برگرداندن پیام های واتساپ بدون برنامه و بکاپ

شیوه برگرداندن اطلاعات کامل واتساپ

آیا برای برگرداندن پیامک پاک شده تجربه ای ارزشمند دارید که نیاز باشد به اطلاع مخاطبین این مطلب برسانید؟ اگر اینگونه است لطفا در بخش نظرات در پایین همین مطلب تجربه خود را بنویسید.

منبع کمکی:

وبسایت howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *